; قرص گل مغربی ؛ زمان مصرف بهترین قرص گل مغربی برای کیست و زایمان و لاغری | فال خواب
قرص متورال ؛ بهترین زمان مصرف قرص متورال چاق کننده است و برای چیست

قرص متورال ؛ بهترین زمان مصرف قرص متورال چاق کننده است و برای چیست

قرص متورال قرص متورال ؛ بهترین زمان مصرف قرص متورال چاق کننده است و برای چیست همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب …

سرطان تیروئید و طول عمر بیماران و درمان و پرسش و پاسخ سرطان تیروئید

سرطان تیروئید و طول عمر بیماران و درمان و پرسش و پاسخ سرطان تیروئید

سرطان تیروئید سرطان تیروئید ؛ طول عمر بیماران و درمان و پرسش و پاسخ سرطان تیروئید همگی در سایت فال و خواب .امیدواریم این مطلب …

نوشیدنی های چربی سوز ؛ خانگی دکتر کرمانی و شگفت انگیز با زنجبیل

نوشیدنی های چربی سوز ؛ خانگی دکتر کرمانی و شگفت انگیز با زنجبیل

نوشیدنی های چربی سوز نوشیدنی های چربی سوز ؛ خانگی دکتر کرمانی و شگفت انگیز با زنجبیل همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این …

قرص گل مغربی

قرص گل مغربی ؛ زمان مصرف بهترین قرص گل مغربی برای کیست و زایمان و لاغری

قرص گل مغربی ؛ زمان مصرف بهترین قرص گل مغربی برای کیست و زایمان و لاغری همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

توضیحاتی در مورد قرص گل مغربی

جالب ترین کشف در زمینه ی طب پیشگیری، فرآورده های گل مغربی یا همان گل پامچال است. البته داروهای این گیاه به صورت قرص و روغن هم در دسترس می باشد که شامل ترکیباتی از فنیل آلانین برای کاهش درد در بدن می باشد. محصولات گل مغربی برای درمان سردرد های مزمن بسیار مفید هستند.گل مغربی در فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی، سوپر مارکت ها موجود است و در برخی از کشورها، با نسخه پزشک داده می شود. فرآورده های گل مغربی به صورت روغن و قرص و کپسول در بازار وجود دارد. البته مصرف به صورت موضعی به صورت روغن، پماد، لوسیون و کرم بیشتر دیده می شود.گل مغربی با نام عمومیEvening primrose که در عربی حشیشه الحمار نامیده می شود، گیاهی است دو ساله به ارتفاع حداکثر تا ۵/۱ متر که برگ هایی بزرگ، ساده، دندانه دار و با کناره موج دار دارد. اندام هوایی این گیاه پوشیده از تار است. گل ها درشت، قیف مانند و به رنگ زرد روشن هستند که چهار کاسبرگ دارند.یکی از ویژگی های این گیاه آن است که هر گل چهار پرچم کوتاه و چهار پرچم بلند دارد و دیگر این که کاسبرگ های گل به گلبرگ ها نچسبیده اند و به سمت پایین خمیدگی دارند. همچنین ریشه ی این گیاه، گوشتدار و به رنگ قرمز می باشد. گل مغربی احتمالا از آمریکای شمالی به دیگر نقاط دنیا راه یافته است و چون گل ها هنگام غروب شکفته می شوند، به گل مغربی معروف شده است. قسمت مورد استفاده ی گیاه اکثرا ریشه و دانه ی آن است. دانه ها حدود ۲۰ درصد روغن دارند که به روغن گل مغربی مشهورند. این گیاه در ایران نمی روید، ولی محصولات روغن آن در فرآورده های مهمی استفاده می شود.

روغن گل مغربی

به طور معمول حداکثر میزان استفاده از EPO به عنوان مکمل غذایی، روزانه ۴ گرم می باشد که این مقدار حاوی ۳۰۰ تا ۳۶۰ میلی گرم GLA است. بعضی منابع مصرف روزانه تا ۸ گرم برای بزرگسالان و ۴ گرم برای کودکان را بلامانع می دانند. برای تسکین درد آرتریت روماتوئید، برخی از کارشناسان توصیه می کنند که روغن گل مغربی را همراه با کپسول روغن ماهی مصرف کنید طبق دستورالعمل برچسب استفاده شود. فرآورده های مختلفی از روغن گل مغربی بیشتر مکمل غذایی هستند و می توانند هر روز با مقادیر معینی مصرف شوند.روغن گل مغربی می تواند در بیماریهای التهابی مزمن مانند آرتریت روماتوئید باعث کاهش التهاب در مفاصل عضلات شود. این روغن همچنین می تواند در سندروم شوگرن به کاهش درد و ناراحتی ناشی از خشکی چشم و پوست کمک کند.روغن گیاه گل مغربی حاوی دو نوع ماده مغذی است: گاما لینولنیک اسید (GLA) و لینولنیک اسید. هر دو ماده مغذی دارای اسیدهای چرب امگا ۶ هستند که به جذب اینولین کمک می‌کنند. اینولین، ساختاری است که سلولهای ما را می‌سازد. این ماده‌ ی مغذی هورمون‌ ها را تنظیم می‌کند، بافت پوست را بهبود می‌بخشد، اعصاب را بهتر می‌کند و از التهاب جلوگیری می‌کند. متأسفانه بدن نمی‌تواند اسیدهای چرب امگا تولید کند و ما این ماده‌ی مغذی را از غذاهایی که می‌خوریم، دریافت می‌کنیم.کورک یا جوش های هورمونی معمولا با التهاب افزایش می‌یابند. عوامل ضد التهابی در روغن گل مغربی، پوست تحریک شده را آرام خواهد کرد. همچنین فلورای پوست را دوباره متعادل کرده، چربی را تنظیم می‌کند و سطح پوست را صاف می‌گرداند که تمام این ها به داشتن پوستی صاف و بدون جوش کمک می‌کنند. به منظور جلوگیری از بروز جوش، فقط مقدار کمی از این روغن را مستقیما روی جوش قرار دهید. همچنین می توانید چند قطره از روغن گل مغربی را به مرطوب‌کننده‌ی مورد‌علاقه‌تان اضافه کنید. این محصول را مثل همیشه روی پوست‌تان بمالید و این کار را تا زمانیکه پوست‌ تان شروع به آرام شدن کند، انجام دهید.

قرص گل مغربی یک مکمل دارویی

از قرص گیاه گل مغربی به عنوان یک مکمل دارویی در تامین نیاز بدن به اسیدهای چرب ضروری استفاده میشود.

قرص گل مغربی و قاعدگی

این قرص در درمان علایم قبل از قاعدگی بسیار موثر بوده، کاهش درد پستان پیش از قاعدگی و رفع مشکلات قبل از یائسگی از موارد استفاده از این قرص گیاهی است و توسط بسیاری از پزشکان زنان تجویز می شود.

خواص قرص گل مغربی

– از قرص گل مغربی برای درمان اختلال نعوظ در مردان و رفع برخی ناتوانی‌های جنسی آنان استفاده میشود. ۴- برای درمان بیماری آرتریت روماتوئید و بیماری اسکلروز مفید است و باعث کاهش علائم این بیماری‌ها میگردد. ۵- مصرف قرص گل مغربی برای مبتلایان به دیابت، بیماران قلبی و عروقی مفید میباشد. ۶- استفاده از این قرص باعث کاهش درد می شود و به طور فزاینده‌ای در درمان سردردهای مزمن مفید است.۱۰- استفاده از این قرص در درمان بیماری‌های ناشی از کم کاری کبد تاثیر دارد.

قرص گل مغربی و درد مفاصل

برای رفع مشکلات ناشی از افزایش سن نظیر درد مفاصل، آرتروز و … استفاده از این قرص به عنوان مکمل توصیه میگردد چرا که درد ناشی از این بیماری ها را کاهش می دهد

قرص گل مغربی و بیش فعالی کودکان

کپسول گل مغربی به درمان بیش فعالی کودکان کمک میکند.- استفاده از این قرص به تنظیم هورمونی بدن کمک کرده یکی از نتایج استفاده از این قرص بهبود سلامت بافت پستان است و به طور کلی در پیشگیری از ایجاد سرطان پستان موثر است.

مصرف قرص گل مغربی

درمان کمکی در نوروپاتی دیابتی، آرتریت روماتوئید، بیماری اسکلروز متعدد، سندرم پیش از قاعدگی، درد پستان پیش از قاعدگی و درمان اختلال نعوظ، خصوصاً ناشی از دیابت و اختلالات میکرووسکولار دیابت.

مصرف روغن گل مغربی

بررسی ها نشان می دهد که مصرف مکمل روغن گل مغربی و سایر منابع GLA سبب کاهش درد مفاصل و التهاب در بیماری های مفصلی می شود. در یک مطالعه شش ماهه کاهش علائم التهاب در آرتریت روماتوئید با دریافت کپسول های حاوی GLA نسبت به گروه پلاسبو، دیده شده است. در مطالعه دیگر تعداد مفاصل حساس و متورم در مقایسه با گروه پلاسبو کاهش یافته بود.

روغن گل مغربی و دیابت

تحقیق ها نشان می دهد که GLA موجود در روغن گل مغربی می تواند باعث پیشگیری و درمان آسیب های عصبی (نوروپاتی) در بیماران دیابتی باشد. در یک مطالعه یک ساله علائمی نظیر بی حسی و گزگز شدن در افرادی که نوروپاتی خفیف دیابتی داشتند، با مصرف روغن گل مغربی نسبت به گروه پلاسبو کاهش یافت.

روغن گل مغربی و ناتوانی جنسی در مردان

از طریق بهبود جریان خون، GLA موجود در روغن گل مغربی به مواردی از درمان ناتوانی جنسی در مردان که ناشی از اختلال های جریان خون در اعضای تناسلی است، کمک می کند. برای این منظور روغن معمولا با ویتامین C و Ginko Biloba تجویز می شود. به علاوه روغن به مدت طولانی مصرف می شود. GLA از تنگ شدن عروق خونی پیشگیری کرده و سپس از تشکیل پلاک در جدار رگ به دنبال افزایش کلسترول جلوگیری می کند. به علاوه با بهبود عملکرد رحم در زنانی که نازایی دارند، مفید واقع می شود.

قرص گل مغربی چیست

قرص گل مغربی نوعی کپسول ژلاتینی محتوی عصاره روغنی گل مغربی است. میزان و طریقه مصرف قرص گل مغربی، دو بار در روز هر بار ۲-۱ کپسول نرم است. کپسول یا قرص گل مغربی از فراورده‌های تهیه شده از گیاه دارویی زیبا و پرفایده گل مغربی با نام علمی Evening primrose است. از این گیاه علاوه بر قرص خوراکی، روغن، لوسیون یا پماد نیز تهیه شده که مصرف موضعی دارند. فراورده اصلی این گیاه که امروزه در داروخانه ها موجود است کپسول ژلاتینی محتوی عصاره روغنی گل مغربی است.

خواص دارویی روغن گل مغربی

خواص روغن گل مغربی گسترده بوده برخی خواص دارویی آن شامل اثرات ضدالتهابی، ترمیم کننده سریع زخم‌ها، مهار تجمع پلاکت‌ها، درمان بیماری‌های پوستی مانند اگزمای حساسیتی و درمان عفونت‌های ویروسی است. همچنین در رفع مسمومیت‌ها به خصوص مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی، درمان تصلب شرائین و درمان بیمارهای ناشی از کم کاری سلولهای کبدی کاربرد دارد. بدن افراد مبتلا به دیابت و افراد مسن کمتر قادر به تبدیل لینولنیک اسید به گاما لینولنیک اسید می باشد، لذا مصرف روغن دانه گل مغربی تحت نظارت پزشک برای این افراد توصیه شده است. ضد آلرژی، ضد التهاب، ضد سرطان، قابض، ملین، کاهش دهنده کلسترول، کاهش دهنده پُرفشاری خون، آرام بخش، مغذی (تأمین کننده اسیدهای چرب ضروری بدن) و وازودیلاتور (گشاد کننده رگها) است. برای استفاده بهتر و به اندازه از روغن این گیاه، قرص گل مغربی که حاوی این روغن است تهیه شده که دارای همان خواص گل مغربی است.

ترکیبات قرص گل مغربی

بذور کاملاً رسیده و خشک شده گیاه گل مغربی، بخش دارویی آن را تشکیل می‌دهند که بدون بو و با طعم نسبتاً روغنی و تلخ هستند. بذرهای این گیاه دارای ۲۰ تا ۳۰ درصد روغن میباشند که یک منبع تجاری مهم جهت گاما لینولنیک اسید هستند. مهمترین اجزای روغن این گیاه که در تهیه قرص روغن گل مغربی از آن استفاده میشود، عبارتند از لینولنیک اسید (۷۰ درصد)، گاما لینولنیک اسید (۷ تا ۱۰ درصد)، اولئیک اسید و پالمتیک اسید. گاما لینولنیک اسید یک اسید چرب غیر اشباع ضروری است که به عنوان یک مکمل غذایی و دارویی مهم مطرح بوده و در ساختار غشاهای سلولی، تراوایی پوست و جابجایی کلسترول نقش به سزایی دارد و از نظر برخی محققین روغن دانه‌های گل مغربی، فعالترین فرم بیولوژیکی گاما لینولنیک اسید را دارا است.

زمان مصرف قرص گل مغربی

در زمان استفاده از این قرص لازم است، فراورده از دید و دسترس اطفال دور نگه داشته شود. بلافاصله پس از مصرف، درب ظرف قرص را محکم ببندید و دور از نور، در دمای ۳۰-۱۵ درجه سانتی‌گراد نگهداری نمایید. در بیماران مبتلا به درد پستان، قبل از درمان با این دارو باید تشخیص سرطان پستان رد شده باشد. به پزشکان توصیه میشود در بیماران تحت درمان با داروهای ضد تشنج یا دارای سابقه تشنج، اثرات قرص گل مغربی را به دقت پایش نمایند. استفاده از این قرص در سه ماهه اول بارداری ممنوع است، لیکن در زمان شیردهی مصرف به اندازه آن و با تجویز پزشک بیخطر است. مقدار مصرف قرص گیاه دارویی گل مغربی، ۲ بار در روز هر بار ۲-۱ کپسول نرم است. همچنین استفاده از راهنمای مصرف قرص و روغن گل مغربی هنگام مصرف لازم است.

تداخل دارویی با قرص گل مغربی

مصرف این قرص با برخی داروهای شیمیایی مانند آسپرین، کلوپیدوگرل، وارفارین موجب افزایش خونریزی خواهد شد و مصرف همزمان این قرص با داروهای ضد تشنج منجر به افزایش احتمال تشنج خواهد گردید.

قرص گل مغربی در شیردهی و بارداری

مثل همه داروها، در ارتباط با استفاده از این فراورده در طول سه ماهه اول بارداری، رعایت احتیاط توصیه می‌شود. مصرف این دارو در دوران شیردهی بی خطر است زیرا شیر مادر دارای لینولئیک اسید و گاما لینولنیک اسید می باشد. البته بعضی متخصصان طب سنتی استفاده از روغن گل مغربی را برای زنان باردار و شیرده ممنوع دانسته اند.سلام دوستان میشه راهنماییم کنید قرص گل مغربی برای چی خوبه؟ من سونو گرافیم مایع ازاد تو لگن رو نشون داده بود دکتر برام سه بسته ۳۰ تایی قرص تجویز کرد. پاسخ دکتر فریبا الماسی، متخصص زنان، استاد دانشگاه و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی: دوست عزیز اطلاعات شما ناقص است بهتر است سن خود و دلیل سونو را ذکر کنید تا بتوانیم کمک کنیم. اگر مقدار مایع آزاد کم باشد می تواند مربوط به تخمک گذاری باشد ولی اگر زیاد باشد می تواند مربوط به پاره شدن کیست تخمدان و … باشد.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 15 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.