; قرص ژریویتون ؛ کپسول و عوارض و آیا قرص ژریویتون چاق کننده است؟ - فال و خواب
خوابیدن روی زمین ؛ و دیسک کمر و خوبیدن روی فرش و زمین سرد طب اسلامی

خوابیدن روی زمین ؛ و دیسک کمر و خوبیدن روی فرش و زمین سرد طب اسلامی

خوابیدن روی زمین خوابیدن روی زمین ؛ و دیسک کمر و خوبیدن روی فرش و زمین سرد طب اسلامی همگی در سایت فال و خواب . …

قرص بیوتین ؛ عوارض و زمان مصرف و نحوه مصرف قرص بیوتین ۸۰۰ و ۵ هلث

قرص بیوتین ؛ عوارض و زمان مصرف و نحوه مصرف قرص بیوتین ۸۰۰ و ۵ هلث

قرص بیوتین قرص بیوتین ؛ عوارض و زمان مصرف و نحوه مصرف قرص بیوتین ۸۰۰ و ۵ هلث همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم …

قرص کلاژن ؛ عوارض و بهترین زمان مصرف قرص کلاژن اکتیو برای چاقی صورت

قرص کلاژن ؛ عوارض و بهترین زمان مصرف قرص کلاژن اکتیو برای چاقی صورت

قرص کلاژن قرص کلاژن ؛ عوارض و بهترین زمان مصرف قرص کلاژن اکتیو برای چاقی صورت همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب …

قرص ژریویتون

قرص ژریویتون ؛ کپسول و عوارض و آیا قرص ژریویتون چاق کننده است؟

قرص ژریویتون ؛ کپسول و عوارض و آیا قرص ژریویتون چاق کننده است؟ همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

توضیحاتی در مورد قرص ژریویتون

به گزارش سایت جسارت : بر اساس آمار ارائه شده بیش از نیمی از افراد میانسال از انواع مولتی‌ ویتامین‌ها یا سایر مکمل‌های غذایی استفاده می‌کنند که مصرف خانم ها بسیار بیشتر از آقایان است. به‌رغم مطالعات پیشین که اثربخشی مولتی‌ویتامین‌ها را در پیشگیری از بیماری‌هایی مانند سرطان و ناراحتی‌های قلبی زیر سؤال برده بود، بررسی‌های کنونی خبر از فواید آن از دیدی دیگر دارد، از جمله افزایش قدرت مغز با بالارفتن سن. بعضی از دلایل بروز بیماری‌های روانی صرفاً به تغذیه مربوط می‌شوند، بنابراین می‌توان با تغییر شیوه رژیم غذایی آن را برطرف ساخت. از مدت‌ها پیش ثابت شده است که کمبود ویتامین‌های گروه B می‌تواند یک نوع جنون ایجاد کند. تحقیقات نشان می‌دهد کسانی که تحت رژیم‌های غذایی فاقد ویتامین‌های گروه B قرار گرفته‌اند، به اختلال روانی، اضطراب شدید و افسردگی مبتلا شده‌اند. متخصصان تغذیه معتقدند غذا هنوز هم باید مهم‌ترین منبع دریافت مواد مغذی باشد و البته دریافت روزانه مکمل‌ها به‌خصوص در سنین بالا هم ضامن سلامت طولانی‌مدت است. در واقع مکمل‌های غذایی برای پر کردن شکاف‌های تغذیه‌ای مناسب هستند.کپسول ژریویتون کاتالنت حاوی ترکیبات موثر جهت حفظ و بازسازی قوای جسمی، روانی و پیشگیری از برزو عوارض مربوط به بالارفتن سن و برطرف کردن علایم خستگی، افسردگی، استرس ها، جسمی و فکری در افراد جوان تر می باشد.-مکمل رژِیمی غذایی، دارای ۲۰ نوع از انواع ویتامین ها، مواد معدنی مورد نیاز بدن و عصاره گیاه جینسنگ -ترکیبی جهت حفظ و بازسازی قوای جسمانی ، روانی و پیشگیری از بروز عوارض مربوط به بالا رفتن سن .

ترکیبات قرص ژریویتون

ترکیبات تشکیل دهنده کپسول عصاره استاندارد شده جینسنگ با غلظت بالا ۴۰ میلی گرم دی متیل آمینو اتانل بی تارترات ۲۶ میلی گرم ویتامین A۴۰۰۰ واحد ویتامین B۱ ۲ میلی گرم ویتامین B۲ ۲ میلی گرم ویتامین B۶ ۱ میلی گرم ویتامین B۱۲ ۱ میکروگرم ویتامین C ۶۰ میکروگرم ویتامین D واحد ویتامین E ۱۰ میلی گرم نیکوتینامید( PP ) ۱۵ میلی گرم کلسیم پانتوتنات ۱۰ میلی گرم روتین( Rutin) ۲۰ میلی گرم آهن ۱۰ میلی گرم کلسیم ۳/۹۰ میلی گرم فسفر ۷۰ میلی گرم فلوئور ۲/۰ میلی گرم مس ۱ میلی گرم پتاسیم ۸ میلی گرم منگنز ۱ میلی گرم منیزیم ۱۶ میلی گرم روی ۱ میلی گرم کولین، اینوزیتول، لینولئیک اسید و لینولنیک اسید ۶۰ میلی گرم

مواد تشکیل دهنده قرص ژریویتون

قرص ژریوتیون مکملی متشکل از چهار گروه ماده فعال است: ـ عصاره جینسنگ ـ دی متیل آمینواتانل بی تارترات (DMAE) ـ ویتامین‌ها، مواد معدنی، عناصر کمیاب ـ مواد مؤثر در متابولیسم چربی‌ها (کولین، اینوزیتول، لینولنیک اسید، لینولئیک اسید)

آشنایی با قرص ژریویتون

ژریویتون در افراد میانسال و جوانتر که به دلیل فعالیت‌های بیش از اندازه فکری و بدنی دچار استرس می‌باشند، نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. عصاره جینسنگ G۱۱۵ موجود در این کپسول از ریشه گیاهی به نام Panax Ginseng تهیه شده، دارای اثر محرک نسبی بر روی مغز و بدن می‌باشد که باعث افزایش تمرکز و احتمالاً بهبود حافظه می‌گردد. این ماده همچنین دارای اثراتی در رفع خستگی، بیخوابی، افسردگی، کاهش استرس‌های فکری و جسمی می‌باشد. DMAE یک ترکیب بهبود دهنده عملکرد مغزی خلق و خوی بسیار ضعیف است. در این کپسول ۲۰ نوع ویتامین، مواد معدنی و عناصر کمیاب، در دوز‌هایی که مورد نیاز روزانه بدن است، وجود دارد که می‌تواند کمبود ویتامین‌های ناشی از سوء‌تغذیه، سوء جذب و یا بیماری را برطرف کند. عناصر کمیاب نیز دسته‌ای از مواد معدنی هستند که به مقادیر کم در بدن وجود دارند و نقش مهمی در متابولیسم بدن دارند و کمبود این مواد باعث ایجاد اختلالاتی در پوست، مو و بطور کلی در رشد می‌شود. بعلاوه، این کپسول با دارا بودن کولین، اینوزیتول، لینولئیک اسید، لینولنیک اسید که دارای اثرات سینرژیستی با عصاره جینسنگ می‌باشند در بهبود اختلالات متابولیسمی چربی‌ها موثر است و مانع تجمع کلسترین (cholesterin) در رگهای خونی می‌شود.

موارد مصرف قرص ژریویتون

به عنوان درمان کمکی در موارد افزایش چربی خون، کاهش تحمل کربوهیدارت ها، مشکلات مفصلی و استخوانی، دوران نقاهت (بعد از بیماری، عفونت، عمل جراحی، رادیوتراپی) برطرف کردن علایم افسردگی، خستگی، بی خوابی، کاهش استرس های جسمی و فکری در افراد جوان تر جبران کمبود ویتامین ها و مواد معدنی ناشی از افزایش سن، استرس، سوء تغذیه و غیره برطرف کردن اختلالات حافظه، فراموشی و عدم تحرک برطرف کردن علایم عمومی ناشی از سالخوردگی بهبود دهنده عملکرد مغزی و خلق و خو از بین برنده ضعف بنیه ناشی از پیری

قرص ژریویتون و حفظ سلامتی عمومی افراد میانسال

کپسول رژیتون برای حفظ سلامتی عمومی افراد میانسال و جوان تر مناسب می باشد و علایم ناشی از سالخوردگی نظیر کاهش کارایی جسمانی و فکری، خستگی و افسردگی، اختلال حافظه و فراموشی، عدم تمرکز، بی خوابی، لرزش، خارش ناشی از پیری، سوء هاضمه وضعف بنیه ناشی از پیری را برطرف می نماید. تغذیه نامناسب بر اثر عواملی متعدد از جمله افرایش سن، استرس و سوءتغذیه باعث کمبود ویتامین و مواد معدنی در بدن شده و عملکرد بدن را با مشکل مواجهه می نماید. هر کپسول رژیتون حاوی انوع ویتامین ها، مواد معدنی و عناصر کمیاب به میزان لازم جهت رفع نیاز بدن از این ترکیبات می باشد. ژریویتون در افراد میانسال و جوانتر که به دلیل فعالیت های بیش از اندازه فکری و بدنی دچار استرس می باشند، نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد قرص ژریویتون

• برطرف کردن علائم عمومی ناشی از سالخوردگی شامل کاهش کارایی جسمانی و فکری، خستگی و افسردگی، اختلال حافظه و فراموشی، عدم تمرکز، بیخوابی، جمود ناشی از پیری، لرزش، خارش ناشی از پیری، سوء هاضمه وضعف بنیه ناشی از پیری. • برطرف کردن علائم افسردگی، خستگی، بی‌خوابی، کاهش استرس‌های جسمی و فکری در افراد جوانتر • جبران کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی ناشی از افزایش سن، استرس، سوء تغذیه و غیره. • به عنوان درمان کمکی درموارد افزایش چربی خون، کاهش تحمل کربوهیدارتها، مشکلات مفصلی و استخوانی، دوران نقاهت (بعد از بیماری، عفونت، عمل جراحی، رادیوتراپی)

قرص ژریویتون در بارداری

• در صورتیکه باردار یا مایل به بارداری باشید، حتماً قبل از استفاده از این محصول با پزشک معالج خود مشورت نمایید و از مصرف خودسرانه بپرهیزید

منع مصرف قرص ژریویتون

• این محصول را مطابق دستور پزشک یا دستور روی برچسب استفاده کنید و هرگز بیش از مقدار توصیه شده مصرف ننمایید. • از مصرف بیش از یک محصول حاوی ویتامین و مینرال بطور همزمان خودداری نمایید مگر با تجویز پزشک. • مصرف این کپسول‌ها در افراد دیابتیک، به دلیل دارا نبودن شکر مناسب است ولی در برخی موارد دیابت ناشی از پیری، بدلیل بهبود عدم تحمل پاتولوژیکی کربوهیدرات، دوز داروی ضد دیابت باید تحت نظر پزشک معالج کاهش داده شود.

عوارض قرص ژریویتون

با رعایت موارد ذکر شده در خصوص این فراورده، عارضه جانبی خاصی گزارش نشده است.

نحوه مصرف قرص ژریویتون

در صورتی که پزشک داروی دیگری تجویز نکرده باشد، ۲ کپسول روزانه به مدت ۳-۲ هفته (یک کپسول همراه صبحانه و یکی همراه ناهار). بعد از این دوره، روزانه یک کپسول بعد از صبحانه، توصیه می‌شود مصرف این کپسول‌ها را به مدت چند ماه ادامه دهید که ممکن است بعد از یک دوره قطع شدن، مجدداً تکرار گردد. توصیه می‌شود که کپسول‌ها را با مقدار کمی از مایعات مصرف نمایید. در صورتیکه بلع کپسول مشکل باشد می‌توان آن را برش داد و محتویات آن را همراه مقداری مربا و یا عسل میل نمود.

شرایط نگهداری قرص ژریویتون

ـ در دمای کمتر از ۲۵ درجه سانتیگراد، دور از نور، رطوبت و در ظرف اصلی نگهداری نمایید.

قرص ژریویتون و عصاره ی جینسنگ

عصاره ی جینسنگ موجود در این کپسول از ریشه گیاهی به نام Panax Ginseng تهیه شده، دارای اثر محرک نسبی بر روی مغز و بدن می باشد که باعث افزایش تمرکز و احتمالا بهبود حافظه می گردد. این ماده همچنین دارای اثراتی در رفع خستگی، بیخوابی، افسردگی، کاهش استرس های فکری و جسمی می باشد.

خواص قرص ژریویتون

در این کپسول ۲۰ نوع ویتامین، مواد معدنی و عناصر کمیاب، در دوز هایی که مورد نیاز روزانه بدن است، وجود دارد که می تواند کمبود ویتامین های ناشی از سوءتغذیه، سوء جذب و یا بیماری را برطرف کند. عناصر کمیاب نیز دسته ای از مواد معدنی هستند که به مقادیر کم در بدن وجود دارند و نقش مهمی در متابولیسم بدن دارند و کمبود این مواد باعث ایجاد اختلالاتی در پوست، مو و به طور کلی در رشد می شود.

قرص ژریویتون و بهبود اختلالات متابولیسمی

این کپسول با دارا بودن کولین، اینوزیتول، لینولئیک اسید، لینولنیک اسید که دارای اثرات سینرژیستی با عصاره جینسنگ می باشند در بهبود اختلالات متابولیسمی چربی ها موثر است و مانع تجمع کلسترین در رگ های خونی می شود.

آشنایی با جنسینگ

جنسینگ در زمره گیاهان بومی مناطق شرقی آسیا و شمال آمریکا می باشد که ریشه آن به عنوان دارویی اساطیری، بیش از هزاران سال است که در میان مردم کشورهای آسیای شرق و همچنین سرخ پوستان آمریکایی، مورد مصرف قرار می گیرد. این گیاه در گذشته از ارزش والایی در شرق بخصوص در کشور چین، برخوردار بود که تنها امپراطوران حق جمع آوری و نگهداری آن را داشتند.جنسینگ از واژه چینی رینشین اقتباس شده است که به معنای “ریشه مرد” بوده است. دلیل این نامگذاری اشاره به شکل ظاهری این گیاه و فرم شبیه انسان آن دارد. مورخان بر این باورند که شاید رغبت به اولین استفاده از این گیاه نیز به شکل ظاهری این گیاه باز می گردد.جنسینگ در دسته گیاهان دائمی قرار دارد. رشد این گیاه بسیار کند بوده و به سال ها زمان برای تکامل احتیاج دارد. این گیاه ریشه ای بزرگ و گوشتی دارد و طول آن به ۵ الی ۷ سانتی متر نیز می رسد. ریشه این گیاهان در بین دوران ۳ تا ۱۰ سالگی گیاه قابل برداشت بوده و در صورت گذشت سالیان بسیار دراز به تدریج فرسوده می گردد. این گیاه در حدود سال چهارم از زندگی خود شروع به گل دادن می کند و پس از سپری کردن حدودا ۴ تا ۶ سال از عمر خود، ریشه به بلوغ می رسد.

خواص و عوارض جنسینگ

از این گیاه برای درمان دیابت، تقویت قوای جسمی و جنسی و همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن، درمان سرطان، کاهش فشار خون، درمان هپاتیت C، کاهش خستگی، مقابله با بیماری های قلبی و علائم یائسگی مورد استفاده مفید و موثر قرار می گیرد.جنسینگ به صورت کپسول در بازار قابل دسترس می باشد، همچنن به صورت دمنوش یا چایی نیز جنسینگ را مورد استفاده قرار می دهند.از جمله محصولات پیشنهادی در این مجال می توان به مخلوط چای سبز و جنسینگ نیوشا اشاره نمود. تنها نکته آن که، آب جوش می تواند اثرات درمانی جنسینگ را کاهش دهد.توصیه می شود کسانی که جینسینگ مصرف می کنند، به صورت منظم به خودشان استراحت بدهند. به طور مثال پس از دو هفته مصرف، یک هفته از مصرف اجتناب کنید.با تمام فواید این گیاه، جنسینگ می تواند عوارض خاص خودش را نیز داشته باشد. در طب سنتی و بخصوص گیاه درمانی، به علت وجود اخلاط مختلف و همچنین شرایط بدنی متفاوت هر فرد، هر گیاه دارای خواص و عوارض متفاوتی است. این عوارض می تواند شامل حالت هایی مانند سردرد، سرگیجه، بی خوابی، تندخویی و ناراحتی های گوارشی گردد. همچنین به دلیل آنکه به روشنی عوارض این گیاه در افراد مختلف مشخص نیست، توصیه می شود خانم های باردار و شیرده و افرادی که قرار است تحت عمل جراحی های سنگین قرار گیرند، از مصرف آن خودداری نمایند.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 15 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.