; قرص ولتارن ؛ عوارض و عکس قرص ولتارن ۱۰۰ برای چیست - فال و خواب
تاری دید ؛ درمان سریع و قطره و تست برای تاری دید صبحگاهی از علائم کرونا است

تاری دید ؛ درمان سریع و قطره و تست برای تاری دید صبحگاهی از علائم کرونا است

تاری دید تاری دید ؛ درمان سریع و قطره و تست برای تاری دید صبحگاهی از علائم کرونا است همگی در سایت فال و خواب . …

یائسگی و مراحل و عوارض بعد از یائسگی و بارداری و داروی یائسگی چیست

یائسگی و مراحل و عوارض بعد از یائسگی و بارداری و داروی یائسگی چیست

یائسگی یائسگی ؛ مراحل و عوارض بعد از یائسگی و بارداری و داروی یائسگی چیست همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد …

قرص صرع ؛ قرص لوبل و عوارض داروهای ضد تشنج و جایگزین قرص لوبل

قرص صرع ؛ قرص لوبل و عوارض داروهای ضد تشنج و جایگزین قرص لوبل

قرص صرع قرص صرع ؛ قرص لوبل و عوارض داروهای ضد تشنج و جایگزین قرص لوبل همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب …

قرص ولتارن

قرص ولتارن ؛ عوارض و عکس قرص ولتارن 100 برای چیست

قرص ولتارن ؛ عوارض و عکس قرص ولتارن ۱۰۰ برای چیست همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

توضیحاتی در مورد قرص ولتارن

قرص ولتارن با نام لاتین voltaren ، همان دیکلوفناک سدیم‌ دار است و از دسته داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و ضد تب است که به منظور کاهش دردهایی مانند سردرد، دردهای دوران قاعدگی، التهاب مفاصل، کشش تاندون و عضلات، نقرس و میگرن تجویز و استفاده می‌شود.♥ تهوع، اسهال و خونریزی یا زخم معده، معده درد و سوزش سر دل از عوارض این داروست.

قرص ولتارن چیست

مسکن‌ها داروهایی هستند که با کاهش التهاب و تسکین درد به بهبود وضعیت بیمار کمک می‌کنند. داروهای مسکن امروزه با اسامی مختلفی وارد بازار شده اند. اگرچه تهیه کردن این داروها بدون نسخه پزشک در کشور ما به آسانی امکان‌پذیر است، اما این نباید توجیهی برای استفاده خودسرانه و طولانی مدت از آن‌ها باشد. اگر از عوارض استفاده از داروهای مسکن آگاهی داشته باشید، قطعا در مصرف مداوم آن‌ها دچار تردید می‌شوید. مشکلات گوارشی مثل زخم معده از عوارض استفاده بیش از اندازه این داروهاست. قرص ولتارن نام یکی از داروهای مسکن است که این روزها بیشتر برای تسکین دردهای مفصلی و دردهای استخوان مورد استفاده قرار می‌گیرد. نام دیگر این دارو دیکلوفناک سدیم است. دیکلوفناک در دو نوع دیفلوفناک سدیم و دیفلوفناک پتاسیم عرضه می‌شود. نوع سدیم آن در بدن به آرامی جذب شده و بر همین اساس اثر ضد درد آن زمان بیشتری در بدن باقی می‌ماند.

معرفی قرص ولتارن

قرص ولتارن (voltaren) همان دیکلوفناک سدیم‌دار بوده و از دسته داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و ضد تب است که به منظور کاهش دردهای مزمن مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این دارو به منظور تسکین دردهایی مانند سردرد، دردهای دوران قاعدگی، التهاب مفاصل، کشش تاندون و عضلات، نقرس، میگرن، درد دندانی و دردهای پس از عمل های جراحی استفاده می‌شود.

نام های تجاری قرص ولتارن

Alfen Xl , Cambia , Cataflam , Zorvolex

تداخل دارویی با قرص ولتارن

داروهای ضد فشار خون، داروهای ضد میکروبی (مثل سیپروفلوکساسین)، سیکلوسپورین، متوترکسات، الکل

نحوه و مقدار مصرف قرص ولتارن

میزان دقیق مصرف این دارو باید توسط پزشک تعیین گردد. ممکن است در ابتدای مصرف، پزشک شما دارو را با مقدار کم تجویز کند. به طور معمول با توجه به شرایط و بیماری هر فرد این دارو می‌تواند به تعداد یک عدد قرص یا بیشتر مصرف شود. توجه داشته باشید که مصرف بیش از اندازه داروهای ضد درد ممکن است مشکلات گوارشی ایجاد کند و علاوه بر آن مصرف مقدار زیاد دارو، تاثیر بیشتری در کنترل درد ندارد. توجه: مصرف این دارو در کودکان زیر ۱۳ سال ممکن است باعث فلج عضلانی شود.

نکاتی در مورد مصرف قرص ولتارن

در صورت داشتن سابقه هرگونه زخم گوارشی پزشک را در جریان قرار دهید. این دارو برای افرادی که ناراحتی‌های قلبی یا عروقی دارند مناسب نیست. اگر سابقه ابتلا به بیماری‌هایی مثل اختلالات کلیوی، آسم، اختلالات کبدی یا قلبی را داشته‌اید، این دارو را با احتیاط و تحت نظر پزشک مصرف کنید. چنانچه مصرف یک نوبت از دارو را از دست دادید، به محض اینکه بخاطر آوردید آن را مصرف کنید اما اگر به زمان مصرف دوز بعدی نزدیک می‌باشید از مصرف آن صرف نظر کنید. برای جبران نوبت از دست رفته نوبت بعدی را دو برابر نکنید. در صورتیکه در دوران حساس بارداری یا شیردهی قرار دارید، قبل از مصرف قرص قرص ولتارن با پزشک در این باره مشورت کنید. چنانچه سابقه حساسیت به آسپرین یا دیگر داروها را داشته‌اید، قبل از مصرف این دارو با پزشک در این رابطه صحبت کنید. دارو را طبق دستور پزشک مصرف کنید. بهتر است برای به حداقل رساندن عوارض، دارو را پس از یک وعده غذایی مصرف کنید. اگر طی مصرف قرص ولتارن دچار حالت تهوع شدید بهتر است غذاهای پرادویه و پرچرب را مصرف نکنید. دیکلوفناک سدیم را به مدت طولانی مصرف نکنید. در مدت مصرف این دارو ممکن است اسهال خفیفی را تجربه نمایید که خودبخود برطرف می‌گردد. طی مصرف این دارو مایعات کافی بنوشید. چنانچه با مصرف این دارو دچار علائمی مثل احساس تنگی نفس، خس خس سینه، ورم لب یا صورت، خارش پوستی شدید، وجود خون در مدفوع یا استفراغ و درد شکمی شدید، حتماً به پزشک مراجعه نمایید. طی مصرف این دارو بطور منظم فشار خون خود را بررسی کرده و اگر مقادیر بالا بود پزشک خود را در جریان قرار دهید. بعد از مصرف این قرص تا نیم ساعت از درازکشیدن خودداری کنید. داروی ولتارن در افراد سالمند باید با احتیاط مصرف شود. در افراد با درمان بلند مدت طی این دارو وضعیت عملکرد کلیه مرتباً باید کنترل گردد.

منع مصرف قرص ولتارن

اگر شما سابقه واکنش آلرژیک به آسپرین یا داروهای متعلق به خانواده NSAID ها (داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی) دارید، نباید از داروی ولتارن استفاده کنید. این دارو همچنین ممکن است باعث خونریزی معده یا روده شود که می‌تواند مرگبار باشد. این مشکل می‌تواند بدون هشدار درحالی‌که شما از این دارو استفاده می‌کنید، به‌ویژه در افراد مسن‌تر اتفاق بیفتد.

راهنمایی در مورد مصرف قرص ولتارن

داروی ولتارن می‌تواند خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته قلبی را افزایش دهد، به‌خصوص اگر مدت‌زمان طولانی است که از این دار. استفاده می‌کنید یا دوزهای بالایی از آن را دریافت می‌کنید یا اگر بیماری قلبی دارید. حتی افراد مبتلابه بیماری قلبی یا عوامل خطر می‌توانند هنگام مصرف این دارو سکته مغزی یا حمله قلبی را تجربه کنند. از این دارو قبل یا بعد از عمل جراحی بای پس قلبی (پیوند عروق کرونر یا CABG) استفاده نکنید. شما اگر به دیکلوفناک آلرژی دارید یا اگر تابه‌حال یک حمله آسم یا واکنش شدید آلرژیک را پس از مصرف آسپیرین یا یک NSAID تجربه کرده‌اید نباید از داروی ولتارن استفاده کنید. برای اطمینان از اینکه این دارو برای شما خطری را در پی ندارد، به پزشک خود اگر موارد زیر را داشتید مشورت کنید: • بیماری قلبی، فشارخون بالا، کلسترول بالا، دیابت و یا اگر شما سیگار می‌کشید؛ • سابقه حمله قلبی، سکته مغزی، یا لخته شدن خون؛ • سابقه زخم معده یا خونریزی؛ • آسم؛ • بیماری کبدی یا کلیه؛ • احتباس مایعات.

قرص ولتارن در بارداری و شیردهی

مصرف این دارو در ۳ ماه آخر بارداری ممکن است به جنین آسیب برساند. اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. معلوم نیست که آیا این دارو به شیر مادر منتقل می‌شود یا اینکه ممکن است به یک کودک شیرخوار آسیب برساند یا نه. هنگام دریافت این دارو نباید به کودک شیرخوار خود را با شیر مادر تغذیه کنید. از این دارو برای مصرف در افرادی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند استفاده نمی‌شود.

فراموش کردن مصرف قرص ولتارن

به محض اینکه شما دوز فراموش شده را به یاد آوردید، آن را مصرف کنید. اگر تقریبا موقع نوبت بعدی مصرف دوز بعدی است، از مصرف دوز فراموش شده اجتناب کنید . برای جبران دوز از دست رفته قبلی در دوز بعدی از داروی اضافه استفاده نکنید.

مصرف قرص ولتارن

در هنگام مصرف این دارو باید از چه مواردی اجتناب کنید؟اجتناب از نوشیدن الکل. این امر ممکن است خطر ابتلا به خونریزی معده را افزایش دهد. در هنگام مصرف داروی ولتران از مصرف آسپرین یا سایر داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی پرهیز کنید. قبل از استفاده از داروهای ضد سرماخوردگی، آلرژی یا درد، از یک دکتر یا داروساز در مورد بدون خطر بدون مصرف آن‌ها سؤال کنید. بسیاری از داروهای موجود در داروخانه حاوی آسپیرین یا سایر داروهای مشابه دیکلوفناک هستند. مصرف برخی از محصولات می‌تواند باعث شود که شما بیش‌ازحد از این نوع دارو دریافت کنید. برچسب دارو را بررسی کنید تا ببینید آیا داروی آسپیرین، ایبوپروفن، کتروپفن یا ناپروکسن در آن وجود دارد یا نه؟

نشانه حساسیت به قرص ولتارن

اگر شما نشانه هایی از یک واکنش آلرژیک به داروی ولتران مانند : راش پوستی یا کهیر ( با یا بدون تب یا درد مفاصل ) ؛ اشکال در تنفس؛ تورم صورت، لب ها، زبان یا گلو ، را مشاهده کردید، با اورژانس پزشکی تماس بگیرید. اگر نشانه‌هایی از حمله قلبی یا سکته مانند موارد زیر در شما مشاهده می‌شود، به اورژانسی پزشکی اطلاع دهید: درد قفسه سینه که به سمت فک و شانه شما گسترش می‌یابد، بی‌حسی یا ضعف ناگهانی در یک‌طرف بدن، اشکال در گفتار، احساس تنگی نفس.

توقف مصرف قرص ولتارن

اگر موارد زیر را داشتید مصرف این دارو را متوقف کرده و با پزشک خود تماس بگیرید: • اولین علامت خارش پوست، مهم نیست که چقدر خفیف باشد؛ • تنگی نفس (حتی با مقداری خفیف)؛ • تورم یا افزایش سریع وزن؛ • علائم خونریزی معده مانند مدفوع خونی یا تیره‌رنگ، سرفه خونی یا استفراغ که به نظر می‌رسد مانند تفاله قهوه است؛ • مشکلات تهوع، تهوع، درد در قسمت بالای معده، خارش، احساس خستگی، علائم آنفلوانزا، از دست دادن اشتها، ادرار تیره‌رنگ، مدفوع به رنگ خاکستری، یرقان (زرد شدن پوست یا چشم‌ها)؛ • مشکلات کلیوی ماند عدم توانایی در ادرار کردن یا ضعیف شدن ادرار یا ضعف، تورم در پاها یا مچ پا، احساس خستگی یا کمبود نفس؛ • علائم فشارخون بالا مانند سردرد شدید، تپش گردن یا گوش، خونریزی بینی، اضطراب، سردرگمی؛ • علائم کمبود گلبول قرمز (کم‌خونی) مانند داشتن پوست کمرنگ، احساس سرگیجه یا کمبود نفس، ضربان قلب سریع، مشکل درت مرکز. • واکنش شدید پوستی، تب، گلودرد، تورم در چهره یا زبان شما، سوزش در چشم شما، درد پوستی و بثورات پوستی قرمز یا بنفش که به‌خصوص در صورت یا قسمت بالایی بدن گسترش می‌یابد و موجب پوسته‌پوسته شدن و تاول می‌شود.

عوارض شایع قرص ولتارن

عوارض جانبی شایع این دارو شامل موارد زیر است: • سوءهاضمه، نفخ، درد معده، حالت تهوع، استفراغ؛ • اسهال، یبوست؛ • سردرد، سرگیجه، خواب‌آلودگی؛ • گرفتگی بینی؛ • خارش، افزایش در مقدار عرق؛ • فشارخون بالا؛ • تورم یا درد در بازوها یا پاها. این یک لیست کامل از عوارض جانبی این دارو نیست و موارد دیگری ممکن است رخ دهد. برای توصیه‌های پزشکی در مورد عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید. در صورت مشاهده عوارض جانبی به FDA این موارد را گزارش کنید.

میگرن چیست

میگرن یکی از اختلالات شدید است که ویژگی آن سردردهای ملایم یا شدید پی در پی می‌باشد و غالباً با علایمی در سیستم عصبی آتونومس همراه است. این واژه از زبان یونان/یونان ἡμικρανία (hemikrania)گرفته شده است، “درد در یک طرف سر”،”, از ἡμι- (hemi-) و and κρανίον (kranion), «جمجمه» این نوع از سردرد در یک طرفه است (بر نیمی از سر تأثیر می‌گذارد) و ماهیتا ضربان‌دار است و از ۲ ساعت تا ۷۲ ساعت ادامه دارد. علایم همراه با آن می‌تواند شامل حالت تهوع، استفراغ، نورگریزی (افزایش حساسیت به نور)، صدا ترسی (افزایش حساسیت به صدا) باشد و درد به‌طور کلی با بالا رفتن فعالیت بدنی افزایش می‌یابد. بیش از یک سوم افراد مبتلا به سردردهای میگرنی نشانه‌های پیش درامدی/اورا را دریافت می‌کنند: نوعی اختلالات گذرای دیداری، حسی، زبانی یا حرکتی که نشان می‌دهند سردرد به زودی شروع خواهد شد. این باور وجود دارد که دلایل بروز میگرن ترکیبی از عوامل محیطی و ژنتیکی است. .  حدود دو سوم افراد مبتلا سردردها را از خانواده به ارث می‌برند. نوسان سطح هورمون می‌تواند نقش داشته باشد: میگرن در زمان بلوغ، در پسرها کمی بیشتر از دخترهاست، اما در میان زنان حدود دو تا سه برابر بیشتر از مردان است. .  سردردهای میگرنی معمولاً در دوره بارداری کاهش می‌یابند. .  سازوکار دقیق میگرن ناشناخته است. البته این باور وجود دارد که میگرن به دلیل نوعی اختلال در رگ‌های خونی و عصبی باشد. نظریه اولیه مربوط به افزایش قابلیت تحرک قشر مخ و کنترل ناهنجار یاخته‌های عصبی درد در عصب سه قلوی ساقه مغز می‌باشد.اولین توصیه مدیریتی برای این نوع از سردردها استفاده ازمسکنهایی مانند ایبوپروفن و استامینوفن است، و برای تهوع و پیشگیری از حمله استفاده از آنتی امتیک توصیه می‌شود. داروهای تخصصی‌تر میگرن شامل تریپتانها یا ارگوتامینها هستند که آن‌ها را می‌توان برای کسانی توصیه کرد که مسکن‌های ساده بر آن‌ها تأثیر ندارند. در سراسر جهان بیش از ۱۰٪ از مردم در برخی از برهه‌های زندگی دچار میگرن شده‌اند.

همه چیز درباره میگرن

هنگامی که سیستم عصبی، سیستم عروقی و جابجایی مواد شیمیایی در مغز با هم تداخل می کنند، سردرد میگرنی بروز می کند. رابطه سیستم عصبی سمپاتیک با میگرن سیستم عصبی سمپاتیک، جزء سیستم عصبی خودکار است و استرس و درد را کنترل می کند. در طی حملات میگرنی، سیستم عصبی سمپاتیک تحریک می شود. فعالیت عصب سمپاتیک باعث تاخیر در تخلیه معده به روده کوچک می شود. افزایش فعالیت عصب سمپاتیک موجب کاهش گردش خون و بیرنگ شدن پوست و سرد شدن دست ها ها و پاها می گردد. افزایش فعالیت عصب سمپاتیک موجب حساسیت به نور و صدا می شود و تاری دید را زیاد می کند. علائم میگرن بیشتر حملات میگرن با سردرد همراه است. – سردرد میگرنی معمولا در یک شقیقه همراه با درد شدید و ضربان دار می باشد. برخی اوقات درد در پیشانی، اطراف چشم و یا در پشت سر قرار دارد. ولی معمولا درد در یک طرف سر قرار دارد، گرچه در یک سوم موارد، درد در هر دو طرف سر قرار دارد. – به طور کلی هنگامی که از بی خوابی رنج می برید، سردرد میگرنی شروع می شود. – معمولا سردرد میگرنی در اثر فعالیت های روزانه از قبیل: بالا رفتن از پله، تشدید می شود. تهوعو استفراغ، اسهال، رنگ پریدگی صورت، سرد شدن دست و پا و حساسیت به نور و صدا در میگرن وجود دارد. بیمار میگرنی معمولا ترجیح می دهد در طی حملات در یک اتاق تاریک و ساکت دراز بکشد. حملات میگرن بین ۴ تا ۷۲ ساعت طول می کشد به طور میانگین ۴۰ تا ۶۰ درصد حملات میگرنی با علائم زیر همراه است: خواب آلودگی زودرنجی خستگی افسردگی و یا خوشحالی زیاد تشنگی بیش از حد و افزایش حجم ادرار یبوست و یا اسهال – کمبود انرژی بدن و خمیازه کشیدن – میل زیاد به خوردن غذاهای شیرین و یا شور

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 11 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.