; قرص هیوتکس ؛ ۱۰ برای پریود خوبه و در بارداری و برای کودکان و در شیردهی - فال و خواب
کپسول پرگابالین و بهترین زمان مصرف و آیا کپسول پرگابالین چاق کننده است و ام اس

کپسول پرگابالین و بهترین زمان مصرف و آیا کپسول پرگابالین چاق کننده است و ام اس

کپسول پرگابالین کپسول پرگابالین ؛ بهترین زمان مصرف و آیا کپسول پرگابالین چاق کننده است و ام اس همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم …

نوشیدنی های خواب آور ؛ خوراکی های خواب آور طبیعی و میوه های خواب آور

نوشیدنی های خواب آور ؛ خوراکی های خواب آور طبیعی و میوه های خواب آور

نوشیدنی های خواب آور نوشیدنی های خواب آور ؛ خوراکی های خواب آور طبیعی و میوه های خواب آور همگی در سایت فال و خواب . …

قرص گلو درد ؛ بهترین معجون و کپسول انتی بیوتیک برای گلو درد

قرص گلو درد ؛ بهترین معجون و کپسول انتی بیوتیک برای گلو درد

قرص گلو درد قرص گلو درد ؛ بهترین معجون و کپسول انتی بیوتیک برای گلو درد همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب …

قرص هیوتکس

قرص هیوتکس ؛ 10 برای پریود خوبه و در بارداری و برای کودکان و در شیردهی

قرص هیوتکس ؛ ۱۰ برای پریود خوبه و در بارداری و برای کودکان و در شیردهی همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

توضیحاتی در مورد قرص هیوتکس

بسیاری از افراد ناراحتی روده ای دارند و غالبا پزشکان برای کسانی که از ناراحتی های روده ای رنج میبرند قرص هیوتکس که به قرص ضد اسهال معروف است را پیشنهاد میدهند.♥ این دارو انواع اختلالات گوارشی و روده ای را تسکین میدهد. در ادامه با نحوه مصرف این دارو و عوارض جانبی و تداخلات دارویی آن آشنا خواهید شد. قرص هیوتکس (Hyotex) برای بهبود و تسکین دردهای شکم و روده و همچنین درمان برخی از مشکلات گوارشی مثل اسهال مورد استفاده قرار می‌گیرد. یبوست، خشکی دهان و حالت تهوع برخی از عوارض قرص هیوتکس می‌باشد. قرص هیوتکس که با نام تجاری هیوسین هم شناخته می‌شود از داروهایی است که به درمان مشکلات شکم و روده کمک می‌کند. این دارو هم همانند بسیاری از داروها عوارض خاص خود را دارد که در صورت مصرف صحیح و تحت نظارت پزشک می‌توان عوارض آن را به حداقل رساند

قرص هیوتکس چیست

قرص هیوتکس (Hyotex) برای درمان مشکلات شکم و روده تجویز می شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو به طور خاص برای تسکین درد های شکمی و درد روده، سندروم روده تحریک‌ پذیر، درمانی برای اسهال و دردهای ناشی از انقباض عضلات صاف مانند کولیک کلیوی مورد استفاده قرار می‌گیرد. درواقع داروی هیوتکس انقباض و گرفتگی‌های عضلات جداره روده را رفع می‌کند و مستقیما روی دستگاه گوارش تاثیر می‌گذارد. از این دارو در بیماری مسافرت و انواع دیگر تهوع و استفراغ همچون تهوع پس از اعمال جراحی استفاده می‌شود.

کاربرد قرص هیوتکس

قرص هیوتکس برای درمان انواع دردهای شکمی و دردهای دیگر مربوط به شکم و اطراف آن به کار می رود و میزان آن توسط دکتر مشخص می شود.

مقدار مصرف قرص هیوتکس

میزان دقیق مصرف این دارو حتما باید توسط پزشک متخصص تعیین گردد. مقدار مصرف معمول آن در بزرگسالان برای درمان ناراحتی‌های روده‌ای و ادراری، ۱۰ تا ۲۰ میلی‌گرم و سه تا ۴ بار در روز است.

هشدار در مورد مصرف قرص هیوتکس

اگر به هرنوع بیماری به خصوص مانند بیماری‌های کلیوی و کبدی، قلبی و عروقی، گوارشی، گلوکوم، پرکاری تیروئید، مشکلات دفع ادرار، تب و خشکی دهان، بزرگی پروستات و بیماری‌های روده و یا انسداد روده دچار هستید قبل از مصرف این قرص پزشک خود را در جریان قرار دهید.

نام دیگر قرص هیوتکس

هیوتکس نام تجاری هیوسین است. قرص هیوتکس برای تسکین درد های شکمی و درد روده، سندروم روده تحریک پذیر، درمانی برای اسهال و دردهای ناشی از انقباض عضلات صاف مانند کولیک کلیوی مورد استفاده قرار می گیرد.

مصرف قرص هیوتکس در هنگام رانندگی

مصرف قرص هیوتکس ممکن است باعث سرگیجه و خواب‌آلودگی شود، پس از مصرف آن در هنگام کار با وسایلی که نیاز به احتیاط دارند و در هنگام رانندگی، خودداری نمایید

قرص هیوتکس و افزایش درجه حرارت بدن

از آنجاییکه این دارو باعث افزایش درجه حرارت بدن می‌شود توصیه می‌شود در هنگام گرمی هوا و انجام تمرینات ورزشی، این دارو را بااحتیاط مصرف نمایید.

مصرف قرص هیوتکس در بارداری و شیردهی

مصرف این دارو در دوران بارداری حتما باید زیر نظر پزشک صورت گیرد. اگر قرص این دارو را مصرف می‌کنید باید نمک کمتر بخورید همچنین لازم است مکمل‌های پتاسیم مصرف شود. برای خانم‌ها در دوران شیردهی این دارو در شیر مادر نفوذ می‌کند و ممکن است برای شیرخوار زیان‌آور باشد.

مصرف قرص هیوتکس

دارو را طبق دستور پزشک مصرف نموده و آن را بیش از مقدار تجویز شده مصرف نکنید. در صورت فراموش کردن یک نوبت مصرف دارو، به محض به یادآوردن آن را مصرف کنید، ولی اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده باشد، در این صورت طبق برنامه دارو را مصرف نموده و مقدار مصرف بعدی را نیز دو برابر نکنید. لیست سایر داروهای مصرفی خود را در اختیار پزشک خود قرار دهید. این دارو با غذا تداخلی ندارد و می‌توانید آن را قبل یا بعد از غذا مصرف کنید. در صورتی که بعد از ۲ هفته مصرف این دارو بهبودی حاصل نشد به پزشک مراجعه کنید.

نکاتی در مورد مصرف قرص هیوتکس

در صورت مصرف این دارو به صورت فرم خوراکی و به مدت طولانی کنترل فشار خون ضروری می‌باشد. مصرف این دارو همراه با برخی از واکسن‌ها واکنش‌های شدید ایجاد می‌کند.

تداخلات دارویی با قرص هیوتکس

اگر در هنگام تجویز این دارو داروی دیگری مصرف می نمایید، مخصوصا داروهای ضد افسردگی، کتوکونازل، آنتی اسید ها، آرام بخش ها و پتاسیم کلراید به پزشک خود بگویید.اگر سابقه حساسیت یا آلرژی به هیوتکس یا داروهای مشابه آن مانند بلادونا، هیوسیامین، آتروپین و یا هرگونه حساسیت به غذاهای مختلف دارید پزشک را در جریان قرار دهید. اگر به هرنوع بیماری به خصوص مانند بیماری های کلیوی و کبدی، قلبی و عروقی، گوارشی، گلوکوم، پرکاری تیروئید، مشکلات دفع ادرار، تب و خشکی شدید دهان، بزرگی پروستات و بیماری های روده و یا انسداد روده دچار هستید قبل از مصرف این قرص پزشک خود را در جریان قرار دهید.

عوارض قرص هیوتکس

همه ی داروها علاوه بر اثرات مطلوبی که برای درمان دارند، امکان بروز برخی از عوارض ناخواسته نیز در آنها وجود دارد. این عوارض در همه ی افراد رخ نمی دهد ولی امکان بروز یکی این عوارض در برخی از افراد وجود دارد. در صورت ملاحظه و بروز هر یک از این عوارض داروی هیوتکس که در ادامه عنوان شده است، سریعا پزشک خود را در جریان قرار دهید. سرگیجه مداوم غش درد چشم اغتشاش شعور یبوست خشکی دهان، بینی و گلو و یا پوست افزایش تعریق همچنین عوارض بیش از حد داروی هیوتکس موارد زیر می باشند. تاری دید تشنج ضعف شدید عضلات مشکلات تنفسی سرگیجه خستگی شدید خواب آلودگی شدید خشکی شدید دهان، بینی و یا گلو مسمومیت: در صورت استفاده بیش از حد تجویز پزشک، بیمار را سریعا به بیمارستان انتقال دهید.

شرایط نگهداری قرص هیوتکس

قرص هیوتکس را دور از نور و رطوبت و در دمای زیر ۳۰ درجه سانتی گراد نگهداری نمایید. دارو را دور از دسترس اطفال قرار دهید و همچنین از مصرف تاریخ گذشته آن خودداری نمایید.

خواص قرص هیوتکس

‎ هیوسین ان بوتیل بروماید یک داروی ضد اسپاسم می باشد که برای تسکین دل پیچه و درکل کرامپ های دستگاه گوارش یا مثانه موثر می باشد . ‎خصوصا این دارو به کاهش نفخ و درد های ناشی از گرفتگی عضلات دستگاه گوارش در اختلالاتی مانند سندرم روده ی تحریک پذیر بسیار کمک می کند . ‎همچنین با شل کردن عضلات صاف دستگاه گوارشی و مجاری ادراری تناسلی در مواردی مانند دلپیچه های دوران قاعدگی خانم ها نیز می تواند موثر واقع گردد.

نکاتی در مورد مصرف قرص هیوتکس

‎-این دارو را تنها در صورت نیاز مصرف نمایید و تنها زمانی که علائم دل پیچه و درد غیر قابل تحمل بود مصرف را شروع نمایید و به محض بهبودی و کاهش علائم، مصرف دارو را قطع نمایید . ‎-در صورتی که با علائم جدیدی در مدت مصرف این دارو مواجه شدید یا علائم بیماری شما بدتر شد، به پزشک خود مراجعه نمایید . ‎-در صورتی که بعد از ۲ هفته مصرف این دارو بهبودی در علائم دلپیچه و درد شما ایجاد نشد، حتما به پزشک خود مراجعه کنید . ‎-آقایان در صورتی که سابقه ی مشکلات پروستات دارند پزشک را مطلع نمایند . ‎-در صورت سابقه ی هرگونه اختلال گوارشی مانند رفلاکس ( ترش کردن ) اسهال، زخم گوارشی یا یبوست شدید، فشار بالا یا سابقه ی حمله ی قلبی اخیر پزشک خود را مطلع نمایید . ‎-در صورتی که مبتلا به بیماری چشمی گلوکوم ( آب سیاه ) می باشید این دارو می تواند با افزایش فشار چشمی موجب تشدید آن گردد. ‎-در صورتی که ضربان قلب بیشتر از حد نرمال دارید، سابقه ی آسیب عصبی دارید. -لیست سایر داروهای مصرفی خود را در اختیار پزشک خود قرار دهید. ‎-در مبتلایان به سندرم داون، میاستنی گراویس و افراد کمتر از ۱۲سال و بالای ۶۵ سال مصرف دارو با احتیاط و حتما تحت نظر پزشک صورت بگیرد و از خرید دارو بدون نسخه پزشک خودداری گردد. ‎-در صورت سابقه ی حساسیت به این دارو یا هر داروی دیگر پزشک خود را مطلع نمایید .

بیماری های گوارشی

بیماری‌های دستگاه گوارش به همهٔ بیماری‌هایی که مربوط به دستگاه گوارش باشد گفته می‌شود. این شامل بیماری‌های مری٬ معده٬ سه بخش اول٬ دوم و سوم دوازدهه (دئودنوم)٬ تهی‌روده (ژژونوم)٬ چم‌روده (ایلئوم)٬ ایلئوسکال و مجموعهٔ رودهٔ بزرگ (شامل کولون صعودی٬ عرضی و نزولی)٬ سیگموئید و راست‌روده (رکتوم) می‌شود. آیا می دانستید که برخورداری از سلامت دستگاه گوارش، یعنی داشتن سلامت روانی؟ غذاهایی که می خوریم و سبک زندگی که داریم، تعیین کننده سلامت سیستم گوارش ما است. اگر پیرو قوانین اصولی باشیم، می توانیم عملکرد صحیح سیستم گوارش مان را به خوبی حفظ کنیم.دستگاه گوارش دستگاه گوارش به نوعی وظیفه دارد که سلامت کل بدن را تامین کند و عملکرد آن روی ارگان های دیگر نیز تاثیر دارد. زمانی که این دستگاه درست کار نکند، از پوست تان گرفته تا خواب تان دچار مشکل خواهد شداحساس خستگی دائمی می تواند علامت آشکاری باشد که نشان می دهد در بدن تان مشکلی وجود دارد. اگر دستگاه گوارش تان به دلیل برنامه های غذایی سخت حساس و آسیب پذیر شده باشد، فعالیت دستگاه ایمنی نیز دچار اختلال می شود. واقعیت این است که داخل بدن باکتری های زیادی زندگی می کنند. اگر تعداد میکروارگانیسم های مضر روده بیشتر از باکتری های مفید آن باشد، باعث ایجاد عدم تعادل شده و سیستم ایمنی دچار نقص می شود. در نتیجه احساس خستگی زیادی خواهید کرد.ضرب المثل معروف «رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون» در اینجا نیز صدق می کند. وجود لکه ها و مشکلاتی که روی برخی نواحی صورت ایجاد می شوند، نشان دهنده وجود اختلال در عملکرد دستگاه گوارش هستند. پوست به عنوان وسیع ترین ارگان بدن انژاس دهنده مشکلات درونی بدن است. اگر ارگانی در بدن به درستی به وظایف خود عمل نکند، بازتاب آن را در پوست تان شاهد خواهید بود. اگر روی گونه هایتان علائم نامطلوبی می بینید، نشان می دهد که دستگاه گوارش تان به کمک نیاز دارد. بنابراین لازم است که به قرمزی پوست، جوش ها، حساسیت پوستی و دیگر علائم روی پوست بیشتر دقت کنید.

اختلالات گوارشی

– استرس که در اشکال مختلف جسمی، روحی و عاطفی و فکری می‌تواند یکی از مهم‌ترین عوامل در بروز مشکلات گوارشی نظیر سندرم روده تحریک‌پذیر و سوء هاضمه باشد. هنگامی که دچار استرس می‌شوید، فرآیند هضم مواد غذایی دچار اشکال شده و سرعت آن کاهش می‌یابد، زیرا تمام قوای بدن شامل خون‌رسانی، تأمین انرژی و اکسیژن رسانی صرف از بین بردن استرس وارده به بدن می‌شود و در نتیجه این امر موجب می‌شود که مواد غذایی به مدت طولانی‌تری در دستگاه گوارش باقی مانده و در نهایت به ایجاد عوارض گوارشی منجر ‌شود. – مصرف قهوه به مقدار زیاد اگر معده خالی باشد، سبب بروز ناراحتی و گرفتگی دستگاه گوارش می‌شود. مصرف زیاد قهوه سبب افزایش حالت اسیدیته ترشحات معده شده و در نتیجه به جدار روده‌ها آسیب می‌رساند. از طرفی قهوه سبب ایجاد سوزش سر دل و برگشت اسید یا فرایند ریفلکس می‌شود. – بسیاری از داروهایی که مصرف می‌کنیم، بر روی عملکرد دستگاه گوارش تاثیر می‌گذارند. یکی از آسیب‌های شایع دستگاه گوارش بر اثر مصرف داروها، آسیب دیدن جدار و مخاط معده است. برخی از داروها سبب کاهش فعالیت و عملکرد عصب‌ها و ماهیچه‌های دستگاه گوارش می‌شوند. برخی از داروها نیز سبب بروز یبوست در افراد می‌شوند. – اگر در زندگی معمولا فرد کم تحرکی بوده و فعالیت فیزیکی چندانی نداشته و ندارید، این امر سبب تضعیف دستگاه گوارش می‌شود. کم تحرکی سبب کاهش متابولیسم و سوخت و ساز بدن می‌شود و تشدید کننده یبوست است. در عوض ورزش کردن، سبب رفع تنبلی معده شده و با تحریک ماهیچه‌های روده سبب حرکت مواد غذایی موجود در روده می‌شود و به دفع آن کمک می‌کند. بنابراین برای داشتن سیستم گوارش سالم باید سبک زندگی افراد سالم باشد و با رژیم غذایی مناسب، ورزش مداوم، اجتناب از مصرف الکل و دخانیات و کم کردن استرس در زندگی به سلامت دستگاه گوارش خود کمک کنند.عدم عملکرد درست دستگاه گوارش باعث تجمع مخمرها، عوامل عفونت زا و باکتری های مضر در دستگاه گوارش می شود. این مسئله نیز باعث ایجاد بوی نامطبوع و احساس مزه اسید در دهان می شود. با وجود اینکه بوی بدن دهان در نتیجه عوامل متعددی بروز می کند، با این حال این مسئله یکی از علائم رشد بی رویه باکتری های مضر در روده است. اگر بوی بد دهان با مسواک و رعایت بهداشت دهان و دندان از بین نمی رود، بهتر است به دنبال عوامل درونی آن در دستگاه گوارش تان باشید.اگر اغلب دچار یبوست می شوید، بدانید که این مشکل برای سلامتی مضر است. یادتان باشد که مدفوع مواد زایدی است که باید از بدن دفع شود و باقی ماندن آن در بدن مشکل زا می شود. به این ترتیب که شروع به آزاد کردن سموم می کند. روده سالم روده ای است که به طور منظم و بدون درد حرکت کرده و مدفوع را به راحتی دفع کند. یبوست یکی از علائمی است که نشان می دهد دستگاه گوارش تان به خوبی به وظایف خود عمل نمی کند و پای مشکلی در میان است.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 15 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.