; قرص سیالیس ؛ انواع و طریقه مصرف قرص سیالیس مشکی امریکایی دفترچه ای - فال و خواب
درد استخوان دنده و درمان خانگی درد دنده و علت درد دنده سمت راست پشت کمر

درد استخوان دنده و درمان خانگی درد دنده و علت درد دنده سمت راست پشت کمر

درد استخوان دنده درد استخوان دنده ؛ درمان خانگی درد دنده و علت درد دنده سمت راست پشت کمر همگی در سایت فال و خواب . …

قرص معده ؛ قرص خارجی معده امپرازول و جویدنی و ضعف معده و بهترین قرص تقویت معده

قرص معده ؛ قرص خارجی معده امپرازول و جویدنی و ضعف معده و بهترین قرص تقویت معده

قرص معده قرص معده ؛ قرص خارجی معده امپرازول و جویدنی و ضعف معده و بهترین قرص تقویت معده همگی در سایت فال و خواب . …

مضرات آب سرد و آب یخ برای کبد و کلیه در طب سنتی برای بدن و گلو درد

مضرات آب سرد و آب یخ برای کبد و کلیه در طب سنتی برای بدن و گلو درد

مضرات آب سرد مضرات آب سرد ؛ و آب یخ برای کبد و کلیه در طب سنتی برای بدن و گلو درد همگی در سایت …

قرص سیالیس

قرص سیالیس ؛ انواع و طریقه مصرف قرص سیالیس مشکی امریکایی دفترچه ای

قرص سیالیس ؛ انواع و طریقه مصرف قرص سیالیس مشکی امریکایی دفترچه ای همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

توضیحاتی در مورد قرص سیالیس

تادالافیل (با نام تجاری سیالیس) مشابه داروهای ویاگرا و لویترا میباشد و برای درمان اختلالات نعوظ در مردان استفاده میشود. تادالافیل (با نام تجاری Adcirca) همچنین برای درمان فشار خون ریوی بالا مورد استفاده قرار میگیرد. سیالیس جریان خون را در آلت تناسلی افزایش میدهد و موجب انجام شدن نعوظ در مردان میشود. توجه داشته باشید که سیالیس نقشی در افزایش میل و تحریک جنسی ندارد. این دارو باید با احتیاط و تحت نظر پزشک مصرف شود. تادالافیل از طرف سازمان غذا و داروی ایالات متحده امریکا برای درمان اختلالات نعوظ در مردان تایید شده است. تادالافیل همچنین برای درمان هایپرپلازی خوش خیم پروستات (وضعیتی که در آن غده پروستات بزرگ میشود) نیز استفاده میشود.اختلال نعوظ عبارت است از عدم توانایی آلت تناسلی در ایجاد نعوظ یا حفظ نعوظ به مدت کافی جهت انجام عمل مقاربت. هنگامی که مرد نعوظ برای انجام عمل جنسی نداشته باشد و یا اینکه نتواند مدت زمانی کافی نعوظ خود را حفظ کند، به این مورد اختلالات نعوظ یا ناتوانی جنسی می گویند. درمان اختلال نعوظ در سال ۱۹۹۸ دچار دگرگونی بزرگی شد و FDA داروی سیلدنافیل را که اولین مهار کننده PDE-5 با عوارض جانبی کم و اثرعالی است را تائید نمود. در حال حاضر ۳ مهارکننده PDE-5 برای استفاده در این مورد تائید شده اندکه عبارتند از: سیلدنافیل(ویاگرا)، واردنافیل(لویترا)، تادالافیل (سیالیس). کاربرد مهارکننده های PDE-5 در بیماران قلبی عروقی، فشارخون بالا، دیابت، آسیب نخاع، ام اس، افسرده بررسی و تائید شده است. مهارکننده های PDE-5 نعوظ را ۶۰ تا ۷۰ % بهبود می بخشند. در مردان آسیب نخاع ‌تا ۸۰ % موفقیت دارند. سیلدنافیل و واردنافیل فارماکوکینتیک مشابهی دارند. شروع اثر آنها ۳۰ تا ۱۲۰ دقیقه و طول اثر آنه ۴ تا ۵ ساعت است. تادالافیل طی ۳۰ تا۶۰ دقیقه اثرش شروع می شود و طول اثرش ۱۲ تا ۳۶ ساعت است. تادالافیل برای استفاده هنگام نیاز یا مصرف روزانه تایید شده است.“سیالیس” نام تجاریست برای تادالافیل و همچنین “وایاگرا” هم نام تجاری برای سیلدنافیل است. این دو قرص هر دو متعلق به گروه بازدارنده های نوع پنجم فسفودی استراژ (phosphodiesterase PDE%) هستند. در ۲۷ مارس سال ۱۹۹۸ قرص سیلندافیل به عنوان اولین قرص خوراکی معرفی شد که برای درمان اختلالات نعوذ آلت تناسلی مردانه به کار می رفت و تاییدیه وزارت بهداشت آمریکا را گرفت. در ۲۱ نوامبر سال ۲۰۰۳ هم تادالافیل مورد تایید وزارت بهداشت آمریکا برای درمان این نوع اختلالات قرار گرفت. تادالافیل از لحاظ ماندگاری در مقایسه با سیلدنافیل ماندگاری بالاتری دارد و در حدود ۳۶ ساعت ، نسبت به ۴ الی ۵ ساعت ماندگاری سیلدنافیل است. تادالافیل معمولا پس از ۱۶ الی ۴۵ دقیقه تاثیر خود را می گذارد و اثر آن نیز تحت تاثیر مواد غذایی نیست اما سیلدنافیل پس از ۳۰ دقیقا موثر است و در صورت خوردن آن پس از صرف غذایی پر چرب، ممکن است اثر آن کاهش یابد پس بهتر است قرص سیلدنافیل را با معده خالی خورد.

قرص سیالیس و نعوظ

نعوظ زمانی اتفاق می افتد که جریان خون در آلت تناسلی مردانه افزایش پیدا کرده باشد. این اتفاق به این سبب رخ میدهد که رگ های خونی موجود در آلت تناسلی گشاد تر میشوند و خونرسانی به این اندام افزایش پیدا میکند. در عین حال رگ های خونی که خون را از آلت تناسلی خارج میکنند منقبض میشوند و درنتیجه این رویداد ها خون داخل اندام تناسلی تجمع پیدا میکند و باعث نعوظ میشود. زمانی که یک مرد از نظر جنسی تحریک میشود ماده ای به نام نیتریک اکسید در داخل اندام تناسلی آزاد میشود. نیتریک اکسید باعث تولید ماده ای بنام cGMP میشود؛ این ماده انقباض و انبساط عروق خونی اندام تناسلی را کنترل میکند. یک ماده دیگر بنام PDE5 در اندام تناسلی با از میان بردن cGMP باعث بازگشتن عروق خونی به حالت عادی میشود و با کاهش تجمع خون در اندام تناسلی، نعوظ از بین میرود. قرص تادالافیل با جلوگیری از نابود شدن cGMP توسط PDE5 باعث طولانی تر شدن مدت زمان نعوظ میگردد.داروی سیالیس (Cialis)، که با نام عمومی تادالافیل (Tadalafil) نیز شناخته می‌شود، باعث ریلکس شدن ماهیچه‌ها در اطراف عروق خونی می‌شود و جریان خون به قسمت‌های مختلفی از بدن را افزایش می‌دهد. این دارو برای درمان اختلال نعوظ (ناتوانی جنسی) و همچنین هیپرتروفی خوش‌خیم پروستات (پروستات بزرگ شده) استفاده می‌شود . داروی سیالیس (تادالافیل) تحت برند Adcirca نیز در دسترس است و از این برند، برای درمان فشار خون شریانی ریوی و افزایش قوای جسمانی در مردان و زنان استفاده می‌شود. توجه کنید که داروی سیالیس را به طور همزمان با برند Adcirca مصرف نکنید؛ مگر اینکه دکتر برای شما تجویز کرده باشد.

نکاتی در مورد مصرف قرص سیالیس

در صورتی که از داروهای حاوی نیترات از جمله نیترو گلیسرین، ایزوسورباید دی نیترات و ایزوسورباید مونونیترات جهت درمان درد قفسه سینه و مشکلات قلبی استفاده میکنید؛ نباید از سیالیس استفاده کنید. مصرف تادالافیل همراه با داروهای حاوی نیترات میتواند سبب بروز مشکلات ناگهانی و جدی در میزان فشار خون شود. برخی از دارو ها اگر همراه با سیالیس مصرف شوند میتوانند اثرات ناخواسته و جدی به همراه داشته باشند. در صورتی که از هرگونه داروی دیگری استفاده میکنید(به ویژه ﺭﻳﻮﺳﻴﮕﻮﺁﺕ) پزشک را در جریان بگذارید. در صورت داشتن نعوظ دردناک و یا نعوظی که بیش از ۴ ساعت طول میکشد فورا به پزشک مراجعه نمایید. نعوظ طولانی مدت میتواند به اندام تناسلی صدمه وارد کند. اگر در طول رابطه جنسی با حالت تهوع، درد قفسه سینه و سرگیجه مواجه شدید به پزشک مراجعه کنید. در صورتی که بصورت ناگهانی بینایی تان دچار مشکل شد مصرف دارو را قطع کرده و به مراکز درمانی یا اورژانس مراجعه کنید.

تداخل دارویی با قرص سیالیس

اگر نسبت به این دارو حساسیت دارید نباید از آن استفاده کنید. مصرف سیالیس با برخی داروها میتواند سبب افت ناگهانی فشار خون شود. این اتفاق میتواند خطرساز باشد. اگر از این دارو ها استفاده میکنید نباید از سیالیس استفاده کنید: ﺭﻳﻮﺳﻴﮕﻮﺁﺕ (برای درمان فشار خون بالای ریوی) داروهای حاوی نیترات (برای درمان درد قفسه سینه و مشکلات قلبی) از جمله نیترو گلیسرین، ایزوسورباید دی نیترات و ایزوسورباید مونونیترات. داروهای تفریحی مانند آمیل نیترات.اگر در حال استفاده از داروهای نیتراتی برای درد قفسه‌ی سینه‌ی خود یا مشکلات قلبی هستید – مثلاً داروهای نیتروگلیسیرین، ایزوسوربید دینیترات، مونونیترات ایزوسوربید و برخی داروهای تسکین دهنده مانند “پاپرس”- از داروی سیالیس استفاده نکنید. مصرف همزمان تادالافیل با داروهای نیتراتی، ممکن است منجر به کاهش فشار خون ناگهانی و خطرناک در افراد گردد.درصورت استفاده از هرگونه داروی دیگر به ویژه داروهای ذکر شده در لیست زیر، پزشک را در جریان بگذارید: داروهایی که برای درمان اختلالات نعوظ و یا درمان فشار خون ریوی بالا استفاده میشوند آنتی بیوتیک ها یا داروهای ضد قارچ داروهای ضد ویروس که برای درمان هپاتیت C یا ایدز بکار میروند. داروهایی که برای درمان فشار خون بالا و یا درمان اختلالات پروستات استفاده میشوند. داروهایی که برای درمان تشنج بکار میروند.

قرص سیالیس و بیماری کلیوی

پس از هربار مصرف تادالافیل، مقداری از این دارو میتواند به مدت دو روز یا بیشتر در جریان خون باقی بماند.(درصورت داشتن بیماری کلیوی یا کبدی این مدت میتواند بشتر شود) در طول این مدت از مصرف داروهای حاوی نیترات اجتناب کنید.

مصرف قرص سیالیس

برای مطمئن شدن از مضر نبودن مصرف سیالیس، درصورت داشتن هریک از موارد زیر پزشک را در جریان بگذارید: بیماری قلبی و یا هرگونه بی نظمی در ریتم ضربان قلب حمله قلبی یا سکته مغزی آنژینا(درد قفسه سینه) فشار خون بالا یا پایین فشار خون بالای ریوی (مگر اینکه از تادالافیل برای درمان این اختلال استفاده میکنید) بیماری PVOD (تنگ شدن رگ هایی که خون را از ریه ها به قلب منتقل میکنند) بیماری کلیوی یا کبدی و یا انجام دادن دیالیز. کاهش سطح بینایی یا رتینت پیگمنتوزا (نوعی بیماری ارثی مربوط به چشم) اختلالات خونریزی اختلالات مرتبط با گلبول های قرمز از جمله کم خونی داسی شکل، مولتیپل میلوما و یا لوسمی اندام تناسلی با شکل غیر عادی(مانند پیرونی) نعوظ طولانی مدت (بیش از ۴ ساعت) زخم معده مشکلات سلامتی که ایمن بودن فعالیت جنسی در فرد را از میان میبرد.

قرص سیالیس و از دست دادن ناگهانی بینایی

از دست دادن ناگهانی بینایی در تعداد اندکی از افرادی که از داروهای مشابه تادالافیل(مانند ویاگرا) استفاده میکنند مشاهده شده است. بیشتر این افراد در حال حاضر دچار اختلالات چشمی هستند. البته تا کنون اثبات نشده است که دلیل اصلی از دست دادن بینایی در این افراد در اثر دارو بوده است.

مصرف قرص سیالیس در بارداری و شیردهی

انتظار نمیرود که تادالافیل برای جنین مضر باشد؛ در صورتی که باردار هستید و یا قصد باردار شدن دارید پزشک را در جریان بگذارید. اینکه آیا تادالافیل میتواند وارد شیر مادر شود و به نوزادی که از شیر مادر تغذیه میکند صدمه بزند یا خیر تا کنون مشخص نشده است. در صورتی که به نوزاد خود شیر میدهید پزشک را در جریان بگذارید. مصرف تادالافیل برای افراد زیر ۱۸ سال مجاز نیست.

نحوه مصرف قرص سیالیس

سیالیس معمولا به شکل یک قرص در هر روز مصرف میشود. در مورد نحوه و زمانبندی مصرف دستورات پزشک را مد نظر داشته باشید و از مصرف بیش از حد و طولانی مدت دارو خودداری کنید. سیالیس میتواند با یا بدون غذا مصرف شود. از خرد کردن و شکستن قرص پرهیز کنید و آنرا همان گونه که هست مصرف کنید. اگر از سیالیس به منظور درمان اختلالات نعوظ استفاده میکنید؛ دارو را پیش از انجام رابطه جنسی مصرف کنید و از مصرف بیش از یک قرص در روز اجتناب کنید.

علت مصرف قرص سیالیس

سیالیس میتواند رسیدن به نعوظ را هنگام تحریک جنسی آسانتر سازد؛ اما در کل فرایند نعوظ نباید وابسته به مصرف دارو باشد. بهتر است در این رابطه با پزشک مشورت کنید.

شرایط نگهداری قرص سیالیس

تادالافیل را در دمای اتاق و به دور از گرما و رطوبت نگهداری کنید.

ویژگی های قرص سیالیس

بهترین مکمل برای افزایش حجم و طول آلت تناسلی در بسته بندی اورجینال و دارای هولوگرام مخصوص کارخانه قرص های تاخیری و دیر انزالی سیالیس سفت کننده آلت افزایش دهنده میل جنسی

مزایای قرص سیالیس

قرصهای سیالیس با ماده تاثیر گذار اصلی تادالافیل موجب نعوظ (سفت و راست شدن) آلت می شوند و نیز در تاخیر در انزال نیز بسایر تاثیر گذار می باشند. مزایای قرصهای سیالیس نسبت به قرصهای مشابه با ترکیبات سیلدنافیل : ۱- ماندگاری تاثیر بالا (تاثیر قرصهای سیالیس تا ۳۶ ساعت می باشد) که در صورت تحریک جنسی بدون نیاز به استفاده مجدد موجب نعوظ می شود . ۲- تحت تاثیر غذا و خوراکی ها نمی باشد .(ترکیبات سیلدنافیل در اثر خوردن غذاهای چرب تاثیر کمتر دارند که این ویژگی در سیالیس وجود ندارد) ۳- قرص سیالیس اشکال در دید ایجاد نمی کنند . ۴- قرص های سیالیس موجب تاخیر در انزال میشوند . قرصهای سیالیس مورد تائید FDA آمریکا و وزارت بهداشت ایران می باشد و استفاده آن جهت عموم بلامانع اعلام گردیده است . این محصول برای افراد دارای کاهش فشار خون ، بیماریهای قلبی و ریوی توصیه نمی شود.

منع مصرف قرص سیالیس

مصرف مشروبات الکلی در طول مصرف تادالاویل میتواند سبب بروز اثرات جانبی شود. مصرف گریپ فروت میتواند با تادالافیل تداخل ایجاد کند و سبب بروز عوارض جانبی شود. در طول استفاده از تادالاویل باید از مصرف گریپ فروت . فراورده های حاصل از آن خودداری شود.

عوارض عمومی و جدی قرص سیالیس

در صورت بروز علایم آلرژی مانند: کهیر، مشکل در تنفس، تورم صورت، لب ها، زبان و گلو فورا به اورژانس مراجعه کنید. اگر در طول رابطه جنسی دچار حالت تهوع، درد قفسه سینه و سرگیجه شدید باید مصرف تادالافیل را متوقف کنید و هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنید. این علایم میتوانند خطری جدی برای سلامتی باشند. در صورت بروز علایم زیر مصرف دارو را متوقف کرده و به پزشک مراجعه کنید: سرگیجه و داشتن احساسی شبیه به مردن نعوظ دردناک و طولانی (بیش از ۴ ساعت) بروز تغییرات در وضعیت بینایی و یا از دست دادن ناگهانی بینایی زنگ زدن گوش و یا از دست دادن ناگهانی شنوایی علایم حمله قلبی از جمله: احساس درد و فشار در قفسه سینه، دردی که به فک و شانه گسترش می یابد، حالت تهوع و عرق کردن اثرات جانبی شایع تادالافیل (سیالیس) : سردرد سوزش (گرمی، سرخی یا احساس گزگز شدن) حالت تهوع و ناراحتی معده گرفتگی بینی درد عضلات، کمر، بازوها یا پاها

مکانیسم اثر قرص سیالیس

سیالیس با ریلکس کردن عضلات آلت تناسلی مردانه باعث نفوذ مقدار بیشتری خون (ایمپوتنسی) به آن شده و در نتیجه میزان نعوظ را افزایش میدهد. این دارو اغلب برای درمان اختلال نعوظ در مردان (ایمپوتنس) مورد استفاده قرار می گیرد اما موارد مصرف دیگری نیز دارد، که با نظر پزشک تعیین می شود. (لازم به ذکر است قرص سیالیس سرعت گردش خون را در بدن افزایش میدهد)

مصرف زیاد قرص سیالیس

مصرف بیشتر از یک بار در روز تادالافیل به هیچ عنوان توصیه نمی شود. مصرف مقادیر بیش از حد تادالافیل میتواند باعث دردهای قفسه سینه ، منگی ، ضربان نامنظم قلب و تورم پاها و اختلال در دید شود.در این مطلب از سایت جسارت در مورد قرص سیالیس صحبت کردیم امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.همراهان گرامی سایت جسارت ، مصرف و تعیین دوز دارو به عهده پزشک معالج شما می باشد و سایت جسارت هیچگونه مسئولیتی در خصوص مصرف خود سرانه داروها ندارد. حتماً قبل از استفاده از این دارو با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 15 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.