; قرص تادالافیل ؛ عوارض مصرف قرص تادالافیل ۱۰ اصل در زنان و قرمز - فال و خواب
جراحی بینی گوشتی ؛ قیمت و عوارض عمل بینی گوشتی مردانه و زنانه و عروسکی

جراحی بینی گوشتی ؛ قیمت و عوارض عمل بینی گوشتی مردانه و زنانه و عروسکی

جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی ؛ قیمت و عوارض عمل بینی گوشتی مردانه و زنانه و عروسکی همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم …

درد استخوان دنبالچه و پماد و ورزش برای درد دنبالچه و درمان در طب سنتی

درد استخوان دنبالچه و پماد و ورزش برای درد دنبالچه و درمان در طب سنتی

درد استخوان دنبالچه درد استخوان دنبالچه ؛ پماد و ورزش برای درد دنبالچه و درمان در طب سنتی همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم …

قرص باکلوفن ؛ آیا قرص باکلوفن چاق کننده است و مدت زمان اثر قرص باکلوفن ۱۰

قرص باکلوفن ؛ آیا قرص باکلوفن چاق کننده است و مدت زمان اثر قرص باکلوفن ۱۰

قرص باکلوفن قرص باکلوفن ؛ آیا قرص باکلوفن چاق کننده است و مدت زمان اثر قرص باکلوفن ۱۰ همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم …

قرص تادالافیل

قرص تادالافیل ؛ عوارض مصرف قرص تادالافیل 10 اصل در زنان و قرمز

قرص تادالافیل ؛ عوارض مصرف قرص تادالافیل ۱۰ اصل در زنان و قرمز همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

توضیحاتی در مورد قرص تادالافیل

قرص تادالافیل با نام لاتین Tadalafil برای درمان و رفع اختلالات مربوط به نعوظ در روابط جنسی کاربرد دارد. تهوع و تنگی نفس از عوارض اصلی قرص تادالافیل است. در صورتی که در خلال نزدیکی علائمی مثل منگی، گیجی، تهوع، یا دردهای قلبی در شما پدید آمد، از ادامه ی فعالیت جنسی خودداری کرده و حتما با پزشکتان مشورت نمایید. مصرف بیشتر از یک قرص تادالافیل در روز هرگز توصیه نمی شود. مصرف تادالافیل بدون تحریک جنسی معمولا هیچ اثری نخواهد داشت و برای اثر آن حتما باید تحریکات جنسی مفید وجود داشته باشد. هیچگاه از سر سرگرمی یا کنجکاوی این دارو را مصرف نکنید. درصورت مصرف اتفاقی بیش از مقادیر توصیه شده، بیمار را باید سریعا به بیمارستان منتقل کرد تا دچار مشکل حاد نشود. دارو را باید دور از نور و رطوبت در دمای زیر ۳۰ درجه سانتیگراد ، درون جعبه در بسته نگهداری شود.داروی سیالیس (Cialis)، که با نام عمومی تادالافیل (Tadalafil) نیز شناخته می‌شود، باعث ریلکس شدن ماهیچه‌ها در اطراف عروق خونی خواهد شد و جریان خون به قسمت‌های مختلفی از بدن را افزایش می‌دهد.

نام های تجاری قرص تادالافیل

تادالافیل با نام لاتین Tadalafil با نام‌های تجاری سیالیس (Cialis) و ادسیرکا (Adcirca) دارویی است که باعث شل شدن عضلات می شود و افزایش جریان خون به مناطق خاصی از بدن می‌شود.♥ این دارو برای درمان اختلال نعوظ (ناتوانی جنسی) و نشانه‌های هایپرتروفی خوش‌خیم پروستات (پروستات بزرگ شده) استفاده می‌شود.از چه مواردی در دوره مصرف این قرص باید خودداری کرد؟ مصرف الکل به همراه این دارو، ممکن است باعث ایجاد عارض جانبی در افراد گردد. گریپفوروت و آب این میوه، ممکن است با تادالافیل ایجاد تداخل کند و منجر به بروز عوارض جانبی ناخواسته‌ای شود. در دوره‌ی مصرف قرص سیالیس، از مصرف گریپفوروت و آب آن اجتناب کنید.

قرص تادالافیل و اختلال نعوظ

به طور علمی اختلال نعوظ عبارت است از عدم توانایی آلت تناسلی در ایجاد نعوظ یا حفظ نعوظ به مدت کافی جهت انجام عمل مقاربت. هنگامی که مرد نعوظ برای انجام عمل جنسی نداشته باشد و یا اینکه نتواند مدت زمانی کافی نعوظ خود را حفظ کند، به این مورد اختلالات نعوظ یا ناتوانی جنسی می گویند. درمان اختلال نعوظ در سال ۱۹۹۸ دچار دگرگونی بزرگی شد و FDA داروی سیلدنافیل را که اولین مهار کننده PDE-5 با عوارض جانبی کم و اثرعالی است را تائید نمود. در حال حاضر ۳ مهارکننده PDE-5 برای استفاده در این مورد تائید شده اندکه عبارتند از: سیلدنافیل(ویاگرا)، واردنافیل(لویترا)، تادالافیل (سیالیس). کاربرد مهارکننده های PDE-5 در بیماران قلبی عروقی، فشارخون بالا، دیابت، آسیب نخاع، ام اس، افسرده بررسی و تائید شده است. مهارکننده های PDE-5 نعوظ را ۶۰ تا ۷۰ % بهبود می بخشند. در مردان آسیب نخاع ‌تا ۸۰ % موفقیت دارند. سیلدنافیل و واردنافیل فارماکوکینتیک مشابهی دارند. شروع اثر آنها ۳۰ تا ۱۲۰ دقیقه و طول اثر آنه ۴ تا ۵ ساعت است. تادالافیل طی ۳۰ تا۶۰ دقیقه اثرش شروع می شود و طول اثرش ۱۲ تا ۳۶ ساعت است. تادالافیل برای استفاده هنگام نیاز یا مصرف روزانه تایید شده است.

نحوه مصرف قرص تادالافیل

مطمئن شوید که شما با خیال آسوده می‌توانید این دارو را استفاده نمایید، چنانچه دارای مشکلاتی نظیر بیماری‌های قلبی فشارخون بالا یا پایین و مشکلات مربوط به کلیه و کبد هستید قبل از مصرف این دارو موراد را به اطلاع پزشک معالج خود برسانید. در ارتباط با میزان مصرف می‌توانید قبل از فعالیت جنسی حداکثر یک بار در روز مقدار ۱۰ میلی‌گرم از آن را مصرف کنید. این میزان در صورت لزوم بسته به میزان اثربخشی و تحمل دوز مصرفی می‌تواند به مقدار ۲۰ میلی‌گرم افزایش و یا به میزان ۵ میلی‌گرم کاهش یابد. تادالافیل همراه یا بدون غذا مصرف می‌شود.اگر در حال استفاده از داروهای نیتراتی برای درد قفسه‌ی سینه‌ی خود یا مشکلات قلبی هستید – مثلاً داروهای نیتروگلیسیرین، ایزوسوربید دینیترات، مونونیترات ایزوسوربید و برخی داروهای تسکین دهنده مانند “پاپرس”- از داروی سیالیس استفاده نکنید. مصرف همزمان تادالافیل با داروهای نیتراتی، ممکن است منجر به کاهش فشار خون ناگهانی و خطرناک در افراد گردد.قرص سیالیس، فقط در هنگامی که نیاز است مصرف می‌شود و یک برنامه‌ی روزانه یا برنامه‌ی زمانی خاصی برای مصرف آن وجود ندارد. چنانچه بیشتر از میزان مورد نیاز، این دارو را مصرف کردید، به موارد اورژانسی در مورد مصرف زیاد این دارو مراجعه کنید و یا از پزشک کمک بگیرید.

تفاوت قرص تادالافیل و سیلدنافیل در چیست

“سیالیس” نام تجاریست برای تادالافیل و همچنین “وایاگرا” هم نام تجاری برای سیلدنافیل است. این دو قرص هر دو متعلق به گروه بازدارنده های نوع پنجم فسفودی استراژ (phosphodiesterase PDE%) هستند. در ۲۷ مارس سال ۱۹۹۸ قرص سیلندافیل به عنوان اولین قرص خوراکی معرفی شد که برای درمان اختلالات نعوذ آلت تناسلی مردانه به کار می رفت و تاییدیه وزارت بهداشت آمریکا را گرفت. در ۲۱ نوامبر سال ۲۰۰۳ هم تادالافیل مورد تایید وزارت بهداشت آمریکا برای درمان این نوع اختلالات قرار گرفت. تادالافیل از لحاظ ماندگاری در مقایسه با سیلدنافیل ماندگاری بالاتری دارد و در حدود ۳۶ ساعت ، نسبت به ۴ الی ۵ ساعت ماندگاری سیلدنافیل است. تادالافیل معمولا پس از ۱۶ الی ۴۵ دقیقه تاثیر خود را می گذارد و اثر آن نیز تحت تاثیر مواد غذایی نیست اما سیلدنافیل پس از ۳۰ دقیقا موثر است و در صورت خوردن آن پس از صرف غذایی پر چرب، ممکن است اثر آن کاهش یابد پس بهتر است قرص سیلدنافیل را با معده خالی خورد.

عوارض قرص تادالافیل

هر دارویی می‌تواند پس از مصرف عوارض ناخواسته‌ای را بر جای بگذارد. شایع‌ترین عوارض درباره این دارو شامل موارد زیر می‌گردد: تغییرات بینایی و یا از دست دادن ناگهانی بینایی از دست دادن شنوایی ناگهانی یا صدای زنگ در گوش درد قفسه سینه یا احساس سنگینی تهوع عرق کردن ضربان قلب نامنظم تورم در دست یا پا تنگی نفس تشنج احساس سرگیجه علاوه بر عوارض ذکر شده در بالا سردرد، قرمزی و گرما در صورت، گردن، و یا قفسه سینه، علائم سرماخوردگی مانند گرفتگی بینی، درد سینوس، گلو درد، سرفه، ناراحتی معده، درد عضلانی، درد در دست‌ها و پاها را هم می‌توان از عوارض جانبی و کمتر دیده شده داروی تادالافیل برشمرد.

نکاتی در مورد مصرف قرص تادالافیل

– این دارو با برخی از داروهای دیگر تداخل داشته و ممکن است مصرف همزمان آن‌ها مشکلاتی را برای فرد مصرف‌کننده به ذنبال داشته باشد. بنابراین در صورت مصرف هر دارویی با پزشک خود مشورت کنید. – قبل از مصرف این دارو در دوران بارداری با پزشک خود مشورت نمایید. – این دارو را در دمای ۱۵ الی ۳۰ درجه سانتی‌گراد، دور از نور و رطوبت نگهداری کنید. – در افراد سالمند به علت عوارض دارویی بهتر است این دارو با دوز پائین‌تری مصرف شود. – دارو باید حدود یک ساعت قبل از فعالیت جنسی مصرف شود. – چنانچه که نعوظ بیش از ۴ ساعت به طول انجامد باید به پزشک مراجعه شود. – بیشترین میزان قابل مصرف یک بار در روز می‌باشد. اگر دچار هریک از موارد زیر هستید حتما پیش از مصرف دارو با پزشکتان در جریان بگذارید: بیماری های قلبی و مشکلات ریتم قلب ، بیماری عروق کرونر حملات قلبی، سکته، و یا نارسایی احتقانی قلب درد سینه، فشار خون بالا و یا پایین بیماری کبد و یا کلیه اختلالات خونی زخم معده رتینیت پیگمانتر (یک بیماری ارثی چشم) بدشکلی فیزیکی آلت تناسلی ( بیماری مانند) مصرف در دوران بارداری و شیردهی انتظار نمی‌رود که مصرف سیالیس، برای جنین آسیبی به همراه داشته باشد. در هر حال، اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن را دارید، به دکتر خود اطلاع دهید. هنوز مشخص نیست که آیا این دارو در شیر مادر نفوذ پیدا کرده و باعث ایجاد مشکلاتی در نوزاد می‌شود یا خیر. اگر در دوران شیردهی قرار دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. استفاده از داروی سیالیس برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع است.

عوارض جانبی قرص تادالافیل و سیلدنافیل

عوارض جانبی قرص سیلدنافیل سردرد معده درد برافروختگی چهره احتقان (تجمع مایعات در بافت ها و رگ ها) حالت تهوع و اسهال کور رنگی تاری چشم عوارض جانبی قرص تادالافیل سردرد برافروختگی چهره فشار خون پایین احتقان (تجمع مایعات در بافت ها و رگ ها) سرگیجه درد قفسه سینه

قرص تادالافیل و افزایش جریان خون

تادالافیل (Tadalafil) با نام های تجاری سیالیس (Cialis) و ادسیرکا (Adcirca) دارویی می باشد که باعث شل شدن عضلات و افزایش جریان خون به مناطق خاصی از بدن می شود. تادالافیل تحت نام تجاری سیالیس برای درمان اختلال نعوظ (ناتوانی جنسی) و نشانه های هایپرتروفی خوش خیم پروستات (پروستات بزرگ شده) استفاده می شود. همچنین نام تجاری دیگری از این داروبه نام ادسیرکا می باشد که برای درمان فشار خون شریان ریوی و بهبود ظرفیت ورزش در زنان و مردان استفاده می شود. اگر شما در حالی که از سیالیس استفاده می کنید هرگز نباید از ادسیرکا استفاده نمایید، مگر اینکه پزشک شما برای شما تجویز نماید، پزشک شما تشخیص می دهد که کدام یک از شکل تادالافیل برای شما مناسب می باشد.

مزایای قرص تادالافیل نسبت به سیلدنافیل

۱- شروع اثر سریعتر ( ظرف ۱۵ دقیقه از مصرف) و ماندگاری تاثیر قرصهای سیالیس تا ۳۶ ساعت می باشد که بسیار طولانی تر از ویاگرا بوده و در صورت تحریک جنسی بدون نیاز به استفاده مجدد موجب نعوظ می شود. ۲- تحت تاثیر غذا و خوراکی ها نمی باشد (ترکیبات سیلدنافیل در اثر خوردن غذاهای چرب تاثیر کمتر دارند).

عوارض جدی قرص تادالافیل

اگر شما پس از مصرف این دارو دچار هر یک از عارضه های جدی زیر شدید٬ با پزشک خود تماس گرفته و او را در جریان قرار دهید. تغییرات بینایی و یا از دست دادن ناگهانی بینایی از دست دادن شنوایی ناگهانی یا صدای زنگ در گوش درد قفسه سینه یا احساس سنگینی، درد گسترش به بازو یا شانه، تهوع، عرق کردن، احساس ناخوشی عمومی ضربان قلب نامنظم تورم در دست، مچ پا، یا پا تنگی نفس تشنج احساس سرگیجه سایر عوارض جانبی عبارتند از: سردرد قرمزی و گرما در صورت، گردن، و یا قفسه سینه علائم سرماخوردگی مانند گرفتگی بینی، درد سینوس، گلو درد، سرفه ناراحتی معده درد عضلانی، درد پشت، درد در دستها و پاها

منع مصرف قرص تادالافیل

اگر شما از یک داروی نیترات برای درد قفسه سینه یا مشکلات قلبی استفاده استفاده می کنید نباید از این دارو (تادالافیل) استفاده نمایید این داروها شامل نیتروگلیسیرین ، ایزوسورباید ، و ایزوسورباید مونونیترات می باشند. نیترات نیز در برخی از مواد دارویی مانند نیترات amyl یا نیتریت ( ” poppers ” ) یافت می شود. توجه داشته باشید که مصرف تادالافیل با یک داروی نیترات می تواند به کاهش ناگهانی و شدید در فشار خون منجر شود.

تداخلات دارویی قرص تادالافیل

قبل از استفاده از این دارو با دکتر خود در مورد تمام نسخه ها و داروهایی که استفاده می کنید ( حتی ویتامین ها، مواد معدنی، داروهای گیاهی و… ) مشورت نمایید٬ به خصوص داروهای زیر: bosentan، ایماتینیب، نفازودون، مخمر سنت جان یک آنتی بیوتیک- کلاریترومایسین، اریترومایسین، telithromycin داروهای ضد قارچ– ایتراکونازول، کتوکونازول، posaconazole وریکونازول داروهای قلب و ضد فشار خون- nicardipine آملودیپین، quinidine داروهای هپاتیت سی- boceprevir، telaprevir داروهای ایدز– delavirdine، efavirenz، fosamprenavir، indinavir، nelfinavir، nevirapine، ریتوناویر، ساکوییناویر دارو تشنج- کاربامازپین، fosphenytoin، oxcarbazepine، فنوباربیتال، فنی توئین، پریمیدون هستند داروهای سل– ایزونیازید، rifabutin، ریفامپین، rifapentine

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 15 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.