; درمان گیاهی بواسیر ؛ و بیرون زدگی بواسیر و پماد برای درمان سریع بواسیر - فال و خواب
قرص ولتارن ؛ عوارض و عکس قرص ولتارن ۱۰۰ برای چیست

قرص ولتارن ؛ عوارض و عکس قرص ولتارن ۱۰۰ برای چیست

قرص ولتارن قرص ولتارن ؛ عوارض و عکس قرص ولتارن ۱۰۰ برای چیست همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما …

اوریون واگیردار است؟ و کرونا و درمان در خانه چند روز طول میکشد

اوریون واگیردار است؟ و کرونا و درمان در خانه چند روز طول میکشد

اوریون اوریون ؛ واگیردار است؟ و کرونا و درمان در خانه چند روز طول میکشد همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد …

التهاب حلق و درمان التهاب حلق و شربت برای التهاب گلو و کرونا و علائم التهاب حلق

التهاب حلق و درمان التهاب حلق و شربت برای التهاب گلو و کرونا و علائم التهاب حلق

التهاب حلق التهاب حلق ؛ درمان التهاب حلق و شربت برای التهاب گلو و کرونا و علائم التهاب حلق همگی در سایت فال و خواب . …

درمان گیاهی بواسیر

درمان گیاهی بواسیر ؛ و بیرون زدگی بواسیر و پماد برای درمان سریع بواسیر

درمان گیاهی بواسیر ؛ و بیرون زدگی بواسیر و پماد برای درمان سریع بواسیر همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

درمان گیاهی بواسیر

بیماری هموروئید که که به آن بواسیر نیز گفته می‌شود، شامل تورم رگ‌های اطراف سوراخ و یا کانال مقعد می‌شود. این بیماری می‌تواند بسیار دردناک باشد و با تأخیر در اجابت مزاج در مدت زمان طولانی همراه باشد و از این رو فرد را مضطرب و پریشان کند.از زمان‌های گذشته از خاصیت درمانی و شفابخش برخی گیاهان برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله  بیماری بواسیر استفاده می‌شده است. پیش از کشف داروهای شیمیایی طبیبان فقط از داروهای گیاهی برای  بهبود بیماران خود استفاده می‌کردند، پس اثربخشی بسیاری از گیاهان در امراض مختلف سابقه‌ی دیرینه دارد.تعداد بسیاری از گیاهان می‌توانند در مراحل ابتدایی بیماری هموروئید به کوچک شدن و تسکین درد و التهاب ناشی از آن کمک کنند.با وجود اثبات شدن تأثیر معجزه‌آسای گیاهان در درمان بواسیر یا هموروئید به صورت تجربی باید قبل از مصرف هر نوع  داروی گیاهی پزشک خود را مطلع و با او مشورت کنید. پزشک می‌تواند شما را در صورت تأیید دارو در نحوه و میزان مصرف آن راهنمایی کند. گیاهان نیز مانند بسیاری از داروهای شیمیایی با تأثیر علامتی خود فقط به از بین رفتن نشانه‌های بیماری هموروئید کمک خواهند کرد وبه طور کلی آن را ریشه‌کن نمی‌کنند. خاصیت ضدالتهابی اثبات شده در برخی گیاهان می‌تواند با اثر گذاشتن بر پاسخ بدن به آسیب بافت مقعد منجر به کاهش التهاب در آن شوند. برخی گیاهان قابض نیز می‌توانند به کاهش  خونریزی بواسیر کمک کنند. داروهای گیاهی می‌توانند برای تسکین علایم آزاردهنده‌ی بواسیر در کنار هریک از برنامه‌ی درمانی بواسیر مؤثر باشند.

درمان خانگی بواسیر

استفاده از سرکه سیب سرخ یکی از محبوب ترین درمان های طبیعی برای درمان بواسیر است. به سادگی یک تکه پنبه یا دستمال توالت را با سرکه سیب خیس کنید و آن را به منطقه بواسیر اعمال کنید.این روند را تا زمانی که التهاب ناپدید و نشانه ها از بین رود، تکرار کنید. شما احتمالا بهبود را به سرعت می بینید. می توانید سرکه سیب را به وان های نیم تنه کوچک نیز اضافه کرده و روی آن بنشینید.آلوئه‌ورا، گیاهی است که به دلیل خواصش در درمان بسیاری از بیماری‌ها کاربرد دارد. خاصیت قابضی این گیاه در کنترل خونریزی و بهبود زخم هموروئید کمک بسیاری می‌کند. استفاده از ژل گیاه آلوئه‌ورا به طور مستقیم  بر روی ناحیه‌ی آسیب دیده‌ی مقعد می‌تواند علاوه بر کاهش خونریزی به نرم شدن مدفوع و رفع یبوست فرد نیز کمک کند.زغال اخته یکی دیگر از مکمل‌های گیاهی و طبیعی مورد استفاده در تسکین بواسیر است که به تقویت دیواره‌های مویرگ‌ها کمک می‌کند. تقویت دیواره‌ای حاصل از زغال اخته جریان خون در حال گردش عروق کانال مقعد را تسهیل و از احتمال التهاب و پارگی مویرگ‌های آن ناحیه‌ی تحت فشار می‌کاهد.

درمان گیاهی بواسیر , درمان گیاهی بواسیر خارجی , درمان گیاهی بواسیر دکمه ای

شاه بلوط هندی یک درخت برگ‌ ریز با گل های سفید صورتی خال خال و دانه بزرگ است. شاه بلوط هندی یک داروی گیاهی مؤثر در بهبود بواسیر است که با تنگ کردن‌ عروق و افزایش تن دیواره‌ها می‌تواند به قدرت پمپاژ خون در آن‌ها کمک کند. این گیاه با کاهش آنزیم‌های از بین برنده‌ی عروق آسیب‌دیده از شکست دیواره‌ها و تشکیل  لخته‌ی خون جلوگیری می‌کند. این گیاه می‌تواند به صورت جوشانده و دم‌نوش مصرف شود.

درمان بواسیر

بابونه، دارای خواص درمانی متعددی است از جمله آرام‌کننده اعصاب، ضد روماتیسمی، ضد اختلالات گوارشی و  ضدالتهاب است. بابونه را می‌توان به صورت‌های مختلف دم‌نوش خوراکی، روغن بابونه موضعی و حمام نشسته در آب حاوی بابونه برای درمان هموروئید استفاده کرد.گیاهان دارویی گل ماهور (زرماهی، درماهی)، آب بشقابی، خاک‌شیر، بومادران، عصاره‌ی دانه انگور و گزنه نیز برای تسکین و بهبود سریع‌تر بواسیر استفاده می‌شوند استفاده از ترشی کلم یکی از درمان‌های خانگی موثر برای بواسیر است که معمولا در کشورهای شرقی کاربرد دارد. کلم غنی از فیبر، آهن، و ویتامین C است. مصرف غذاهای سالم یکی از راه‌های طبیعی برای درمان بواسیر و هم‌چنین دیگر بیماری‌ها و مشکلات سلامتی است.پروبیوتیک‌ها عامل بسیار مهم در حفظ تعادل باکتری‌ها در روده هستند که می‌توانند به پیشگیری از یبوست و بهبود وضعیت سلامتی عمومی بدن کمک کنند. از این رو، توصیه می‌شود در کنار مصرف مکمل‌های پروبیوتیک،  خوراکی‌های سرشار از پروبیوتیک نظیر کیمچی، کلم ترش، ماست، و پنیر و نوشیدنی‌های تخمیر شده را نیز مصرف نمایید.

درمان گیاهی بواسیر , درمان گیاهی بواسیر خارجی , درمان گیاهی بواسیر دکمه ای

بر اساس پژوهش‌ها، نوشیدن روزی دو بار آب نارگیل نارس برای درمان خونریزی‌های هموروئیدی بسیار مفید است.آب نارگیل جادو می‌کند؛ حتی اگر هموروئید کهنه و سرسختی داشته باشید. مصرف آب نارگیل هیچ عارضه‌ی جانبی ندارد.

درمان گیاهی بواسیر

فندق افسونگر نوعی گیاه است که در چین، ژاپن، و آمریکایی شمالی یافت می‌شود و از گل‌ها، برگ‌ها،و میوه‌های آن به اشکال مختلف می‌توان برای سلامتی انسان استفاده نمود. فندق افسونگر در بر طرف کردن لکه و  نقاط پوستی، کاهش التهاب، تسکین جوش و خارش پوست، تسکین رگ‌های واریسی،‌  درمان تاول، التیام زخم‌ها، و هم‌چنین معالجه‌ی بواسیر بسیار مفید و موثر است. الف. به منظور درمان بواسیر،‌ می‌توانید تکه‌ای پنبه یا پد بهداشتی را به روغن فندق افسونگر آغشته کنید و به محل مورد نظر بمالید. برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب، بهتر است این کار را به صورت مداوم و حداقل سه بار در روز تکرار کنید. ب. هم‌چنین می‌توانید برای محافظت بیش‌تر از ناحیه‌ی مقعدتان به همراه دستمال توالت، از پد‌های آماده یا آغشته به روغن فندق افسونگر استفاده کنید. آب لیمو حاوی مواد مفید و مغذی است که می‌توانند علائم بواسیر را کاهش دهند، و رگ‌ها و مویرگ‌های خونی را  مستحکم کنند. تکه پنبه‌ای را به آب لیمو آغشته کنید و روی ناحیه‌ی مورد نظر بمالید. شاید ابتدا احساس سوزش یا خارش شدیدی را تجربه کنید، ولی در نتیجه‌ی این کار، درد ناشی از بواسیر به اندازه‌‌ی قابل توجهی کم خواهد شد.  روش دیگر این‌که، آب یک لیمو را در یک لیوان شیر داغ بچکانید و آن را هر سه ساعت یک بار بنوشید؛ این کار باعث می‌شود به نتیجه‌ی مطلوبی برسید. همچنین می‌توانید عسل، عرق نعناع، آب زنجبیل، و آب لیمو را با یکدیگر مخلوط کنید و روزی یک بار نوش جان نمایید.

درمان گیاهی بواسیر , درمان گیاهی بواسیر خارجی , درمان گیاهی بواسیر دکمه ای

روغن بادام نیز درست مانند روغن نارگیل و دیگر درمان‌های خانگی برای بواسیر، می‌تواند به بافت‌های عمیق‌تر پوست نفوذ کند و دارای خاصیت نرم کنندگی است. فقط کافی است تکه پنبه‌ای را به روغن بادام آغشته کنید و روی ناحیه‌ی دردناک قرار دهید. این ماده می‌تواند التهاب، خارش، و احساس سوزش را کاهش دهد و باعث سلامت پوست آن ناحیه شود.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 14 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.