; قرص دپاکین ؛ نظرات مردم درباره قرص دپاکین و ساخت کدام کشور است - فال و خواب
سرطان ستون فقرات ؛ آیا سرطان ستون فقرات کشنده است و کیست ستون فقرات

سرطان ستون فقرات ؛ آیا سرطان ستون فقرات کشنده است و کیست ستون فقرات

سرطان ستون فقرات سرطان ستون فقرات ؛ آیا سرطان ستون فقرات کشنده است و کیست ستون فقرات همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این …

آرتروز فک و درمان گیاهی درد فک و داروی شل کننده عضلات فک چیست

آرتروز فک و درمان گیاهی درد فک و داروی شل کننده عضلات فک چیست

آرتروز فک آرتروز فک ؛ درمان گیاهی درد فک و داروی شل کننده عضلات فک چیست همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب …

درمان آلرژی فصلی ؛ درمان حساسیت عطسه و آبریزش بینی طب سنتی

درمان آلرژی فصلی ؛ درمان حساسیت عطسه و آبریزش بینی طب سنتی

درمان آلرژی فصلی درمان آلرژی فصلی ؛ درمان حساسیت عطسه و آبریزش بینی طب سنتی همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد …

قرص دپاکین

قرص دپاکین ؛ نظرات مردم درباره قرص دپاکین و ساخت کدام کشور است

قرص دپاکین ؛ نظرات مردم درباره قرص دپاکین و ساخت کدام کشور است همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

توضیحاتی در مورد قرص دپاکین

اشکال دارویی دپاکین به صورت کپسول mg ٢۵٠ (نارنجی ، ژلاتینی ) و شربت ml ۵ / mg ٢۵٠ و مایع قرمز رنگ قرص mg ۵٠٠ ( بنفش ) Sprinkle capsule : کپسول بزرگ mg ٢۵٠ برنگ سفید و آبی است، این نــوع کپـسول را می توان از هم جدا نمود؛ و محتویات آن را بر روی غذاهای نرم ریخت و مصرف نمود. دپاکوت XR Depakote ER این دارو فقط به شکل قرص و در دو اندازه وجود دارد: قرص های mg ٢۵٠ ( سفید ) قرص های mg ۵٠٠ ( خاکستری ) این دارو یک درمان موثر جهت بیماری صرع می باشد که به تنهایی و یا همراه با سایر داروهای ضد تشنج استفاده می شود. همچنین جهت کنترل تشنجات آبسانس ( به تنهایی و یا همراه سایر داروهای ضد تشنج ) و تشنجات پــــارشیال ( تشنجاتی که ازیک ناحیه مشخص در مغز شروع می شود ) نیز استفاده می شود. FDA ( وزارت غذا و دارو ) استفاده از این دارو را در تمام سنین وفقط جهت درمان صرع تائید کرده است ، اما از این دارو در دو مورد زیر نیز استفاده می شود: پیشگیری از سر درد های میگرنی ( نه درمان سر درد در مدت زمانی که ایجاد می شود) درمان یک نوع از بیماریهای مغزی که اختلالات دو قطبی نامیده می شود.

موارد مصرف قرص دپاکین

از دپاکین برای رفع اختلالات تشنجی، تغییر حالت روحی – روانی (نظیر مرحله جنون آنی در اختلال دو قطبی) و جلوگیری از ابتلا به سردردهای میگرنی استفاده می‌شود. این دارو با متعادل سازی برخی از مواد طبیعی موجود در مغز (انتقال‌دهنده‌های عصبی) عمل می‌کند و فرد را آرام می کند.

نحوه مصرف قرص دپاکین

قبل از مصرف دارو یا پیش از استفاده از اسید والپوریک یا هربار که می‌خواهید دوباره دارو را تجدید کنید، توضیحات روی جعبه دارو را بخوانید یا دفترچه راهنمایی که برخی داروسازان در اختیار دارند را مطالعه کنید. اگر سوالی داشتید با پزشک یا داروساز مشورت کنید. این دارو را ماهانه و طبق تجویز پزشک خود استفاده کنید. اگر مصرف دارو موجب ایجاد دل درد می‌شود، آن را همراه با غذا مصرف کنید. کپسول را به‌ طور کامل قورت بدهید؛ آن را باز نکنید یا نجوید زیرا ممکن است در گلو یا دهان سوزش و ناراحتی ایجاد کند. میزان مصرف دپاکین (دوز مصرفی) به سن، وزن، دیگر داروهای مصرفی و میزان پاسخگویی بدن بیمار به روش درمان، بستگی دارد. برای اینکه بیشترین بهره از این دارو حاصل شود باید آن را به طور مرتب و منظم مصرف کرد. هر روز در سر ساعت معین و به اندازه معین، دارو را مصرف کنید تا میزان داروی روزانه به‌ شکل متعادل در خون جریان داشته باشد. اگر از دپاکین برای جلوگیری از ابتلا به تشنج استفاده می‌کنید، مصرف آن را بدون مشورت با پزشک قطع نکنید. اگر دارو را به طور ناگهانی کنار بگذارید، امکان دارد که وضعیت بیماری شما بدتر شود. میزان مصرف دارو را باید به تدریج و با برنامه کاهش داد. این دارو، سردردهای میگرنی شدید را بهبود نمی‌بخشد. برای جلوگیری از حملات میگرنی از داروی دیگری که پزشک به شما توصیه می‌کند، استفاده کنید. اگر حال‌تان تغییر مثبتی نداشت، مسئله را با پزشک خود در میان بگذارید.

عوارض قرص دپاکین

(برخی از اثرات جانبی در بخش احتیاط و پیشگیری آمده است.) اسهال، سرگیجه، خواب آلودگی، ریزش مو، دوبینی یا عدم وضوح دید، تغییر در عادات ماهانه، زنگ زدن گوش‌ها، لرزش، بی‌قراری و تغییر در وزن می‌تواند برخی از اثرات جانبی مصرف این دارو باشد. اگر هر یک از این نشانه‌ها مدتی طولانی ادامه پیدا کرد یا وخیم‌تر شد، سریعا پزشک خود را در جریان بگذارید. به خاطر داشته باشید که پزشک به این دلیل این دارو را برای شما تجویز کرده است که به اعتقاد او، فواید دارو برای شما بیشتر از خطرات احتمالی اثرات جانبی بوده است. اغلب افرادی که این دارو را مصرف می‌کنند با مشکل یا اثر جانبی خاصی رو به رو نمی‌شوند.در صورت مواجهه با هر یک از اثرات و نشانه‌های زیر فورا پزشک خود را در جریان بگذارید: علائم عفونت (نظیر تب، گلودرد مزمن، تورم غدد لنفاوی)، سینه درد، کبودی سریع یا خونریزی بی‌دلیل، ضربان قلب کند/تند یا نامنظم، تورم دست/پا، حرکت‌های غیر ارادی چشم (نیستاگموس)، احساس لرز و سرما، تنفس سریع و عدم هوشیاری. شمار کمی از افرادی که به هر دلیلی (تشنج، اختلال دوقطبی، درد) داروی ضدتشنج استفاده می‌کنند ممکن است به افسردگی مبتلا شوند یا افکار مربوط به خودکشی در آن‌ها بروز کند یا به مشکلات روانی دیگری دچار شوند. اگر اطرافیان متوجه تغییر ناگهانی در حالات روحی و روانی بیمار شوند که در جهت افسردگی یا آسیب‌رسانی به خودش جریان دارد، باید سریعا پزشک را در جریان بگذارند. در برخی بیماران، خصوصا آن‌هایی که به اختلال متابولیسمی دچار بوده‌اند، استفاده از این دارو منجر به بروز اختلال مغزی شدید (حتی گاها کشنده) می‌شود. اگر بیمار دچار ضعف، حالت تهوع یا تغییر روحی / روانی ( نظیر گیجی و اختلال حواس) شود باید در اولین فرصت پزشک خود را مطلع سازد. بروز واکنش حساسیتی به این دارو در میان بیماران بسیار نادر بوده است. با این حال در صورت مشاهده هرگونه علائم حساسیتی نظیر جوش، سوزش و تورم (خصوصا در ناحیه صورت، زبان، گلو)، سرگیجه شدید یا مشکلات تنفسی باید فورا به پزشک مراجعه کرد. البته یادآور می‌شویم که آن‌چه در بالا آمد، فهرست کامل و قطعی تمام اثرات جانبی دارو نیست و در صورت مشاهده هرگونه علائم خاص دیگر حتما با پزشک یا داروساز مشورت کنید

نکاتی در مورد مصرف قرص دپاکین

اگر به اسید والپوریک، دیوالپورکس (divalporex)، والپرات سدیم (valporate sodium) حساسیت دارید یا قبلا به‌هر نوع حساسیت دیگری دچار بوده‌اید، پیش از مصرف دارو، پزشک یا داروساز را در جریان بگذارید. این محصول حاوی موادی نظیر روغن بادام زمینی است که ممکن است واکنش‌های حساسیتی در فرد ایجاد کند. اطلاعات کامل را می‌توانید از پرشک داروساز خود بگیرید. قبل از مصرف دارو، در مورد سابقه پزشکی خود با پزشک یا داروساز مشورت کنید؛ خصوصا اگر به بیماری‌هایی نظیر ناراحتی‌های کبدی، پانکراس، اختلالات متابولیسمی (نظیر اختلال گردش اوره، سندروم آلپرز-هاتنلوشر Alpers-Huttenlocher)، سوء استعمال الکل، خونریزی، ناراحتی‌های مغزی (جنون زودرس)، مشکلات کلیوی، کمبود آب بدن (دهیدراسیون) و کمبود ویتامین و موادمغذی در بدن مبتلا بوده‌اید باید حتما پزشک را در جریان بگذارید. برای پیشگیری از خطر بریدن، کبودی یا هر نوع جراحت، در استفاده از ابزارهای تیز و برنده مانند ریش‌تراش و ناخن‌گیر احتیاط کنید و تا حد امکان در تمرینات ورزشی شرکت نکنید. قبل از هر نوع عمل جراحی، در مورد محصولات دارویی (داروهای تجویزی، غیر تجویزی و حتی داروهای گیاهی) که مصرف می‌کنید به پزشک خود اطلاعات لازم را بدهید. این دارو ممکن است باعث ایجاد سرگیجه، خواب آلودگی یا دید غیر واضح شود. پس زمانی‌که این دارو را مصرف می‌کنید، رانندگی نکنید و با لوازم و دستگاه‌هایی که نیاز به توجه یا دید واضح و شفاف دارند، کار نکنید تا زمانی‌که مطمئن شوید که در وضعیت نرمال قرار دارید و می‌توانید بدون هیچ خطری فعالیت لازم را به انجام برسانید. علاوه بر این توصیه می‌شود که از مصرف نوشیدنی‌های الکی خودداری کنید. افراد میانسال نسبت به اثرات جانبی دارو نظیر سرگیجه، خواب‌آلودگی، لرزش و عدم تعادل حساسیت بیشتری دارند؛ تمامی این اثرات جانبی ممکن است منجر به زمین خوردن بیمار شود . اگر فکر می‌کنید که فردی این دارو را بیش از حد مصرف کرده است سریعا با مرکز فوریت‌های پزشکی تماس بگیرید و شخص را به مرکز سم‌زدایی برسانید. علائم ناشی از مصرف زیاد دارو عبارتند از: خواب‌آلودگی شدید، کما، ضربان قلب ضعیف و نامنظم.اگر یک وعده دارو را جا انداختید یا فراموش کردید، به‌ محض این که یادتان افتاد آن را مصرف کنید. اگر نزدیک به وعده بعدی است، وعده جا افتاده را فراموش کنید و از برنامه معمول پیروی کنید. برای جبران، هیچ‌گاه دارو را در یک وعده دو برابر مصرف نکنید.

مصرف قرص دپاکین در بارداری

توصیه می‌شود که این دارو در دوران بارداری مورد استفاده قرار نگیرد زیرا ممکن است به جنین آسیب جدی برساند. همچنین این دارو این قابلیت را نیز دارد که به شیر مادر سرایت کند. اگرچه شواهد علمی در خصوص ضررهای احتمالی که شیر آلوده به دارو برای نوزاد به دنبال دارد، در دست نیست ولی باز هم توصیه می‌شود که برای مصرف دارو در دوران شیردهی، با پزشک مشورت کنید. مصرف این دارو در دوران بارداری در گروه D حاملگی قرار دارد؛ به این معنی که استفاده از آن برای جنین مضر است؛ اما ممکن است مزایای استفاده از این دارو ، در برخی از زنان بیشتر از مضرات آن باشد.در حقیقت اکثر زنانی که در دوران بارداری از این داروها استفاده می کنند کودک طبیعی یا سالم دارند. احتمال ایجاد نقایص مادرزادی در جنین ، در مادرانی که در دوران بارداری به خصوص در ٣ ماهه اول از این دسته دارویی استفاده می کنند افزایش می یابد، اما نسبتا غیر شایع می باشد. همچنین خطر بروز ناهنجاریهای جنین ، در مادرانی که در دوران بارداری بیشتر از یکداروی ضد تشنج مصرف می نمایند و همچنین در مادران با سابقه خانوادگی تولد جنین با نقایص مادرزادی بیشتر است. بنابراین در صورت بارداری و یا اگر تصمیم دارید که باردارشوید ، جهت ادامه درمان با این داروها ، با پزشک معالج مشورت نمائید. گاهی اوقات پزشک مقدار داروی مصرفی را در دوران بارداری بتدریج کم می کند. اگر چه ممکن است در این صورت احتمال بروز تشنج افزایش یابد و برخی از انواع تشنجات باعث صدمه به جنین می شود. بنابراین بدون مشورت با پزشک معالج ، مصرف دارو را قطع و یا مقدار آن را کم نکنید . زنانی که در طول مصرف دارو باردار می شوند، باید روزانه کمتر از mg ۴ / ٠ اسید فولیک جهت جلوگیری از ایجاد نقایص مادرزادی (نقص در تشکیل لوله عصبی جنین) مانند اسپاینابیفیدا (کانال نخاعی بطور کامل بسته نمی شود) مصرف نمایند. این نقایص مادرزادی بیشتر در کودکانی شایع می باشد که مادر آنها در ۴ الی ۶ هفته اول بارداری از این دارو استفاده نمایند . زنان در معرض خطر شامل افرادی که تاریخچه ای از این نوع نقص عصبی در حاملگی قبلی خود دارند. بنابراین ممکن است در صورت تشخیص ، پزشک برای زنان در معرض خطر ، روزانه مقدار زیادی اسید فولیک (mg ۴) تجویز نماید. ولی هیچ دلیلی نیز وجود ندارد که مصرف اسید فولیک بطور قطعی از ایجاد نقایص مادرزادی در دوران بارداری پیشگیری خواهد کرد.

تداخل دارویی با قرص دپاکین

برخی از داروهای ضدافسردگی (نظیر آمیتریپتیلینamitriptyline، نورتیپتیلینnortriptyline، فنلزینphenelzine)،ب رخی از بنزودیازپین‌ها (نظیر کلونازپام، دیازپام)، برخی از آنتیبیوتیک‌ها (نظیر کارباپنم‌هاcarbapenems مانند: دوریپنمdoripenem، ایمیپنمimipenem)، گانفاسین، مفلوکین، دیگر داروهایی که برای جلوگیری از تشنج به‌کار می‌روند (نظیر کاربامازپینcarbamazepine، اتوسوکسیمیدethosuximide، فلباماتfelbamate، لاموتریجینlamotrigine، فنوباربیتالphenobarbital، فنیتوئینniotynehp، روفینامیدrufinamide، تاپیراماتtopiramate، ریفامپینrifampinr، ورینوستاتvorinostat، وارفارینwarfarin، زیدوودین zidovudine). آسپرین با دوز مصرفی پایین که توسط پزشک برای جلوگیری از حمله قلبی یا سکته مغزی تجویز شده است (معمولا این مقدار بین ۳۲۵-۸۱ میلی‌گرم در روز است) باید ادامه پیدا کند. به هر حال اگر به هر دلیلی آسپرین مصرف می‌کنید، قبل از مصرف دپاکین حتما پزشک را در جریان بگذارید. اگر مواد دیگری استفاده می‌کنید که موجب خواب‌آلودگی می‌شود مانند الکل یا داروهای ضدحساسیت (نظیر ستریزین، دیفن هیدرامین)، قرص خواب یا ضد استرس (نظیر آلپرازولام، زولپیدم)، داروی رفع گرفتگی عضلات ( نظیر کاریزوپرودول، سیکلوبنزاپرین) و آرام‌بخش‌هایی (نظیر کدئین، هیدروکودون)، پزشک را مطلع سازید. برچسب اطلاعاتی روی همه داروهایی که مصرف می‌کنید (برای حساسیت، سرماخوردگی، گلودرد) را با دقت بخوانید و بررسی کنید که مواد خواب‌آوری در آن‌ها موجود نباشد. توصیه می‌شود که با پزشک خود مشورت کنید. مصرف دپاکین می‌تواند روی نتایج برخی از آزمایش‌ها ( مانند آزمایش کتون ادرار) تاثیرگذار باشد. قبل از انجام هرگونه آزمایش، پزشک و پرسنل آزمایشگاه را از داروهایی که مصرف می‌کنید، مطلع سازید.

روش نگهداری قرص دپاکین

دارو را در دمای اتاق و دور از رطوبت و نور خورشید نگه‌ دارید. آن‌را در دستشویی و حمام نگذارید و تمام داروهای خود را از دسترس کودکان دور نگه دارید. اگر دارویی منقضی شده است یا دیگر به کارتان نمی‌آید آن را در توالت یا سینک ظرفشویی خالی نکنید، مگر این‌که روی آن ذکر شده باشد. می‌توانید آن‌ها را به مراکز جمع‌آوری دارو تحویل بدهید.

قرص دپاکین و درمان سردرد

دپاکین تنها در صورت تجویز شدن توسط دکتر در دسترس می باشد. این دارو ممکن است به عنوان بخشی از درمان ترکیبی مورد استفاده قرار بگیرد به این معناست که باید این دارو را همراه با دیگر داروها مصرف کنید. یکی از موارد کاربرد این دارو درمان سردرد های میگرن می باشد.

قرص دپاکین و درمان تشنج

قرص دپاکین یک داروی خوراکی است که برای درمان تشنج مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو ممکن است عوارض خطرناکی برای کبد به همراه داشته باشد. دپاکین تحت هیچ عنوان نباید برای کودکان زیر دو سال تجویز شود. همچنین مصرف این قرص ممکن است تفکرات خود کشی را افزایش دهد. بنابراین حتما این دارو را تحت تجویز پزشک و تحت مراقبت او مورد استفاده قرار دهید.

همه چیز در مورد قرص دپاکین

قرص دپاکین برای درمان تشنج و اختلالات ذهنی و رفتاری ( اختلال دو قطبی)، پیشگیری از سردرد های میگرن مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این دارو باعث می شود سطوح مواد معدنی در ذهن بطور طبیعی در حالت تعادل قرار بگیرند. راهنما دارو و بروشور همراه با دارو را قبل از استفاده از آن به دقت مطالعه نمایید. اگر شما در مورد این قرص سوالی دارید می توانید از پزشک و یا متخصص خود سوال نمایید. دپاکین را دقیقا طبق تجویز پزشک و از طریق دهان مصرف نمایید. اگر ناراحتی معده دارید بهتر است این دارو را با غذا میل نمایید. این قرص را به یکباره و بطور کامل بخورید هرگز این قرص را نصف نکنید و یا نجوید زیرا ممکن است باعث ناراحتی دهان یا گلو شود. دوز مصرف معمول قرص دپاکین به سن، وزن، شرایط پزشکی، واکنش به دارو و دیگر داروهایی که همراه با آن مصرف می شوند بستگی دارد. قبل از مصرف این قرص دکتر خود را در جریان تمام داروهایی که مصرف می کنید قرار دهید. از این دارو بطور منظم استفاده کنید تا بهترین نتیجه را از آن بدست آورید. آن را هر روز در ساعت مشخصی مصرف کنید تا مقداری از دارو بطور دائم در خون شما باقی بماند. اگر از دپاکین برای تشنج استفاده می کنید بدون مشورت با پزشک مصرف آن را قطع نکنید. اگر مصرف این دارو بطور ناگهانی متوقف شود ممکن است شرایط شما بدتر شود. دوز مصرفی شما ممکن است به تدریج کاهش پیدا کند. این قرص برای سردرد های حاد میگرن مورد استفاده قرار نمی گیرد. برای حملات شدید میگرن با توجه به دستور پزشک خود از دیگر دارو ها استفاده کنید. اگر شرایط شما بهبود نیافت پزشک خود را در جریان قرار دهید.

تجویز قرص دپاکین

متخصصین اعصاب و روان(psychiatrists) ممکن است در نسخه ای که برای مراجع خود می نویسند،داروی دپاکین(DEPAKINE) را هم تجویز کرده باشند و بیمار پس از تهیه آن از داروخانه و خواندن بروشور دارو که در آن درج شده است که این دارو برای بیماری صرع(=تشنج) مصرف می شود شوکه شوند و به تجویز روانپزشک خود شک کنند و تصور کنند که یا این دارو اشتباهی تجویز شده و یا روانپزشک آنها اساسا در موردشان تشخیص اشتباهی داده است. -ولی باید توجه داشت که هر دارویی موارد مصرف چندگانه در زیرشاخه های مختلف پزشکی دارد که ممکن است همه ی آنها در بروشور دارو قید نشده باشد و در آنجا صرفا به شایعترین بیماریی که این دارو برای آن به کار می رود اشاره شده باشد .بنابرین به تجویز روانپزشک خود اعتماد کنید و در جریان باشید که دپاکین داروی بسیار موثر و کم خطر و امتحان پس داده ای در این موارد است: ۱-خشم انفجاری(Intermittent explosive disorder) 2- عدم کنترل تکانه(impulse control disorder) 3-تحریک پذیری – پرخاشگری(aggression) 4-رفتارها یا تکانه ها ی (=جنسی) غیرقابل کنترل ۵-خلق ادواری( =دوره ای بیش از حد شاد و دوره ای بیش از حد افسرده بودن) ۶- آشفتگی (agitation) و بیقراری های شدید و غیر قابل تحمل ۷-اضطرابهای مزمن و مقاوم که با داروهای معمول ضد اضطراب کنترل نگردند ۸-اختلال سلوک و رفتار درکودکان(Conduct Disorder) 9-درمان کمکی در بیش فعالی کودکان(ADHD) 10-درمان کمکی در اختلالات اوتیسم(autistic disorder) 11-درمان کمکی در افسردگی های مزمن یا مقاوم(Treatment-resistant depression ) 12- درمان اختلال دو قطبی(BMD) 13-درمان انواع دردهای عصبی(tension headaches) 14- درمان انواع سردردهای میگرنی(migraine headaches) و موارد بسیار دیگری که ممکن است روانپزشکِ معالج شما تجویز این دارو را به صلاح شما بداند

مصرف قرص دپاکین برای مشکلات روانی

اگر شما هرگونه شک و دودلی در مورد این دارو دارید فقط با روانپزشک خود تماس بگیرید تا از علت تجویز این دارو مطلع گردید.خوشبختانه اغلب روانپزشکان در مواقع اورژانس راهی برای تماس با خودشان برای شما در نظر گرفته اند. -و باز هم خوشبختانه، بر خلاف شایعات و نگرانی های که در مورد این دارو و عوارض آن گفته می شود،در واقعیت این دارو بسیار مفید و کم عارضه بوده و عوارضی مانند ناراحتی کبدی بسیار بسیار نادر بوده اند.البته برای اطمینان بیشتر بهتر است در شش ماه اول مصرف این دارو،آزمایشات کارکرد کبدی(liver function test) بصورت مرتب انجام گیرد و به بیمار در مورد هرگونه آلرژی دارویی – لکه ها و بٍثورات پوستی – زردی(یرقان) و بی اشتهایی و استفراغ ناگهانی – کاهش پلاکت یا گلبولهای سفید خون- پیشاپیش آگاهی داد.هرچند که احتمال این عوارض خیلی کم است و چندان جای نگرانی نیست . -اما بیشترین عارضه ای که در عمل گریبانگیر مراجعین،مخصوصا خانمهای مصرف کننده ی این دارو بوده است:عارضه ی افزایش وزن و چاقی است که بیش از هر عارضه ی دیگری موجب عدم تمایل آنها به ادامه مصرف دپاکین شده است که برای حل این مشکل هم هر روانپزشکی بنابر تجربه و مهارت بالینی خود تمهیداتی همچون تنظیم دوزاژ دارو-همراهی با داروهای کاهنده ی وزن-توصیه های غذایی و ورزشی را در نظر می گیرد.

مصرف قرص دپاکین در شیردهی

در بیشتر موارد ، اغلب حدود ٢٠ تا ٣۵ % از زنان ، در دوران بارداری به علت تغییرات ناشی از هورمونها و یا تغییرات ایجاد شده توسط داروها در بدن دچار تشنج می شوند. بنابراین بررسی سطح خونی داروها در دوان بارداری جهت تنظیم مقدار داروی مصرفی توسط پزشک لازم است .تغذیه از طریق شیر مادر، در نوزادانی که مادر آنها در دوران شیردهی از این دسته دارویی استفاده می نمایند باید برای سلامتی نوزاد بدون خطر باشد. مقدار دارویی که نوزاد از طریق شیر مادر دریافت می کند بسیار کمتر از مقداری است که جهت کنترل تشنج در کودکان ، توسط پزشک تجویز می شود.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 11 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.