; درمان سرفه خشک در نوزادان ؛ علت سرفه نوزاد در خواب و درمان خلط گلو در نوزادان
کپسول امپرازول ؛ خارجی و قرص خواب امپرازول و نحوه مصرف کپسول امپرازول نوزاد

کپسول امپرازول ؛ خارجی و قرص خواب امپرازول و نحوه مصرف کپسول امپرازول نوزاد

کپسول امپرازول کپسول امپرازول ؛ خارجی و قرص خواب امپرازول و نحوه مصرف کپسول امپرازول نوزاد همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب …

چربی خون و علائم و درمان خانگی چربی خون بالا در زنان و مردان و آبلیمو

چربی خون و علائم و درمان خانگی چربی خون بالا در زنان و مردان و آبلیمو

چربی خون چربی خون ؛ علائم و درمان خانگی چربی خون بالا در زنان و مردان و آبلیمو همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم …

سوزش سر معده ؛ درمان سوزش سر معده دکتر خیراندیش و بهترین میوه

سوزش سر معده ؛ درمان سوزش سر معده دکتر خیراندیش و بهترین میوه

سوزش سر معده سوزش سر معده ؛ درمان سوزش سر معده دکتر خیراندیش و بهترین میوه همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب …

درمان سرفه خشک در نوزادان

درمان سرفه خشک در نوزادان ؛ علت سرفه نوزاد در خواب و درمان خلط گلو در نوزادان

درمان سرفه خشک در نوزادان ؛ علت سرفه نوزاد در خواب و درمان خلط گلو در نوزادان همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

سرفه خشک نوزادان

سرفه خشک در نوزادان یکی از بیماری های رایج در کودکان و نوزادان است. سرفه انواع مختلفی می تواند داشته باشد مانند سرفه خشک، سرفه همراه با خس خس و سرفه پارسی. دلیل اصلی سرفه عفونت سیستم تنفسی، سرماخوردگی، سینوزیت، آسم و ترش کردن معده است. سرفه همراه با علائمی مانند اذیت شدن در قورت دادن، صدا دادن گلو هنگام نفس کشیدن، آبریزش بینی، درد قفسه سینه، خس خس کردن، تنگی نفس، تب و بی حالی می باشد.سرفه باعث ناراحتی نوزاد می شود اما معمولا سرفه بعد از دو هفته برطرف خواهد شد و جای نگرانی نیست. آرام کردن نوزادی که از سرفه می کند کار سختی است و ممکن است چند شب بی خواب شوید تا فرزندتان بهتر شود.تاثیر سرفه بر نوزاد بستگی به نوع سرفه دارد. سرفه ها ممکن است خشک و مزمن باشند. سرفه خشک نشانه سرماخوردگی نوزاد یا آنفولانزا است. فرزند شما در سال اول حدود هشت بار سرما می خورد و این مسئله باعث قوی شدن سیستم ایمنی بدن نوزاد خواهد شد.سرفه خشک به دلیل ورم گلو یا عفونت گوش در نوزدان رخ می دهد. ورم باعث خارش انتهای گلوی نوزاد می شود و نوزاد برای خلاصی از دست آن، سرفه می کند.سرفه خشک باعث تولید مخاط می شود. نوزاد شما سرفه می کند تا خلط موجود در ریه را خارج کند.

علائم و علت سرفه خشک در نوزادان

سرفه واکنش طبیعی بدن و یکی از نشانه های عفونت است؛♥ معمولا سرفه عامل سرما خوردگی ویروسی است.گاهی اوقاات نوزادان سرفه های نگران کننده ای می کنند که شامل:- خناق؛ عفونت ویروسی که باعث گرفتگی صدا می شود.- سیاه سرفه؛ عفونت باکتریایی نای. برای این مشکل واکسیناسیون تجویز می شود.- برونشیت؛ عفونت ویروسی ریه.سرفه می تواند عامل غیر عفونتی نیز داشته باشد مانند آسم.علائم سرفه خشک : تب ، گلودرد ، گرفتگی بینی یا آب ریزش ، خارش ، قرمز شدن چشم ها، بی اشتهایی ، تورم غدد لنفاوی زیر بغل، روی گردن و پشت سر

درمان سرفه خشک در نوزادان

قرص های سرماخوردگی و سرفه برای نوزاد مناسب نیست. این قرص ها را نباید به نوزاد زیر ۶ سال داد زیرا عوارض جانبی دارد.اقدامات زیر را برای کمک به نوزاد انجام دهید:- مطمئن شوید فرزندتان به قدر کافی استراحت می کند.- غذای بیشتری به فرزندتان بدهید. نوزاد نیاز به نوشیدنی دارد تا عفونت برطرف شود.- مقدار مناسب پاراستامول یا ایبوپروفن اطفال به فرزندتان بدهید. این قرص های مسکن باعث کاهش تب می شود. اگر فرزند شما بعد از هفته ۳۷ بارداری به دنیا بیاید و وزنش بیشتر از ۴ کیلوگرم باشد، می توانید از دو ماهگی پاراستامول اطفال به او بدهید. اگر فرزند شما بزرگ تر از سه ماه است و وزن او حداقل ۵ کیلوگرم است، می توانید به او ایبوپروفن اطفال بدهید.- بخور دادن به برطرف شدن سرفه نوزاد کمک می کند. با فرزندتان در حمامی که دوش آن باز است بنشینید. هوای گرم و بخار موجود در هوا به باز شدن مجاری تنفسی کمک می کند. نوزاد را از آب داغ دور نگه دارید.- اگر فرزند شما بالای یک سال است، به او محلول آب گرم، عسل و لیمو بدهید. بهتر است به نوزاد زیر یک سال از این نوشیدنی ندهید زیرا عسل می تواند باعث مسمومیت غذایی نوزاد شود.

چه زمانی باید نوزاد را باید نزد پزشک برد؟

اگر نوزاد زیر سه ماه است، هر زمانی که احساس کردید بیمار است او را نزد پزشک ببرید. همچنین نوزاد را باید نزد پزشک ببرید اگر:سرفه های او بعد از ۵ روز بهتر نشد ، سرفه های او بدتر شد ، برای نوزاد زیر سه ماه دمای بدنش به بیش از ۳۸ درجه سانتی گراد رسید و برای نوزاد زیر ۶ ماه دمای بدنش به بیش از ۳۹ درجه سانتی گراد رسید ، در هنگام نفس کشیدن مشکل دارد ، مخاط های سبز قهوه ای یا زرد سرفه می کند.اگر نگران سرفه های نوزاد خود هستید، در صورتی که علائم بیماری های زیر را نشان داد نیز او را مورد درمان قرار دهید:خناق سیاه سرفه برونشیت آسم

درمان سرفه خشک در نوزادان با شیر مادر

مایعات برای مرطوب نگه داشتن غشاهای مخاطی و کاهش حساسیت لازم هستند. اگر کودک شما هنوز با شیر مادر تغذیه می‌کند، بهترین درمان سرفه خشک کودک شما، شیر مادر است؛ شیر مادر حاوی آنتی‌بادی‌هایی است که به بهبود سرفه خشک کودک کمک می‌کند.

درمان سرفه در نوزادان

اگر کودک شما دچار سرفه‌های خشک است و نمی‌تواند بخوابد، یک راه حل ساده این است که فقط سر کودک را کمی بالا ببرید. یک بالش را زیر تشک کودک، زیر سر او قرار دهید تا سر کودک در سطح بالاتر قرار گیرد.

سرفه خشک در نوزادان

بخار آب یک روش عالی برای درمان سرفه خشک کودکان است. ممکن است روش‌های سنتی که بزرگسالان برای درمان سرفه خشک استفاده می‌کنند، جواب ندهد، بنابراین دوش گرم را امتحان کنید. دوش را باز کنید تا بخار ایجاد شود، سپس کودک را مدتی در حمام نگه دارید، تا بخار آب را استنشاق کند.

درمان سرفه خشک در نوزادان با قطره

قطره‌های بینی سالین به طور مستقیم برای درمان سرفه خشک کودکان موثر نیست، اما گرفتگی بینی را برطرف کرده و به تنفس آسان‌تر کودک، کمک می‌کند. قطره‌های سالین، نوعی آب نمک است.

درمان سرفه در نوزادان با بخور

هوای خشک منجر به ضخیم شدن لایه‌های خلط در مسیرهای تنفسی کودکان و در نتیجه باعث سرفه خشک می‌شود. راه حل این است که با استفاده از یک دستگاه رطوبت ساز، هوا را مرطوب کنید تا مسیرهای تنفسی کودک نرم‌تر شود.

درمان گیاهی سرفه نوزادان با گیاه بنگ دانه

این ماده خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی دارد خشک شده و کبابی این ماده را روی یک پارچه نخی بریزید و سپس آنرا روی قفسه سینه کودک، کف پا ، کف دست یا پشتش قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که خیلی داغ نباشد و ابتدا روی مچ دست خود امتحاتش کنید.آنرا روی سینه عریان و بدون لباس کودک خود قرار ندهید.همچنین شما می توانید این ماده را بخور بدهید و در اطراف بینی کودکتان نگهدارید که به شدت برای رفع سرفه مفید است. این روش برای نوزادان ۳ ماهه تا ۶ ماهه مناسب است.

سرفه خشک نوزادان

تعدادی سیر را با روغن خردل بجوشانید و سپس وو آنرا بصورت موضعی، روی قفسه سینه، گردن، کف پا و کف دست کودک خود قرار دهید این ماده به سرفه کودک شما کمک میکند ، توجه داشته باشید ، که روغن باید گرم شود ، نه خیلی داغ. روغن داغ به بدن گرما می بخشد و سیر بدلیل خواص ضد باکتریایی که دارد، سبب نابودی سرماخوردگی می شود.

درمان سرفه خشک در نوزادان با ویکس

هنگامی که کودک شما سرفه می کند و با گرفتگی سینه مواجه میشود، در الگوهای خواب هم به مشکل میخورد برای اینکه کودکتان به آرامی در طول شب بخوابد، این راه حل سریع را امتحان کنید. برای انجام این کار شما فقط نیاز به یک ویکس مخصوص کودکان دارید، تا به کف پاهای کودک بمالید و سپس جوراب پشمی یا نخی پایش کنید( که انتخاب نوع جوراب به دمای هوا بستگی دارد)

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 15 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.