; قرص حساسیت ؛ پوستی کهیر و چشم و عوارض و قویترین آمپول ضد حساسیت - فال و خواب
درمان سنتی سرفه شدید و درمان گیاهی و خانگی سرفه شدید کودکان در طب سنتی

درمان سنتی سرفه شدید و درمان گیاهی و خانگی سرفه شدید کودکان در طب سنتی

درمان سنتی سرفه شدید درمان سنتی سرفه شدید ؛ درمان گیاهی و خانگی سرفه شدید کودکان در طب سنتی همگی در سایت فال و خواب . …

قرمزی چشم و کرونا و قطره برای رفع انواع قرمزی چشم و فشار خون

قرمزی چشم و کرونا و قطره برای رفع انواع قرمزی چشم و فشار خون

قرمزی چشم قرمزی چشم ؛ و کرونا و قطره برای رفع انواع قرمزی چشم و فشار خون همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این …

درد شانه و ورزش و دعا برای رفع درد شانه هنگام خواب و ارتباط درد شانه با معده

درد شانه و ورزش و دعا برای رفع درد شانه هنگام خواب و ارتباط درد شانه با معده

درد شانه درد شانه ؛ ورزش و دعا برای رفع درد شانه هنگام خواب و ارتباط درد شانه با معده همگی در سایت فال و …

قرص حساسیت

قرص حساسیت ؛ پوستی کهیر و چشم و عوارض و قویترین آمپول ضد حساسیت

قرص حساسیت ؛ پوستی کهیر و چشم و عوارض و قویترین آمپول ضد حساسیت همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

توضیحاتی در مورد قرص حساسیت

وقتی در معرض یک ماده‌ی آلرژی‌زا قرار می‌گیرید، سیستم ایمنی شما تحریک شده و دچار حساسیت می شوید.♥ پاسخ سیستم ایمنی فرد مبتلا به آلرژی به هر محرکی بسیار شدید است. سلول‌های سیستم ایمنی که به «ماست‌سل» معروف هستند، ماده‌ای به نام هیستامین ترشح می‌کنند که به گیرنده‌های رگ‌های خونی متصل بوده و باعث بزرگ‌تر شدن آن‌ها می‌شوند. علاوه بر این، هیستامین با اتصال به دیگر گیرنده‌ها باعث قرمزی، ورم، خارش و تغییرات ترشحات می‌شود. آنتی‌هیستامین‌ها با متوقف کردن هیستامین و جلوگیری آن از اتصال به گیرنده‌ها، از بروز این علائم جلوگیری می‌کنند.برخی از داروهای ضد حساسیت، حاوی هر دو گروه آنتی‌هیستامین و دکونژستان هستند تا علائم آلرژی را به صورت چندگانه تسکین دهند. داروهای دیگر علاوه بر جلوگیری از اثرات هیستامین، از آزاد شدن سایر مواد شیمیایی مانند ماست‌سل‌ها جلوگیری می‌کنند. سیتیزین و پوسیدو افدرین، فکسوفنادین و پوسیدو، دیفن هیدرامین و پوسیدو افدرین، لوراتادین و پوسیدو افدرین برخی از داروهای ترکیبی درمان آلرژی هستند.استروئیدها در پزشکی به عنوان کورتیکواستروئیدها شناخته شده و می‌توانند التهاب همراه با آلرژی را کاهش دهند. این داروها از آبریزش و خارش و گرفتگی بینی در طول سال یا فصل‌های آلرژی جلوگیری می‌کنند. علاوه بر این، این داروها می‌توانند التهاب و ورم ناشی از واکنش‌های آلرژیک را کاهش دهند.استروئیدها داروهای بسیار مؤثری برای آلرژی محسوب می‌شوند. اما مصرف آن‌ها باید به طور منظم و روزانه باشد، حتی اگر علائم آلرژی احساس نشود. علاوه بر این، ممکن است یک تا دو هفته طول بکشد تا اثر کامل این داروها احساس شود. بکلومتازون، فلوتیکازون ، مومتازون و دگزامتازون از جمله داروهای استروئیدی ضد حساسیت هستند.

کاربرد قرص حساسیت

برای رفع حساسیت‌های فصلی و خارش می‌توان از انواع قرص ضد حساسیت استفاده کرد.قرص لوراتادین،قرص زادیتن،قرص ایروکاست و قرص آستمیزول برخی از داروهای ضد حساست می‌باشند که به رفع علایم حساسیت مثل آبریزش بینی و عطسه کمک می‌کنند. قرص ستیریزین موجب آسودگی سریع و طولانی مدت خارش،عطسه،ریزش اشک و آب بینی ناشی از آلرزی های فصلی و حساسیتهای متفرقه(گرده،خاک،حیوانات خاکی،کپک)می گردد.ستیریزین همچنین عکس العملهای حساسیتی پوستی از جمله کهیر را بر طرف میکند. ستیریزین دارای اثر طولانی مدت است.این قرص ۲۴ ساعت آسودگی از آلرژیهای فصلی مانند حساسیت(تب یونجه)و آلرژیهای پرنیال(غیر فصلی/خانگی)به حیوانات خانگی و خاک و همچنین کهیر را موجب می گردد. ستیریزین به شما اجازه می دهد که نرمال عمل کنید.

قرص حساسیت ایروکاست و عوارض آن

قرص ایروکاست (Airokast) برای درمان آسم و حساسیت‌های فصلی تجویز می‌شود. این دارو با کاهش تورم در دستگاه تنفسی، تنفس را آسان‌تر می‌سازد. سردرد، سرگیجه و تهوع از عوارض قرص ایروکاست می‌باشد. ایروکاست از تنگی قفسه سینه، خس خس سینه و تنگی نفس پیشگیری می‌کند. این دارو با کاهش تورم در دستگاه تنفسی تنفس را آسان‌تر می‌سازد. ایروکاست به صورت قرص‌های جویدنی ۵ میلی‌گرم و ۱۰ میلی‌گرم در دسترس می‌باشد. به طور معمول به منظور درمان آسم و حساسیت فصلی در بزرگسالان مقدار ۱۰ میلی‌گرم از دارو به صورت خوراکی یک بار در روز و در هنگام غروب مصرف می‌شود. عوارض: عوارض قرص ایروکاست شامل سردرد، سرگیجه، خستگی، ضعف، درد دندان، سوءهاضمه، علائم آنفلوآنزا، اسهال، تهوع، گوش درد، برونشیت، تشنگی، عطسه، کهیر، گرفتگی عضلانی، سرفه و راش جلدی، عفونت دستگاه تنفسی و یا عفونت گوش، تغییرات رفتاری و ذهنی (استرس، پرخاشگری، مشکل در خواب، راه رفتن در خواب، مشکلات حافظه، افسردگی، توهم، افکار خودکشی)، بی‌حسی و سوزن سوزن شدن پاها یا دست‌ها، درد یا ورم سینوس و ضعف ماهیچه می‌باشد.

قرص حساسیت زادیتن و عوارض آن

قرص زادیتن (zaditen) نوعی قرص ضد حساسیت و از خانواده آنتی‌هیستامین‌هاست که برای پیشگیری از آسم، خارش، آلرژی، کهیر و… تجویز می‌شود. سرگیجه، تهوع، خواب‌آلودگی و خشکی دهان برخی از عوارض مصرف قرص زادیتن می‌باشد. به طور معمول این دارو دو بار در روز (یک یا دو عدد قرص) و برای چند هفته تجویز می‌شود. عوارض: عوارض قرص زادیتن شامل سرگیجه، تهوع، خواب‌آلودگی، خشکی دهان، تحریک عصبی، افزایش وزن و ناراحتی معده می‌باشد.

قرص حساسیت آستمیزول و عوارض آن

قرص آستمیزول (Astemizole) از خانواده آنتی‌هیستامین‌هاست که به منظور درمان حساسیت‌ها، کهیر و آلرژی استفاده می‌شود. سرگیجه، سردرد و یرقان برخی از عوارض مصرف این دارو هستند. این دارو به سرعت از طریق دستگاه گوارش جذب می‌شود. آستمیزول در بسیاری از کشورها به دلیل عوارض جانبی نسبتا خطرناکی که دارد حذف شده است. عوارض: عوارض قرص آستمیزول شامل سرگیجه، سردرد، یرقان، بی‌قراری، افزایش اشتها، درد مفاصل و خشکی دهان می‌باشد.

انواع دارو و قرص حساسیت

انواع داروهای ضد حساسیت (۲۴۲۳۳۱۲۵۰۷) انواع آمپول ضد حساسیت (۲۴۲۳۴۱۲۵۰۸) سیتریزین (آمپول) (۲۴۲۳۵۱۲۵۱۲) کلرفنیرامین (آمپول) (۲۴۲۳۵۱۲۵۱۳) کلماستین (آمپول) (۲۴۲۳۵۱۲۵۱۴) پرومتازین (آمپول) (۲۴۲۳۵۱۲۵۱۵) انواع قطره ضد حساسیت (۲۴۲۳۴۱۲۵۱۶) کتوتیفن (قطره) (۲۴۲۳۵۱۲۵۱۷) انواع شربت ضد حساسیت (۲۴۲۳۴۱۲۵۱۸) دیفن هیدرامین (شربت) (۲۴۲۳۵۱۲۵۱۹) دیفن هیدرامین کامپاوند (شربت) (۲۴۲۳۵۱۲۵۲۰) سیپروهپتادین (شربت) (۲۴۲۳۵۱۲۵۲۲) سیتریزین (شربت) (۲۴۲۳۵۱۲۵۲۳) لوراتادین (شربت) (۲۴۲۳۵۱۲۵۲۴) پرومتازین (شربت) (۲۴۲۳۵۱۲۵۲۵) هیدرو کسی زین (شربت) (۲۴۲۳۵۱۲۵۲۶) کلروفنیرامین (شربت) (۲۴۲۳۵۱۲۵۲۸) کتوتیفن(شربت) (۲۴۲۳۵۱۲۸۳۹) انواع قرص ضد حساسیت (۲۴۲۳۴۱۲۵۳۶) ستیریزین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۵۳۷) دیمن هیدرینات (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۵۳۸) کلرفنیرامین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۵۳۹) سیپروهپتادین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۵۴۰) دیمن هیدرانات (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۵۴۱) دیفن هیدرامین کامپاوند (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۵۴۲) فکسوفنادین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۵۴۳) هیدروکسی زین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۵۴۴) کلماستین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۵۴۵) لوراتادین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۵۴۶) پرومتازین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۵۴۷) ترفنادین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۵۴۸) سیناریزین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۵۵۰) لووسیتریزین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۵۵۱) انواع کپسول ضد حساسیت (۲۴۲۳۴۱۵۲۰۹) انواع کپسول نرم ضد حساسیت (۲۴۲۳۴۱۵۵۶۵) لوراتادین (کپسول نرم) (۲۴۲۳۵۱۵۵۷۵) سیتریزین (کپسول نرم) (۲۴۲۳۵۱۵۵۷۴)

قرص حساسیت لوراتادین و عوارض آن

قرص لوراتادین (Loratadin) یک قرص ضد حساسیت و ضد آلرژی است که به راحتى از طریق لوله‌هاى گوارش جذب خون مى‌شود. سردرد و سرگیجه از عوارض لوراتادین است. لوراتادین در درمان بیماران دچار کهیر مزمن ناشناخته نیز استفاده می‌شود. به طور معمول مقدار مصرف قرص لوراتادین در بزرگسالان و کودکان بزرگتر از ۶ سال ۱۰ میلی‌گرم به صورت روزانه می‌باشد. نکته: کسانى که از بیمارى کبدى رنج مى‌برند احتمال دارد در مصرف این دارو دچار مشکل شوند چرا که متابولیسم این دارو کبدى است و بیماران کبدى دچار عوارض نامطلوب از جمله خواب‌ آلودگى‌هاى شدیدى مى‌شوند که در این خصوص باید با پزشک‌شان مشورت کنند. عوارض: عوارض قرص لوراتادین شامل سردرد، سرگیجه، اختلال بینایی، ضعف عضلانی یا خستگی غیرمعمول، طپش یا تندی ضربان قلب، احساس گرفتگی در سینه و اشکال در دفع ادرار، کهیر، عصبانیت و افزایش حساسیت به نور آفتاب می‌باشد.

قرص حساسیت کتوتیفن و عوارض آن

قرص کتوتیفن (Ketotifen) از خانواده آنتی‌هیستامین‌هاست که برای درمان حساسیت، سرماخوردگی، رینیت، آلرژی، کهیر و همچنین پیشگیری از آسم تجویز می‌شود. سرگیجه و ضعف برخی از عوارض مصرف این دارو است. مصرف این دارو در کودکان باعث بهبود خواب می‌شود. عوارض: عوارض قرص کتوتیفن شامل ضعف، خستگی، خواب‌آلودگی، سرگیجه، ضایعات پوستی، خشکی دهان، عفونت تنفسی، تب و لرز، سردرد، اسهال و سرفه می‌باشد.

همه چیز درباره حساسیت

حساسیت ها معمولاً روی آسم تأثیر می‌گذارند. اگر از آسم و حملات آن رنج می‌برید، پزشک شما برایتان نوعی ماده‌ی استنشاقی تجویز خواهد کرد. این دستگاه دوز مشخصی از دارویی به نام برونکودیلاتور را برای درمان آلرژی به صورت موقت به بدن شما می‌رساند. اگر حمله‌ی خیلی سختی نداشته باشید، تنها دو الی سه بار استنشاق کردن این ماده، عضلاتی که راه تنفس شما را تنگ کرده‌اند راحت و باز می‌کند. این اسپری‌ها موقتاً برای درمان حساسیت گلو موثر هستند.اگر در معرض حملات خطرناک آلرژی که می‌تواند جان شما را به خطر بی اندازد قرار دارید (پزشکان به این نوع حملات آنافیلاکسی می‌گویند)، به این داروی ضد حساسیت نیاز دارید. این تزریق کننده‌ی خودکار می‌تواند عکس‌العمل‌های مرگ‌آسا به غذا که در اثر حساسیت غذایی به وجود می آیند، داروها یا نیش حشرات را که می‌توانند باعث بسته شدن راه تنفسی شما شوند، خنثی کند و به درمان آلرژی تنفسی منجر شود. این عکس‌العمل‌ها اگر به‌سرعت جلوگیری نشوند می‌توانند باعث مرگ بیمار شوند.علت آلرژی شما مربوط به عکس العمل بدنتان در مقابله با آلرژیهایی چون خاک،گردههای گل و گیاه،پرز و موی حیوانات و کپک می شود.بدن شما ماده ای به نام هیستامین در نواحی شناسایی آلرژنها ترشح می کند که موجب خارش،عطسه و آریزش اشک و آب بینی می شود.ستیریزین با مسدود کردن محل گیرنده ها(رسپتورها)از پیوند هیستامین ها بدان جلوگیری کرده و موجب رفع علایم حساسیت می شود.

قرص حساسیت ترفنادین و عوارض آن

قرص ترفنادین (Terfenadine) نوعی دیگر از قرص ضد حساسیت و از خانواده آنتی‌هیستامین‌هاست که برای درمان و پیشگیری از آلرژی‌ها که علائم آن شامل آبریزش بینی، عطسه، کهیر و خارش، قرمزی و آبریزش از چشم‌هاست به کار می‌رود. آریتمی قلبی از عوارض این دارو است. از آنجاییکه اثرات تسکینی و ضدموسکارینی این دارو بسیار کم‌ است امروزه از این دارو کمتر استفاده می‌شود. به طور معمول به منظور درمان تب یونجه، رینیت آلرژیک و حساسیت‌های پوستی در بزرگسالان روزی ۶۰ میلی‌گرم از دارو (یک عدد قرص) مصرف می‌گردد. عوارض: عوارض قرص ترفنادین شامل آریتمی قلبی، خستگی، سرگیجه، سردرد، تهوع، خشکی دهان، بی‌قراری، بی‌خوابی و فشار خون بالا می‌باشد.

قرص حساسیت هیدروکسی زین و عوارض آن

قرص هیدروکسی زین (Hydroxyzine) برای درمان خارش و آلرژی مصرف می‌شود. خشکی دهان، گیجی و خواب آلودگی از عوارض قرص هیدروکسی زین می‌باشد. این دارو به دلیل داشتن خاصیت ضد حساسیت اثر آرام‌بخش و خواب‌آور دارد. توجه داشته باشید که کودکان نسبت به عوارض دارو حساس‌تر از بالغین هستند و عوارض جانبی بیشتری را در این رده سنی می‌توان مشاهده کرد. عوارض: عوارض قرص هیدروکسی زین شامل انرژی زیاد، خشکی دهان، گیجی، فعالیت غیرارادی حرکتی، گیجی، خواب آلودگی شدید، کاهش فشار خون، حملات تشنج و لرزش می‌باشد.

قرص حساسیت پوستی

از دیگر انواع داروهای ضد حساسیت برای درمان آلرژی پوستی می‌توان به کرم‌ها و نرم‌کننده‌های پوست اشاره کرد که برای درمان حساسیت پوستی استفاده می شوند. کرم‌های نرم‌کننده و هیدروکورتیزون را حتماً به همراه داشته باشید. نرم‌کننده‌ها می‌توانند پوست خشک و احساس خارش را از بین ببرند و آلرژی پوستی را کنترل کنند. همچنین کرم‌های هیدروکورتیزون التهاب پوست را کاهش می‌دهد و با این کار حساسیت های پوستی را التیام می بخشد. اگر به اگزما دچار هستید، پزشک شما داروهای قوی‌تری نیز برایتان تجویز خواهد کرد.لوراتادین در درمان بیماران دچار کهیر مزمن ناشناخته نیز استفاده می شود. لوراتادین یک آنتی هیستامین جدید می باشد و در مقایسه با اعضای دیگر این گروه، اثر خواب آوری کمتری دارد. لوراتادین به شکل قرص و شربت تولید می شود.  لوراتادین اغلب یک بار در روز و برای مصرف خوراکی تجویز می گردد. دستورات بسته دارو را به دقت مطالعه کنید. لوراتادین را دقیقا مطابق با دستور پزشک معالج خود مصرف و از تغییر خودسرانه دوز دارو پرهیز کنید. این قرص معمولا در بسته هاى ۲۰ تایى عرضه مى شود. لوراتادین به راحتى از طریق لوله هاى گوارش جذب خون مى شود و بین یک تا سه ساعت پس از مصرف، اثر درمانى اش شروع مى شود و معمولا اوج خاصیت درمانى لوراتادین حدود ۸ تا ۱۲ ساعت پس از مصرف آن است که بیمار به طور واضح اثرات بهبودى را در خود احساس مى کند.

قرص حساسیت فصلی

همچنین توصیه‌ی جدی ما به شما (اگر به آلرژی‌های خطرناک دچار هستید) این است که حتماً دستبند یا گردنبندی داشته باشید که رویش به نوع آلرژی شما اشاره‌شده باشد. زیرا زمانی که به حملات آلرژی دچار شدید و علائم آلرژی در شما پدیدار شدند، این اطلاعات می‌تواند شما را از مرگ نجات دهد. همچنین به شما توصیه می‌کنیم که حتماً یک جعبه امداد آلرژی برای خود تهیه کنید و داروهایی را که به شما معرفی کردیم درونش نگهداری کنید و همه‌جا با خود ببرید. همچنین می‌توانید چند جعبه داشته باشید. یکی برای خانه، یکی ماشین و دیگری محل کار. جعبه امداد آلرژی چیست؟ افرادی که به آلرژی و حساسیت فصلی (یا انواع دیگر آلرژی) مبتلا هستند باید همیشه برای مقابله با آن آماده باشند. چراکه گاهی اوقات بدون اینکه بدانند در معرض آلرژن ها قرار می‌گیرند. توصیه‌ی ما به شما داشتن یک جعبه امداد آلرژی است. با ما همراه باشید تا وسایل و داروهایی که باید برای مقابله با آلرژی در جعبه امداد آلرژی خود داشته باشید را بشناسید.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 11 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.