; بی قراری پا ؛ هنگام خواب و سندرم پای بیقرار در ام اس کمبود ویتامین - فال و خواب
درمان فوری سرفه شدید ؛ درمان سرفه خشک حساسیتی با زنجبیل و سیب

درمان فوری سرفه شدید ؛ درمان سرفه خشک حساسیتی با زنجبیل و سیب

درمان فوری سرفه شدید درمان فوری سرفه شدید ؛ درمان سرفه خشک حساسیتی با زنجبیل و سیب همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این …

علائم آلرژی ؛ فصلی و پاییزی و تنفسی در بزرگسالان گلو و ریه چی بخوریم

علائم آلرژی ؛ فصلی و پاییزی و تنفسی در بزرگسالان گلو و ریه چی بخوریم

علائم آلرژی علائم آلرژی ؛ فصلی و پاییزی و تنفسی در بزرگسالان گلو و ریه چی بخوریم همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم …

کپسول نسپرسو ؛ کپسول خالی نسپرسو چیست طعم دار لامبورگینی

کپسول نسپرسو ؛ کپسول خالی نسپرسو چیست طعم دار لامبورگینی

کپسول نسپرسو کپسول نسپرسو ؛ کپسول خالی نسپرسو چیست طعم دار لامبورگینی همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران …

بی قراری پا

بی قراری پا ؛ هنگام خواب و سندرم پای بیقرار در ام اس کمبود ویتامین

بی قراری پا ؛ هنگام خواب و سندرم پای بیقرار در ام اس کمبود ویتامین همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

این بیماری که نامش سندروم پای بیقرار است و به آن در دنیا بیماری ویلیس اکبوم می گویند و ناراحتی هایی به خصوص در پاها ایجاد می کند.این درد می تواند به حالت های خاصی خودش را نشان دهد و معمولا به صورت مورمور شدن ، درد پا و سوزش پا خودش را نشان می دهد.
این حالت زمانی خودش را نشان می دهد که فرد یا نشسته است و یا در حال استراحت است و یا خوابیده است.حرکاتی که این سندروم موجب ان می شود را به طور علمی اختلال حرکتی تناوبی اندام یا PLMS می نامند.
این بیماری دارای دو حالت اولیه و ثانویه است که کسانی که دچار حالا اولیه بیماری می شوند هیچ علت شناخته شده ای برای آن وجود ندارد.عده ای هم هستند که دچار بی قراری پا حالت ثانویه هستند که با مشکلات عصبی ، بارداری ، نارسایی مزمن کلیوی و کمبود اهن یا کم خونی همراه و در ارتباط است.

رابطه این بیماری و افسردگی

این بیماری می تواند منجر به افسردگی و اضطراب شود و به طور کلی می توانیم بگوییم که هر چه دوره مبتلا شدن به این بیماری بیشتر باشد این اضطراب و افسردگی می تواند بیشتر باشد.

دیده شده است که این بیماری می تواند سایر اعضای بدن را نیز درگیر کند مثلا ممکن است مچ دست را نیز درگیر کند.نظر پزشکان در مورد درمان این بیماری این است که باید ابتدا علت بیماری را تعیین کنند و سپس به دنبال درمان این بیماری بروند.

نظریات در مورد علت این بیماری زیاد است مثلا عده ای از محققان می گویند که علت این بیماری به وجود امدن مشکل در دوپامین مغز است ولی عده ای می گویند این بیماری به مغز ربطی ندارد و به دلیل جریان خون ضعیف در بدن بیمار است.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 9 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.