; کپسول جوینت فری ؛ عوارض کپسول جوینت فری ویتان ۱۱۰ عددی - فال و خواب
قرص طلا ؛ برای چاقی و چاقی صورت و قرص مدفوع طلایی چیست

قرص طلا ؛ برای چاقی و چاقی صورت و قرص مدفوع طلایی چیست

قرص طلا قرص طلا ؛ برای چاقی و چاقی صورت و قرص مدفوع طلایی چیست همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد …

درد حلق ؛ بهترین معجون برای گلو درد و درد حلق و گلو و گوش نشانه چیست

درد حلق ؛ بهترین معجون برای گلو درد و درد حلق و گلو و گوش نشانه چیست

درد حلق درد حلق ؛ بهترین معجون برای گلو درد و درد حلق و گلو و گوش نشانه چیست همگی در سایت فال و خواب . …

قرص بیهوشی ؛ بلند مدت و کوتاه مدت قوی و دستمال بیهوشی سگ

قرص بیهوشی ؛ بلند مدت و کوتاه مدت قوی و دستمال بیهوشی سگ

قرص بیهوشی قرص بیهوشی ؛ بلند مدت و کوتاه مدت قوی و دستمال بیهوشی سگ همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد …

کپسول جوینت فری

کپسول جوینت فری ؛ عوارض کپسول جوینت فری ویتان ۱۱۰ عددی

کپسول جوینت فری ؛ عوارض کپسول جوینت فری ویتان ۱۱۰ عددی همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

توضیحاتی در مورد کپسول جوینت فری

شما می‌توانید با مصرف مواد غذایی مناسب از مفاصل و غضروف‌های خود مراقبت کنید و درد و التهاب را تا حد زیادی در مفاصلتان کاهش دهید.♥ با ما باشید تا با مواد غذایی دوستدار مفاصل بیشتر آشنا شوید.خداوند در آفرینش انسان شاهکاری کرده و هنر فوق‌العاده‌ای به خرج داده است. اسکلت ما از ۲۰۶ قطعه استخوان مفصل‌دار تشکیل شده است که توسط هزاران لیگمان، تاندون، عضله و غضروف حمایت می‌شوند. فضای مابین این استخوان‌ها را با ماده‌ی لغزنده‌ای به نام غضروف پوشانده است که مانند کمک‌فنر اتومبیل باعث حرکت درست و مانع از ساییدگی مفاصل می‌شوند. متأسفانه مفاصل و غضروف‌های ما در اثر بالا رفتن سن، بی‌تحرکی و یا ورزش‌های سنگین و غیره دچار آسیب می‌شود به طوری که این روزها بسیاری از جوان‌ها و افراد سالمندان از درد مفاصل بخصوص زانوها شکایت دارند و به دنبال درمان‌هایی از قبیل تزریق ژل هستند. خوشبختانه می‌توان با انتخاب هوشمندانه‌ی مواد غذایی با ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین و البته خوشمزه‌ترین شیوه مفاصل را تقویت کرده و از بروز مشکلات آتی تا حد زیادی پیشگیری کرد. شما می‌توانید با مصرف مواد غذایی مناسب از مفاصل و غضروف‌های خود مراقبت کرده و درد و التهاب را تا حد زیادی کاهش دهید.

ویژگی های کپسول جوینت فری

استفاده از ویتامین C به منظور کاهش بیشتر درد و التهاب و همچنین کمک به ساخت کلاژن وجود منگنز به منظور ترمیم و بهبود بافت مفاصل و کاهش التهاب استفاده از میزان حداقل گلوکزآمین و کندرویتین در هر کپسول به منظور تنظیم راحت میزان مصرف در افراد مختلف

شرایط نگهداری کپسول جوینت فری

در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود

آرتروز چیست

آرتروز: آرتروز یک بیماری است که در آن غضروف مفصلی آسیب دیده و تخریب می شود، به همین دلیل به این بیماری ساییدگی مفصل هم گفته می شود. آرتروز شایعترین بیماری مفصلی در ایران است. آرتروز در دهه دوم و سوم زندگی شروع می شود و در سن ۷۰ سالگی همه افراد درجاتی از این بیماری را تجربه می نمایند. نشانه‌های آرتروز: درد، خشکی مفصل از یک دوره بدون فعالیت مانند خوابیدن یا نشستن، تورم و سفتی در یک مفصل یا بیشتر و محدودیت حرکت از نشانه های آرتروز است. اگر چه علت دقیق آرتروز شناخته شده نیست اما بعضی معتقدند که تخریب مفصل در پاسخ به استرس فیزیکی، فعالیت شدید بدنی و ضربه وارده به غضروف ایجاد می شود. با تخریب غضروف انتهای استخوان، مفصل شکل طبیعی خود را از دست می‌دهد. درد در مفصل ایجاد شده و به مرور با پیشرفت تخریب، درد و تورم در ناحیه درگیر افزایش می یابد. ترکیبی کامل از گلوکزآمین، کندرویتین، منگنز و ویتامین C: گلوکزآمین یک قند آمینی است که برای ساخت گلیکوپروتئین ها و گلوکزآمین ها که در مایع ساینوویال (درون مفصلی)، لیگامانها (رباط ها) و سایر ساختمانهای مفصلی یافت می شوند، ضرورت دارد. از آنجایی که کپسول های جوینت فری حاوی ویتامین C و منگنز می باشند، اثر ضد التهابی دارند و باعث تحریک متابولیسم کندروسیت ها (سلولهای بافت غضروفی)، تشکیل کلاژن و در نهایت به ساخت غضروف های جدید و ترمیم غضروفهای آسیب دیده کمک می کند. کندرویتین از مواد اصلی تشکیل ساختمان ماتریکس مفاصل به شمار می آید. کندرویتین باعث خاصیت ارتجاعی غضروف ها و حرکت طبیعی و روان مفاصل در بدن می شود. تحقیقات بالینی نشان داده است که ترکیب کندرویتین و مسکن های رایج در مقایسه با تجویز مسکن به تنهایی بطور موثرتری دردهای مفصلی را کاهش می دهد.

کپسول جوینت فری در بارداری و شیردهی

در دوران بارداری و شیردهی قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.

سلامت مفاصل

با حرکت دادن مرتب مفاصل آنها را سالم نگه دارید . هرچه بیشتر حرکت بکنید خشکی کمتری خواهید داشت . چه در حال خواندن ، کار کردن یا در حال تماشای تلویزیون باشید، وضعیت بدن خود را مرتب تغییر دهید . از پشت میز یا صندلی تان گاه گاهی بلند شوید و در اطراف چرخی بزنید .با استفاده بیش از حد یا صدمه زدن به مفصل، غضروف های انتهای استخوانها در نواحی مفاصل ممکن است دچار آسیب شوند که در نهایت منجر به کم شدن فاصله مفصلی و تماس انتهای استخوان های بالا و پایین مفصل باهم میشود . “استخوان اضافه” دردناک و خارهای استخوانی ممکن است شکل بگیرند. این امر می تواند منجر به تورم ، خشکی و احتمالا سائیدگی زانو ( استئوآرتریت ) شود. استئوآرتریت شایع ترین نوع التهاب مفاصل است . نوع دیگری از التهاب مفصل آرتریت روماتید است که یک بیماری خود ایمنی بوده ، با التهاب و تورم بسیار زیاد مفاصل مشخص می شود .آسیب هامیتواند مفاصل را خراب کند، بنابراین محافظت مادام العمر آنها بسیار مهم است . از بریس ها و لوازم محافظتی مانند پدهای زانو و آرنج در زمانیکه در فعالیت های پرخطر مانند اسکیت بازی شرکت میکنید، استفاده کنید . اگر مفاصل شما در حال حاضر دردناک هستند ، در زمان گلف بازی و تنیس به فکر پوشیدن بریس ها باشید .

سلامت مفاصل با مصرف مواد خوراکی

میگو حاوی مقدار زیادی گلوکزآمین است و گلوکزآمین ماده ای مناسب برای کاهش التهاب مفاصل می باشد. در ضمن میگو مقدار زیادی سلنیوم داشته و چربی اندکی دارد.اگر از خوردن میگو امتناع می کنید و طعم آن را دوست ندارید، می توانید غذای دریایی دیگری را انتخاب کنید. سالمون بهترین منبع تأمین اسیدهای چرب امگا۳ است و این اسیدهای چرب در تعدیل وزن بدن، سلامت قلب و البته بهبود سلامتی مفاصل تأثیر بسزایی دارد. چربی موجود در سالمون نه تنها به علت سرشار بودن از اسید چرب امگا ۳ فوق العاده است، بلکه به خاطر نسبت بالای اسید چرب امگا ۳ به امگا ۶ در آن و محتوی پایین چربی های اشباع شده، حائز اهمیت است.اگر واقعاً درصدد یافتن راهی برای افزایش سلامت مفاصل تان هستید، بهتر است حتماً بادام مصرف کنید. بادام نیز حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است، (همانند سالمون) و از سوی دیگر منبع غنی ویتامین E و منگنز نیز می باشد. دریافت بیشتر منگنز در رژیم غذایی به افزایش تولید گلوکزآمین در بدن منجر می شود. شما حتی می توانید برای بهره بردن از خواص بادام زمینی و بادام، کره بادام زمینی و کره بادام را نیز در رژیم غذایی خود بگنجانید.آناناس این میوه گرمسیری از گذشته دور تا به حال برای بهبود سریع تر زخم ها و جراحات مورد استفاده قرار گرفته است؛ زیرا حاوی ماده ای به نام «بروملین» است و بروملین تأثیر زیادی در بهبود زخم ها دارد. بروملین خاصیت ضدالتهابی نیز داشته و به طور کلی خاصیت دارویی دارد؛ دارویی که التهاب مفاصل را کاهش می دهد و روند بهبود جراحات را تسریع می کند.محققان فرانسوی بر این عقیده هستند که الویت تغذیه باید به مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه اختصاص داده شود. این مواد غذایی سالم سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی مفیدی بوده و حاوی میزان زیادی فیبر هستند که برای کنترل وزن لازم و ضروری‌اند. در هر وعده‌ی غذایی سبزیجات برگ سبز تیره مانند اسفناج و بروکلی را به بشقاب‌هایتان دعوت کنید و از مصرف سبزیجات نارنجی‌رنگ مانند هویج، سیب‌زمینی شیرین و غیره غافل نشوید. از بین میوه‌ها رنگی‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید و داخل ظرف میوه‌تان رنگین‌کمانی از میوه‌ها بسازید. بیشترین میزان آنتی‌اکسیدان‌ها در میوه‌های نارنجی مانند پرتقال، گیلاس، بلوبری و انبه هستند.

سلامت مفاصل و روغن زیتون

از آنجایی که روغن زیتون بکر در مرحله نخست فشردن زیتون به دست می آید، خواص آنتی اکسیدانی فراوانی دارد و این آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد مقابله می کنند. رادیکال های آزاد باعث افزایش التهابات و درد مفاصل می شوند. روغن زیتون یک چاشنی مناسب است و می توان از آن برای مزه دار کردن سالاد و انواع سبزیجات پخته نیز استفاده کرد.

سلامت مفاصل و فلفل

تمام فلفل ها حاوی ویتامین A، C و K هستند؛ اما فلفل قرمز بهترین آنهاست؛ چرا که به طور طبیعی با درد مفاصل مقابله می کند. آنتی اکسیدان های موجود در فلفل، از آسیب دیدگی سلول ها در اثر پیری و افزایش سن، و نیز بیماری و سرطان جلوگیری می کنند. در ضمن فلفل قرمز باعث کاهش التهاب مفاصل می شود. فلفل ها حاوی فیبر بالا هستند و به کنترل وزن بدن نیز کمک می کنند.

سلامت مفاصل و موز

اگر می خواهید با کاهش وزن، سلامت بیشتری به مفاصل خود ببخشید، از موز کمک بگیرید. موز یکی از بهترین منابع طبیعی برای تأمین پتاسیم مورد نیاز بدن است و بخوبی به شما احساس سیری می دهد.

سلامت مفاصل و آووکادو

آووکادو برای سلامت مفاصل بسیار مفید است. در واقع آووکادو مغذی ترین میوه دنیا محسوب می شود؛ زیرا سرشار از آنتی اکسیدان هاست و با سرطان، بیماری های قلبی، آرتروز و حتی آب مروارید مبارزه می کند.

سلامت مفاصل و زردچوبه

چاشنی فوق العاده از طبیعت؛ رنگ آن نارنجی است و معمولاً در تمام غذاهای ایرانی و هندی یافت می شود. زردچوبه خاصیت ضدالتهابی دارد و می تواند با آرتروز مقابله کند. این چاشنی حاوی موادی است که از سرطان جلوگیری می کنند و مصرف آنها باعث بهبود روحیه و خلق و خو نیز می شود.

سلامت مفاصل و زنجبیل

شاید تا به حال نمی دانستید، ولی چای زنجبیلی و غذاهای حاوی زنجبیل، به سلامت مفاصل کمک می کند. چرا که زنجبیـل می توانـد مانـع از تولیـد پروستاگلاندین ها شود. پروستاگلاندین ها موادی هستند که باعث التهاب رگ های خونی و مفاصل می شوند. تنها یک قاشق چایخوری زنجبیل در چای می تواند درد مفاصل را کاهش دهد.

سلامت مفاصل و گوشت قرمز

همه ما کباب کوبیده و کباب برگ را دوست داریم، اما اغلب نمی دانیم که این غذاها می توانند به مفاصل آسیب برسانند و باعث بروز درد شوند. مصرف گوشت قرمز به مقدار زیاد می تواند به التهاب مفاصل منجر شود. سایر گوشت ها و مصرف بیش از حد منابع پروتئین حیوانی نیز همین تأثیر را دارد.

مفاصل و چربی های اشباع شده

چربی های اشباع شده عامل اصلی افزایش وزن هستند و باعث ایجاد التهاب می شوند. مصرف چربی های اشباع شده برای کسانی که از درد مفاصل رنج می برند، انتخاب نادرستی است. کره، پنیر، گوشت های چرب و تمام موادی که حاوی چربی های اشباع شده فراوان هستند، باعث افزایش کلسترول خون و خطر بروز بیماری های قلبی عروقی می شوند. آشنایی با انواع چربی ها و مضرات آنها به شما کمک می کند تا بدانید در شرایطی که دارید، چه موادغذایی را بهتر است مصرف کنید.

مفاصل و کافئین

شاید نوشیدن یک فنجان قهوه هر روز صبح شما را سرحال کند؛ اما زیاده روی در مصرف آن اثرات منفی به همراه دارد و یکی از آسیب های ناشی از آن درد مفاصل است. در ضمن کافئین موجود در قهوه باعث از بین رفتن اثر داروهای دیگر می شود. کافئین علاوه بر قهوه در نوشابه، نوشیدنی های انرژی زا، شکلات و کاکائو نیز وجود دارد.

سلامت مفاصل و ماهی‌

محققان آمریکایی تأکید می‌کنند که مصرف ماهی‌هایی مانند شاه‌ماهی، ماهی آزاد، ماهی تن و ماهی خال‌مخالی حاوی خواص ضدالتهابی فوق‌العاده‌ای هستند. این ماهی‌های آب‌های سرد حاوی بیشترین میزان اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که التهاب را کاهش داده و درد را تسکین می‌دهد. محققان توصیه می‌کنند برای افزایش میزان جذب اسیدهای چرب امگا ۳ مصرف ماهی‌های آب‌های سرد را افزایش داده و هر هفته حداقل دو مرتبه از این ماهی‌ها مصرف کنید.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 14 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.