پوست سیر و عسل ؛ خاصیت مصرف پوست سیر و عسل برای پوست

پوست سیر و عسل

پوست سیر و عسل ؛ خاصیت مصرف پوست سیر و عسل برای پوست

پوست سیر و عسل ؛ خاصیت مصرف پوست سیر و عسل برای پوست همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم خواص مواد غذایی سایت است مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

همانطور که می دانید قرآن کریم از بهشت با نام جنت نام برده است و معنی جنت باغی است که درختان میوه فراوان دارد.همچنین در این کتاب آسمانی از میوه های زیادی نام برده شده است.

امروزه با پیشرفت جوامع بشری بیماری ها هم پیشرفت زیادی کرده اند و یکی از راه های نجات انسان از بیماری های مختلف شناخت کامل طبیعت و آشنایی با خواص گیاهان و میوه ها است.

از مهمترین میوه هایی که در قرآن از آنها نام برده شده است می توانیم به انجیر و زیتون اشاره کنیم که به تازگی یک گروه تحقیقات ژاپنی پی به خواص فوق العاده مصرف یک عدد انجیر و هفت عدد زیتون شده است.

پس از اینکه یکی از قرآن پژوهان مصری اعلام کرد که خداوند در قرآن به انجیر و زیتون قسم خورده است و نام انجیر یک بار و نام زیتون هفت بار در قرآن آمده است ، رییس این گروه مسلمان شد.

پوست سیر و عسل

برای میکروب زدایی از پوست استفاده از این ترکیب مفید است.

آشنایی با دیگر خواص پوست سیر

برای اینکه شما سروران گرامی با دیگر خواص پوست سیر آشنا شوید این بخش را برای شما تهیه نموده ایم.

آشنایی با سیر و پوست سیر

سیر و پیاز احتمالا جز پر مصرف ترین سبزیجات در تمام دستور پخت های دنیا هستند ولی اغلب ما پوست بیرونی آن ها را دور میریزیم. این پوشش کاغذی ممکن است دور ریختنی به نظر برسد، ولی وقتی از ارزش غذایی بالا و کاربردهای خانگی آنها مطلع گردید، شگفت زده می شوید.

گیاهان به طور طبیعی ساکن هستند، و هر چیزی که برای حمایت و محافظت از خود نیاز دارند، خودشان تولید می کنند بنابراین منطقی به نظر می رسد که تمرکز خواص محافظتی خود را در لایه بیرونی که بیشتر در معرض آسیب های محیطی است، بگذارند.

پوست بیرونی سیر و پیاز منبعی غنی از ویتامین های A,C,E و سرشار از آنتی اکسیدان ها است ؛ پوست سیر همچنین منبع فلاونوئید مخصوصا نوع کوئرستین است که آنتی اکسیدان و آنتی بیوتیکی قوی است.

پوست کندن سیر آنتی اکسیدان فنیل پروپانوئید را از بین می برد که می تواند از قلب محافظت کند و همزمان با مبارزه با فرآیند پیری ، سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد و کلسترول خون را پایین می آورد پس اگر پوست سیر را در بین محصولات سلامتی در بازار دیدید، تعجب نکنید.

نکته مهم:برای استفاده بیشتر از فواید سیر و پیاز، تا جایی که ممکن است از نوع ارگانیک آن ها استفاده کنید تا از سموم آفت کش که بر روی لایه بیرونی سبزیجات استفاده می شود، دوری کنید.

خواص سوزاندن پوست سیر و دود پوست سیر

سوزاندن پوست سیر و پیاز باعث ضد عفونی شدن هوا و از بین رفتن میکروب و بیماری می شود.

خواص پوست سیر برای مو

پوست پیاز و سیر به مو رنگ زیبای قهوه ای طلایی می دهد. خیلی راحت پوست پیاز را به ظرف آب اضافه کنید و ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بجوشانید. اجازه دهید یک شب خنک شود و آب را صاف کرده و روی موی تمیز بریزید. اجازه دهید ۳۰ دقیقه روی مو بماند ، سپس آب بکشید.

خواص پوست سیر برای پوست

پوست سیر دارای خواص آنتی اکسیدانی است و می تواند میکروب های روی پوست را از بین ببرد.

خواص پوست سیر برای پوست سر

استفاده از پوست سیر باعث می شود که پوست سر محکم تر شود و کم کم شوره سر از بین رود.

سوزاندن پوست سیر با اسپند

این کار برای ضد عفونی کردن هوا و همچنین در کارهای مربوط به جادو مرسوم است.

نحوه کندن پوست سیر

ترفندهای آشپزی پوست گرفتن و خرد کردن سیر باعث چسبندگی دستها می شود. برای جلوگیری از این مشکل ، حبه های سیر را ابتدا دو دقیقه در آب جوش و سپس در آب سرد بگذارید پس از آن پوست بگیرید . توجه داشته باشید هنگام مصرف سیر جوانه سبز وسط آن را در آورید .

سیر را حبه کنید آن ها داخل شیشه یا ظرف در دار بریزید. حدود ۳۰ الی ۶۰ ثانیه محکم ظرف تکان دهید. با این روش سیر ها خیلی راحت از پوست جدا می شود.

روش دیگر برای پوست کندن سیر و موسیر این است که آنها را برای مدت طولانی تری در آب بخیسانیم که این کار برای تهیه موسیر باعث گرفتن طعم تند و تیز آن نیز می شود.

پوست سیر برای گلدان

پوست سیر و پیاز راه خوبی برای اضافه کردن مواد مغذی به کود است که می تواند رشد گیاهان تان را سرعت ببخشد.

پوست سیر برای چشم زخم

برای رفع چشم زخم اسفند را با پوست سیر دود می کنند که فال خواب این کار را نه تایید می کند و نه تکذیب.

پوست سیر و روغن کنجد

این ترکیب برای موها مفید است و از ریزش مو جلوگیری می کند و درمان شوره سر است.

پوست سیر و عسل

برای میکروب زدایی از پوست استفاده از این ترکیب مفید است.

هر گونه کپی برداری از قالب و مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.
}