; درمان یبوست در بارداری ؛ درمان سریع و خانگی و شیاف یبوست در بارداری - فال و خواب
قرص زلفت ؛ عکس و بهترین زمان مصرف قرص زلفت بهتره یا اسنترا

قرص زلفت ؛ عکس و بهترین زمان مصرف قرص زلفت بهتره یا اسنترا

قرص زلفت قرص زلفت ؛ عکس و بهترین زمان مصرف قرص زلفت بهتره یا اسنترا همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد …

کپسول پیاسیدین ؛ بهترین زمان مصرف قرص پیاسیدین فرانسوی و غضروف ساز

کپسول پیاسیدین ؛ بهترین زمان مصرف قرص پیاسیدین فرانسوی و غضروف ساز

کپسول پیاسیدین کپسول پیاسیدین ؛ بهترین زمان مصرف قرص پیاسیدین فرانسوی و غضروف ساز همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه …

پانکراس و درمان و کار پانکراس در بدن چیست و پانکراس سمت چپ است یا راست

پانکراس و درمان و کار پانکراس در بدن چیست و پانکراس سمت چپ است یا راست

پانکراس پانکراس ؛ درمان و کار پانکراس در بدن چیست و پانکراس سمت چپ است یا راست همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این …

درمان یبوست در بارداری

درمان یبوست در بارداری ؛ درمان سریع و خانگی و شیاف یبوست در بارداری

درمان یبوست در بارداری ؛ درمان سریع و خانگی و شیاف یبوست در بارداری همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

درمان یبوست در بارداری

با شروع زندگی یک عضو جدید در داخل رحم زنان، تغییرات زیادی در بدن خانم ها صورت می گیرد که اکثر این تغییرات به دلیل بی تجربگی مادران باردار جوان، برای آن ها سخت و طاقت فرسا است،یکی از این موارد یبوست در بارداری است.♥یبوست با سه نشانه‌ی کلی یعنی حرکات نامناسب روده، درد در ناحیه‌ی شکم و دفع سخت مدفوع همراه است. بسیاری از خانم‌ها در زمان بارداری علائم یبوست را تجربه می‌کنند. تغییرات هورمونی، فشار رحم و کاهش میزان آهن قبل از زایمان می‌تواند از عوامل اصلی یبوست در بارداری باشد.

یبوست در بارداری

از این بیماری نترسید چرا که یبوست در بارداری یک مشکل بسیار رایج است که در حدود نیمی از خانم‌ها اتفاق می‌افتد و مشکلات مختلفی مثل درد و ناراحتی شکم، زور زدن هنگام دفع و دفع نامنظم را ایجاد می‌کند.بطور معمول یبوست در بارداری خطر جدی ندارد، اما نباید نادیده گرفته شود. یبوست شدید و در نتیجه آهسته شدن حرکت مواد غذایی در روده می‌تواند موجب کاهش رسیدن املاح و مواد غذایی به جنین شود. همچنین یبوست در بارداری علاوه بر درد و ناراحتی برای مادر می‌تواند منجر به مشکلات دیگری شود از جمله:هموروئید (بواسیر) که رگ‌های بزرگ و متورمی است که در اطراف کانال مقعدی ایجاد می‌شود و می‌تواند موجب خارش، درد و ناراحتی و حتی خونریزی شود. فیشر مقعدی که به دنبال فشار زیاد در ناحیه مقعد ایجاد می‌شود و موجب درد شدید و خونریزی بویژه هنگام دفع می‌شود.

علائم بروز یبوست در بارداری

از آن جایی که با آغاز دوران بارداری تغییرات زیادی در بدن هر زنی رخ می دهد، ممکن است پیدا کردن علت آن ها و پیگیری آنچه که در بدن این زنان روی می دهد، برای مادر باردار و دکتر معالج او کمی سخت باشد. مهم ترین علائم یبوست در بارداری عبارتند از:
– هر حرکت روده و دفع مزاج ۱ الی ۲ روز فاصله پیش آید، آگاه باشید که دچار یبوست بارداری شده اید.

– به خاطر داشته باشید که اگر مدفوع شما در دوران بارداری آنقدر سفت و سخت شده باشد که با دشواری از روده هایتان عبور کند، احتمال دارد که دچار یبوست در بارداری شده باشید.

– همچنین، زن باردار مبتلا به مشکل یبوست، درد زیادی را در ناحیه شکم خود در حال عبور مدفوع با زور تجربه خواهد کرد.

– فرد مبتلا به یبوست در بارداری، با دفع کم مدفوع باز احساس نفخ “کاملی” را در بدنش احساس خواهد کرد.

– در نهایت، یادتان باشد که اگر مدفوع زن بارداری طوری سفت و سخت شود که حتی با خروج از روده ها باعث خونریزی کردن ناحیه رکتوم او شود، حتما دچار یبوست در بارداری شده است.

درمان یبوست در بارداری

از آن جایی که زنان باردار اغلب تمایلی به ورزش کردن ندارند، به همین علت این نوع فعالیت ها را نادیده می گیرند که این طرز تفکر ممکن است علت شایع بروز مشکل یبوست در بارداری تعداد قابل توجهی از زنان حامله باشد. همانطور که می دانید ورزش کردن به عنوان یک عامل مهم و شناخته شده در تحریک روده های انسان به حساب می آید. به همین دلیل، زنان بارداری باید برای حفظ سلامت وضعیت دستگاه گوارش خود سعی کنند تا ورزش های سبکی را انجام داده و یا حداقل در طول روز، مسافتی را پیاده روی نمایند.برای ورزش کردن در دوران بارداری، عاقلانه ترین کار این است که از راهنمایی ها و تجربیات یک مربی باسابقه کمک بگیرید. به همین علت، ثبت نام کردن در کلاس های ورزش دوران بارداری یک راه خوب برای فعال نگه داشتن روده ها و سالم ماندن بدن زنان باردار محسوب می شود. در نتیجه، همین تحرک و فعالیت روزانه می تواند از بروز مشکل یبوست در بارداری جلوگیری کند. اگر برای شما به عنوان یک خانم باردار مقدور نیست که در این کلاس های ورزش دوران بارداری شرکت کنید، می توانید یک نقطه از خانه خود را برای انجام حرکات ورزشی بارداری اختصاص دهید و یا در طول روز فقط یک پیاده روی کوتاه در پارک و یا حتی محیط نزدیک خانه خود داشته باشید.

درمان یبوست با طب سنتی

رژیم غذایی که یک فرد در طول روز استفاده می کند، مهم ترین نقش را در تعیین سلامت دستگاه گوارش او ایفا می کند. در دوران بارداری نیز زن حامله باید مطمئن شود که رژیم غذایی روزانه او سلامت خود بدن و فرزند متولد نشده او را تضمین نموده و قادر خواهد بود تا با مشکل یبوست به وجود آمده در بدنش در این دوره حساس مبارزه کند. به عنوان یک خانم باردار جوان و کم تجربه به یاد داشته باشید که به دو دلیل عمده، مصرف میوه ها و سبزیجات تازه و خام بهترین مواد غذایی برای مقابله با مشکل یبوست در بارداری یک زن محسوب می شوند. دلیل اول این که سبزیجات و میوه های تازه منبع خوبی از فیبر بوده و به دفع راحت مدفوع کمک می کنند. در نتیجه، مصرف منظم سبزیجات و میوه های تازه می تواند یبوست به وجود آمده در بدن فرد باردار را از بین ببرد. دلیل دوم این است که اگر سبزیجات و میوه ها پخته نشوند (اما همیشه قبل از خورده شدن باید آن ها را با آب بشویید!)، مصرف آنها می تواند دوز خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی را برای رفع نیاز مادر و جنین درون رحم او به بدن زن حامله برساند! در ادامه این مقاله، چند نوع از مواد غذایی که شما به عنوان یک زن حامله می توانید با افزودن به رژیم غذایی روزانه خود، مطمئن شوید که اجابت مزاجتان به صورت طبیعی صورت می گیرد، بیان شده است.

– مواد غذایی کمک کنده به درمان یبوست در بارداری:

– میوه های خام مانند موز، انگور فرنگی سیاه، نارنگی، گریپ فروت و پرتقال.

– میوه های خشک مثل برگه زردآلو و آلو.

– سبزیجات فیبردار مانند هویج، کلم، اسفناج، شاهی، کرفس و کنگر فرنگی.

– غلات سبوس دار کامل مانند حبوبات، لوبیا و عدس.

درمان یبوست در بارداری با ماست

به دلیل این که ماست غنی از باکتری های پروبیوتیک است، باعث تحریک روده ها و هضم راحت غذا در بدن انسان شده و از بروز تمام بیماری های گوارشی در بدن افراد، به ویژه زنان باردار جلوگیری خواهد نمود. بدون شک، باردارشدن یک زن باعث بروز تغییرات جسمی و عاطفی زیادی در بدن او خواهد شد. این عوامل دست به دست هم داده و باعث می شود تا بدن این افراد قوی تر از قبل شود. همچنین، اراده این افراد با گذشت زمان مصمم تر شده و اعتماد به نفس آنها هم بالا خواهد رفت. پس، امیدواریم آشنایی شما به عنوان یک مادر باردار با این نکات مهم، به شما کمک کند تا مشکل یبوست را در کل دوران بارداری خود از بین ببرید. در نهایت، به خاطر داشته باشید که سلامتی کتمل در دوران باردار به شما اجازه خواهد داد تا از این فاز زیبای زندگی خود لذت ببرید.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 10 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.