; قرص کافئین ؛ نحوه مصرف قرص کافئین برای بیداری و مطالعه - فال و خواب
گیجی ؛ سر و تپش قلب و قرص برای گیجی سر و معده و احساس خالی شدن مغز

گیجی ؛ سر و تپش قلب و قرص برای گیجی سر و معده و احساس خالی شدن مغز

گیجی گیجی ؛ سر و تپش قلب و قرص برای گیجی سر و معده و احساس خالی شدن مغز همگی در سایت فال و خواب . …

قرص اورژانسی ؛ زمان مصرف و بدترین عوارض قرص اورژانسی چیست

قرص اورژانسی ؛ زمان مصرف و بدترین عوارض قرص اورژانسی چیست

قرص اورژانسی قرص اورژانسی ؛ زمان مصرف و بدترین عوارض قرص اورژانسی چیست همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما …

درمان کم کاری تیروئید در نوزادان ؛ درمان قطعی کم کاری تیروئی در طب سنتی

درمان کم کاری تیروئید در نوزادان ؛ درمان قطعی کم کاری تیروئی در طب سنتی

درمان کم کاری تیروئید در نوزادان درمان کم کاری تیروئید در نوزادان ؛ درمان قطعی کم کاری تیروئی در طب سنتی همگی در سایت فال …

قرص کافئین

قرص کافئین ؛ نحوه مصرف قرص کافئین برای بیداری و مطالعه

قرص کافئین ؛ نحوه مصرف قرص کافئین برای بیداری و مطالعه همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

توضیحاتی در مورد قرص کافئین

حتما تا به حال مخصوصا شب‌ های امتحان نیاز داشته‌ اید که ساعت‌های بیشتری برای درس خواندن بیدار بمانید و برای این کار به قهوه متوسل شده‌اید.♥ خاصیت قوه در هشیاری بر هیچکس پوشیده نیست و این به دلیل وجود کافئین در آن است. قرص کافئین داروی محرکی است که بسیار مورد علاقه بدنسازان و وزشکاران است اما مصرف بی‌رویه آن می‌تواند مضراتی به دنبال داشته باشد.

قرص کافئین چیست

قرص کافئین نوعی مکمل است که به دلیل محرک‌بودن مورد علاقه بدنسازان و ورزشکاران می‌باشد.اعتیادآور بودن و وابستگی از مضرات مصرف قرص کافئین است.

همه چیز درباره کافئین

کافئین نوعی ماده آلکالوئیدی است که بطور طبیعی در برخی مواد غذایی از جمله دانه قهوه، چای، دانه کاکائو و … یافت می‌شود. این ماده را به برخی انواع نوشیدنی از جمله نوشابه اضافه می‌کنند. کافئین سبب ایجاد طعم تلخی می‌شود. این ماده، محرک سیستم عصبی همراه با اثرات روان درمانی و همچنین تحریک‌کننده سیستم تنفسی است. کافئین ضربان قلب را بالا برده و ادرارآور است. کافئین مغز را تحریک کرده، خلق را بالابرده و خستگى را برطرف مى‌کند. همچنین عملکرد را در سطح کارهاى ساده فکرى و کارهاى فیزیکى که نیاز به بردبارى و تحمل دارد، بهبود مى‌بخشد اما در مورد حرکات ظریف چنین نیست (کافئین مى‌تواند سبب لرزش دست شده، انجام کارهاى ظریف را با اشکال رو به‌ رو کند)

کاربرد قرص کافئین

بهبود عملکرد در تمرین تحریک ظرفیت‌های فکری، ضربان قلب، تولید ادرار و گوارش افزایش سوزاندن چربی تقویت احساس خوب بودن، شادی، انرژی، هشیاری و اجتماعی بودن افزایش قدرات عضلات تقویت ایمنی ایجاد تعادل در عملکرد مغز

قرص کافئین و خستگی عضلات

کافئین با بهبود تحریک‌پذیری نخاع و تجدید فیبرهای ماهیچه‌ای با سیستم عصبی مرکزی کار می‌کند، و در عین حال باعث کاهش مقدمات لازم برای خستگی ماهیچه‌ها می‌گردد. دانشمندان از آن به عنوان یک ماده مفید برای به تاخیر انداختن خستگی عضلات در همه انواع رشته‌های ورزشی یاد می‌کنند. بهتر است این ماده را یک یا دو ساعت قبل از شروع تمرینات بدنسازی مصرف کنید. میزان مصرف توصیه شده ۳ تا ۶ میلی‌گرم بر کیلوگرم است. یعنی برای یک فرد ۷۰ کیلوگرمی، ۲۰۰ میلی گرم.

قرص کافئین و چربی سوزی

با مصرف کافئین چربی سوزی حین تمرین افزایش یافته، راندمان تمرین بالا خواهد رفت و عملکرد تمرین هوازی و بی‌هوازی بهبود می‌یابد. کافئین، ترشح اسیدهای چرب را در خون افزایش می‌دهد و از چربی برای سوخت بدن استفاده می‌نماید. تحقیقات نشان داده‌اند کافئین میزان اکسیداسیون چربی را بالا می‌برد. در صورتی‌که به ازای هر یک کیلوگرم از وزن بدنتان، ۵ میلی‌گرم کافئین مصرف کنید، میزان اکسیداسیون چربی ۵۰% بیشتر خواهد شد.

خوراکی های کافئین دار

محتوای کافئین در مواد غذایی بسیار متغیر است. مواد غذایی و نوشیدنی‌های متنوعی وجود دارند که دارای کافئین هستند و تنها درصد آن‌ها با هم متفاوت است. برخی از این خوراکی‌ها عبارتند از: قهوه یکی از فواید قهوه این است که منبع کافئین است. سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاست و از همه مهم‌تر آسیب‌های عضلانی ناشی از تمرینات را کاهش می‌دهد. چای چای سرشار از آنتی‌اکسیدان است و یک چربی‌سوز مشهور می‌باشد. یادتان باشد چای سیاه کافئین بیشتری از چای سبز دارد. شکلات تلخ شکلات دارای مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان و سایر مواد مغذی سالم برای بدن است، اما در بعضی موارد قند زیادی نیز دارد. بنابراین،‌ محصولی را انتخاب کنید که حداقل ۷۰ درصد کاکائو داشته باشد و حاوی شکر کمی باشد. نوشیدنی انرژی‌زا این نوشیدنی‌ها مفید بودند اگر سرشار شکر نبودند! البته موضوع دیگری که جالب است قیمت بالاتر این محصول نسبت به سایر مواد است. قرص کافئین اثر جانبی که این قرص‌ها دارند این است که اگر اولین باری باشد که از این قرص‌ها استفاده می‌کنید، ممکن است باعث عصبی شدن شما بشود! پس بهتر است اوایل با دوزهای پایین از این قرص‌ها استفاده کنید.

قرص کافئین و کارایی بیشتر

کافئین در اشکال مختلفی وجود دارد و با کمال تعجب، قهوه بهترین شکل آن نیست. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که کافئین بدون آب به شکل قرص در بهبود عملکرد مؤثرتر از کافئین موجود در قهوه است. از این نوع قرص‌ها معمولا کارگرها یا دانشجویانی که می‌خواهند برای کار یا مطالعه، تمام شب را بیداری بکشند استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید کارایی‌تان را به حداکثر برسانید، باید قرص آن را مصرف کنید.

مزایای قرص کافئین

اول اینکه قرص‌های کافئین به مراتب ارزان‌ترند. با پولی که به ازای خرید یک قهوه استار باکس می‌دهید، می‌توانید یک بطری حاوی ۱۰۰ دوز کافئین در آن بخرید. دومین مزیت استفاده از کافئین به شکل قرص این است که شما می دانید دقیقا چه دوزی مصرف می‌کنید. اگر اولین باری باشد که از این قرص ها استفاده می کنید، ممکن است باعث عصبی شدن شما بشود! پس بهتر است اوایل با دوزهای پایین از این قرص ها استفاده کنید.

عوارض قرص کافئین

کافئین و سایر مواد محرک مى‌توانند باعث از دست رفتن هماهنگى عضلانى شوند و توانایى بدن را در حفظ یک درجه حرارت معین دچار اختلال کنند. مواد محرک باعث تحریک‌پذیری، بی‌خوابی و بروز اضطراب و یا مشکلات قلبی در ورزشکاران به ویژه در هنگام شرکت در رقابت‌های ورزشی می‌گردد. مصرف بیش از حد و طولانی مدت می‌تواند نوعی عادت‌پذیری در افراد ایجاد کند و به وابستگی روانی برای مصرف بیشتر منتهی گردد. توجه داشته باشید که مصرف دوزهاى بالاتر از قرص کافئین (در برخى افراد حتى مقدار اندک ۲۵۰ میلى گرم، معادل سه فنجان قهوه در روز) مى‌تواند بى‌قرارى، عصبیت، بى‌خوابى، برافروختگى چهره، افزایش ادرار، پرش عضلانى، آشوب معده و اضطراب را سبب شود. مصرف کافئین با افزایش ضربان قلب همراه بوده و مى‌تواند سطح کلسترول را بالا ببرد، اما شواهد قانع کننده‌اى در مورد ایجاد بیمارى قلبى توسط کافئین وجود ندارد.

قرص کافئین و اعتیاد

مصرف منظم قرص کافئین مى‌تواند وابستگى فیزیکى شما را بدین ماده سبب شود. این بدان معناست که قطع ناگهانى مصرف فرآورده‌هاى حاوى کافئین مى‌تواند باعث شود که احساس عصبیت و خستگى کنید و دچار سردرد بشوید. این علایم معمولا ۱۸ تا ۲۴ ساعت پس از دریافت آخرین دوز کافئین شروع شده و به تدریج در طول یک هفته از بین مى‌روند.

کافئین و تحریک سیستم عصبی

کافئین یک ماده محرک است که سیستم عصبی مرکزی شما را تحریک می کند. کافئین پرطرفدارترین داروی محرک در سراسر دنیا است. کافئین به طور طبیعی در فرآورده هایی چون قهوه، چای، شکلات و نوشابه های غیرالکلی کولادار یافت می شود. انواع گوناگونی از داروهایی که با نسخه و یا بدون نسخه پزشک به فروش می رسند، مانند داروهای سرفه، سرماخوردگی و درد حاوی کافئین هستند. کافئین مغز را تحریک کرده، خلق را بالابرده و خستگی را برطرف می کند. همچنین عملکرد را در سطح کارهای ساده فکری و کارهای فیزیکی که نیاز به بردباری و تحمل دارد، بهبود می بخشد اما در مورد حرکات ظریف چنین نیست. کافئین ۱۰۰ میلی گرمی ویدر شما را برای یک تمرین لذت بخش همراه با انرژی آماده مینماید.افراد عادی نیز میتوانند در دوز های پایین از کافئین به منظور افزایش انرژی٬شادابی و چربی سوزی استفاده نمایند.کافئین ماده ای است که به وفور در قهوه و شکلات یافت میشود. تحقیقات نشان داده است که مصرف کافئین باعث افزایش روند ریکاوری عضلات و تقویت محرک های عصبی و مغزی هم میشود. کافئین ویدر از کافئین کاملا طبیعی قهوه به دست آمده است و فاقد مواد اضافی و شیمیایی میباشد.

نکاتی در مورد مصرف قرص کافئین

در طول روز از منابع دیگر، کافئین مصرف نکنید. از یک هفته قبل از رویدادهای مهم، کافئین را کاملا حذف کنید. برای اینکه کافئین در خوابتان اختلال ایجاد نکند، تمریناتتان را در صبح انجام دهید. در روزهایی که تمرینات وزنه‌ای ندارید کافئین مصرف نکنید. اگر فشار خونتان بالاست یا هرگونه بیماری قلبی دارید، از کافئین استفاده نکنید.

مکمل و قرص کافئین

مکمل کافئین ۲۰۰ جدید ناترکس با طراحی فوق العاده و فرمولاسیونی منحصر به فرد به بازار عرضه شده است . کافئین ۲۰۰ نوترکس انرژی را برای شما به ارمغان می آورد . کافئین ناترکس با میزان ۲۰۰ میلی گرم کافئین خالص و با کیفیت در یک بسته به یکی از پر طرفدارترین مکمل ها تبدیل شده است . از ویژگی بارز caffeine 200 می توان به مصرف راحت و آسان آن اشاره کرد . همچنین کپسول های مایع کافئین ۲۰۰ به هضم راحت و عملکرد سریع آن بر روی بدن کمک می کند . کافئین موجود در محصول ناترکس به طور مرتب بر روی عملکرد ورزشکاران در طول تمرینات تاثیر می گذارد . با مصرف این مکمل میزان انرژی خود را ارتقا دهید و از آن استفاده کنید . افزایش انرژی در اثر مصرف caffeine 200 نوترکس باعث می شود تا تاثیر بسزایی بر روی استقامت ، هوشیاری ذهنی ، افزایش تمرکز ، زمان کوتاه تر برای عکس العمل ها و در نهایت کاهش خستگی داشته باشید . در هر زمان که نیاز به انرژی فوق العاده برای تمرین و یا برای ذهن خود داشتید ، کپسول های کافئین ۲۰۰ به شما کمک خواهند کرد .

هشدار در مورد مصرف قرص کافئین

✵ حاوی میزان زیادی کافئین می باشد . ✵ در صورت بارداری یا حاملگی مصرف نشود . ✵ غیر قابل استفاده برای افراد حساس به کافئین و یا افراد زیر ۱۶ سال . ✵ میزان غذا و نوشیدنی هایی که کافئین دارند را محدود کنید . ✵ کافئین بیش از حد ممکن است موجب استرس ، بی خوابی ، حساسیت و یا ضربان قلب شود . در صورت مشاهده هر کدام از این علائم مصرف مکمل را قطع نمایید . ✵ بیش از میزان گفته شده مصرف نشود . ✵ دور از دسترس کودکان نگه داشته شود .

فواید و خواص کافئین

اگر شما هم برای بیدار شدن از خواب و شروع یک روز کاری، به مصرف کافئین احتیاج دارید و آن را تنها راه حل می دانید، بدانید که شما تنها فردی نیستید که این عادت را دارد.مصرف کافئین کافئین باعث کاهش خستگی شده، هوشیاری و بیداری را افزایش می دهد و تمرکز را نیز بهبود می بخشد اما همان طور که مصرف کافی آن فوایدی در بر دارد، افراط در مصرف آن می تواند مشکلاتی را نیز ایجاد کند. استفاده بیش از اندازه از این ماده جان افراد را به خطر انداخته و برای مدت زمان بسیار طولانی این ماده از بدن شخص دفع نخواهد شد. مصرف در حد مجاز و معمول کافئین اثرات بسیار مثبتی روی مغز و بدن ما انسان ها دارد. شواهد موجود بیان کننده کمک کافئین به تقویت حافظه، افزایش تحرک بدنی و بالا بردن تمرکز است. سازمان غذا و داروی آمریکا مصرف روزانه ۴۰۰ میلی گرم کافئین را برای افراد بالغ بی خطر دانسته اگرچه زنان باردار می باید مصرف روزانه خود را تا ۲۰۰ میلی گرم کاهش دهند. مطابق گزارش کالج آمریکایی زنان و زایمان یک فنجان قهوه دارای ۱۰۰ الی ۲۰۰ میلی گرم و یک فنجان چای تا حداکثر ۷۰ میلی گرم و همچنین نوشابه های گازدار کمتر از ۵۰ میلی گرم کافین دارند..

کافئین چیست

کافئین یک ماده ی شیمیایی و خوردنی است که در گیاهان مختلفی از جمله قهوه، کاکائو، کولا و چای یافت می شود و نوعی داروی محرک است که می تواند از خوابیدن جلوگیری کند. همچنین کافئین پر مصرف ترین ماده دارویی در میان انسان ها به شمار می رود که تقریباً ۹۰ درصد انسانها به طور روزانه از آن استفاده می کنند. افزایش متابولیسم بدن، تحریک سیستم اعصاب مرکزی و افزایش میزان هوشیاری و آگاهی محیطی از مهمترین آثار کافئین می باشد. همچنین سبب تسکین سردرد می شود و همانند مسکن در بدن عمل می کند. کافئین خطر ابتلا به سرطان ها، بیماری های قلبی و عروقی، نقرس، پوسیدگی های دندان، دیابت نوع ۲و آلزایمر را کاهش می دهد. علاوه بر این مصرف این ماده سبب افزایش قدرت وتحمل عضلات در فعالیت های ورزشی شده، مصرف کافئین روی گیرنده های عضلات اسکلتی اثر گذاشته و بطور موقت انرژی را افزایش می دهد. همچنین کافئین، لیپولیز (چربی سوزی) را فعال می کند، متخصصین تغذیه بر این عقیده اند که کافئین باعث مکانیسمی می شود که کالری را می سوزاند، بنابراین باعث از بین بردن چربی نیز می شود. نتیجه این که کافئین کاهش وزن را آسان می کند. همچنین کافئین باعث افزایش Vo۲max (حداکثر اکسیژن مصرفی)، کاهش درد عضلانی و کاهش خستگی می شود. کافئین باعث افزایش ضربان قلب در حالت استراحت، تولید اسید معده و تکرر ادرار نیز می شود.علاوه بر این مصرف کافئین در ورزشکاران سبب سوخت وساز بیشتر چربی در بدن، بالا بردن میزان تمرکز فکری – ذهنی در ورزشکار می شود و همچنین با انتقال کلسیم، سدیم و پتاسیم در سلول ها، نفوذپذیری غشای آن افزایش می یابد که این امر به نوبه خود باعث انقباض بیشتر و محکمتر ماهیچه ها می شود.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 15 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.