; درمان استرس با طب سنتی ؛ درمان استرس بارداری و زنان در طب سنتی - فال و خواب
آبله مرغان ؛ پماد برای آبله مرغان در دهان و گلو چیست و مدت زمان خوب شدن و فواید و علائم

آبله مرغان ؛ پماد برای آبله مرغان در دهان و گلو چیست و مدت زمان خوب شدن و فواید و علائم

آبله مرغان آبله مرغان ؛ پماد برای آبله مرغان در دهان و گلو چیست و مدت زمان خوب شدن و فواید و علائم همگی در …

خستگی چشم و چگونه خستگی چشم را از بین ببریم هنگام مطالعه و سردرد

خستگی چشم و چگونه خستگی چشم را از بین ببریم هنگام مطالعه و سردرد

خستگی چشم خستگی چشم ؛ چگونه خستگی چشم را از بین ببریم هنگام مطالعه و سردرد همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب …

پماد زینک اکساید ؛ ۲۵ درصد برای جای خال و جوش و رفع تیرگی واژن بزرگسال

پماد زینک اکساید ؛ ۲۵ درصد برای جای خال و جوش و رفع تیرگی واژن بزرگسال

پماد زینک اکساید پماد زینک اکساید ؛ ۲۵ درصد برای جای خال و جوش و رفع تیرگی واژن بزرگسال همگی در سایت فال و خواب . …

درمان استرس با طب سنتی

درمان استرس با طب سنتی ؛ درمان استرس بارداری و زنان در طب سنتی

درمان استرس با طب سنتی ؛ درمان استرس بارداری و زنان در طب سنتی همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

 استرس و اظطراب

به بیان دیگر اضطراب احساس عصبی بودن است یا احساس ترس است و استرس معمولا پاسخ فیزیکی به آنچه است که شما احساس می کنید یا از آن می ترسید.♥ در واقع این دو واژه متفاوت اما مکمل هم هستند ولی در بسیاری موارد به جای هم استفاده می شوند. علائم بروز آن معمولا به این صورت است که در زمان اضطراب، ضربان قلب افزایش می یابد، تنفس تندتر می شود و ماهیچه ها سفت می شوند. در حقیقت با بروز این علائم بدن خود را برای مواجهه با موقعیت های استرس زا آماده می کند.به طور کلی، اضطراب رایج ترین اختلال روانی در دنیا است، به عنوان مثال در آمریکا حدود ۱۸% از مردم از اختلالات اضطراب رنج می برند. همچنین در بین دو جنس نیز زنان دو برابر بیشتر از مردان در معرض بروز این اختلال روانی قرار دارند. در بسیاری از موارد هم مطالعات نشان داده است که مشکلات مالی و یا عدم احساس موفقیت در زندگی می تواند زمینه ساز بروز این بیماری باشد. لذا درمان اضطراب موضوعی مهم برای سلامت جامعه است.

درمان استرس با طب سنتی

استرس چیز خاصی نیست و استرس در واقع بخش عادی زندگی هست و اگر به اندازه باشد می‌تواند باعث ارتقاء شغلی و موفقیت‌های زیادی در زندگی شود اما اگر در آن افراط شود تبدیل به یک نوع تنش آزاردهنده خواهد شد. هنگامی که احساس اضطراب یا استرس زیاد می‌کنید، ۱۲ استراتژی و تکنیک‌ ذکر شده در زیر، می‌توانند به شما جهت درمان استرس کمک کنند:

 گیاه اسطوخودوس موثر در درمان استرس

 بیرون رفتن و حمایت دوستان

 تنفس آرام و عمیق و اهمیت آن جهت درمان استرس

 سولفات منیزیم، آرام بخش

 چای بابونه موثر در کاهش و درمان استرس

 ماساژ بدن یک مسکن قوی

 بوزیدان یا جیسینگ هندی (Withania somnifera)

 ریحان مقدس (Ocimum tenuiflorum)

 چای سبز، کاهش دهنده استرس

 گل ساعتی موثر در کاهش اضطراب

 ورزش بهترین روش درمان استرس

 انواع ویتامین B موثر در درمان استرس

درمان استرس با گیاه اسطوخودوس

اسطوخودوس گل‌هایی بنفش رنگ می‌باشد که به عنوان گیاه آرام بخش برای بهبود کیفیت خواب، کاهش اضطراب و درمان استرس بسیار مفید است همچنین خواص دیگری اعم از افزایش تمرکز، بهبود سردرد، بهبود عملکرد مغز، افزایش احساس شادی، درمان افسردگی و … را دارد که در این مقاله اهمیت گیاه اسطوخدوس بر درمان استرس مد نظر ما می‌باشد. همچنین روغن اسطوخدوس یک داروی موثر در درمان بیماری‌های عصبی می‌باشد. عطر اسطوخدوس نیز باعث می‌شود خواب راحت‌تری داشته باشید در نتیجه از تنش و استرس‌های روزانه کاسته می‌شود.

درمان استرس با چای بابونه

بابونه گیاهی بسیار موثر برای کاهش و درمان استرس می باشد. ماهیت آرام بخش و تسکین دهنده آن به عنوان یک مسکن بر روی سیستم عصبی مرکزی عمل می کند. بابونه به شل شدن عضلات، رفع اضطراب و خواب بهتر کمک می کند.برای مبارزه و درمان استرس شما می توانید روزانه ۴ فنجان از دمنوش بابونه بنوشید. برای تهیه این دمنوش، ۲ قاشق چای خوری بابونه خشک را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد. سپس مقداری عسل به عنوان طعم دهنده به آن اضافه کنید و آن را بنوشید.شما همچنین می توانید گل بابونه تازه یا چند قطره از اسانس بابونه به آب گرم اضافه کنید و به عنوان تسکین دهنده اعصاب مصرف نمایید.شما حتی می توانید از این گیاه به عنوان مکمل جهت درمان استرس خود نیز استفاده نمائید. برای انتخاب دوز مناسب با دکتر خود مشورت کنید.

درمان استرس با جینسینگ هندی

جینسینگ هندی گیاهی بسیار موثر برای درمان استرس می باشد. مطالعات مجله ای پزشکی-روان شناسی در هند نشان داده که ریشه جیسینگ هندی با کاهش میزان هورمون کورتیزول (موثر در استرس) در بزرگسالان منجر به کاهش قابل توجه استرس می گردد. همچنین جیسینگ هندی آستانه تحمل انسان را در مقابل استرس افزایش می دهد و به نوبه خود باعث بهبود کیفیت زندگی می شود.علاوه بر این، جیسینگ هندی منجر به تقویت سیستم عصبی، افزایش انرژی، کاهش خستگی و بهبود کیفیت خواب می گردد. این گیاه به آسانی در عطاری ها به صورت ریشه تازه، ریشه خشک شده، پودر و یا به صورت مکمل موجود می باشد. روزانه ۱ تا ۲ گرم ریشه تازه یا خشک را در ۱ فنجان شیر یا آب بجوشانید و سه بار در روز مصرف کنید. اگر می خواهید از مکمل آن جهت درمان استرس استفاده کنید با دکتر خود مشورت کنید. زنان باردار و کودکان نباید از این گیاه مصرف کنند.

درمان استرس با چای سبز

شما همچنین می توانید با نوشیدن یک فنجان چای سبز اضطراب خود را کاهش داده و به درمان استرس کمک کنید. چای سبز حاوی آمینو اسید ال تیانین (L-Theanine) است که تولید امواج مغزی آلفا را در مغز افزایش می دهد و این امواج به نوبه خود منجر به کاهش استرس، افزایش آرامش، بهبود تمرکز و هوشیاری ذهنی می شود. به علاوه این اسید آمینه نقش مهمی را در تولید گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) که یک انتقال دهنده عصبی است و باعث ریلکس شدن انسان می شود، ایفا می نماید.۲  قاشق چای خوری برگ های چای سبز را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید.اجازه دهید دمنوش به مدت ۵ دقیقه دم بکشد. مقداری آبلیموی تازه و عسل به آن اضافه کنید. شما می توانید روزانه ۲ تا ۳ فنجان چای سبز را جهت کاهش و درمان استرس بنوشید.

درمان استرس با طب سنتی

یکی دیگر از داروهای گیاهی موثر در کاهش و درمان استرس، گل ساعتی می باشد. گل ساعتی می تواند میزان گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) را در مغز افزایش دهد و در نتیجه به کاهش استرس و اضطراب کمک کند.یک فنجان چای گل ساعتی را جهت درمان استرس بنوشید. برای درست کردن این چای، ۱ قاشق غذا خوری پودر گل ساعتی را به ۱ فنجان آب داغ اضافه کنید و اجازه دهید تا دمنوش به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد سپس آن را صاف نموده و به صورت گرم میل نمایید.گل ساعتی به شکل عصاره مایع و قرص (مکمل) نیز موجود است.همیشه قبل از مصرف یک مکمل با دکتر خود مشورت کنید، چون ممکن است که این مکمل ها با داروهای دیگری که مصرف می کنید، سازگار نباشد.بچه های کوچک و زنان باردار و شیرده نباید از این گیاه مصرف نمایند.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 11 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.