; قرص سقط جنین ؛ عکس و فیلم و طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین - فال و خواب
شریان ساب کلاوین ؛ ورید ساب کلاوین و تنگی شریان ساب کلاوین

شریان ساب کلاوین ؛ ورید ساب کلاوین و تنگی شریان ساب کلاوین

شریان ساب کلاوین شریان ساب کلاوین ؛ ورید ساب کلاوین و تنگی شریان ساب کلاوین همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد …

انحراف چشم و عینک مخصوص و قیمت عمل و بازگشت انحراف چشم بعد از عمل

انحراف چشم و عینک مخصوص و قیمت عمل و بازگشت انحراف چشم بعد از عمل

انحراف چشم انحراف چشم ؛ عینک مخصوص و قیمت عمل و بازگشت انحراف چشم بعد از عمل همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این …

سرطان و عکس از انواع سرطان و علائم سرطان چیست و از چی پیدا میشود

سرطان و عکس از انواع سرطان و علائم سرطان چیست و از چی پیدا میشود

سرطان سرطان ؛ عکس از انواع سرطان و علائم سرطان چیست و از چی پیدا میشود همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب …

قرص سقط جنین

قرص سقط جنین ؛ عکس و فیلم و طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین

قرص سقط جنین ؛ عکس و فیلم و طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

توضیحاتی در مورد قرص سقط جنین

قرص میزوپروستول حدودا در سال ۱۹۷۳ به بازار عرضه شد. این قرص که با نام تجاری سایتوتک هم در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد به شکل واژینال و خوراکی (زیر زبانی) برای ختم حاملگی و سقط جنین قابل استفاده و مورد تایید است.♥ در حالتی که مرگ داخل رحمی جنین اتفاق افتاده، قرص میزوپروستول با تجویز پزشک برای دفع جنین مرده از رحم بکار می‌رود.

قرص سقط جنین میزوپروستول

این قرص علاوه بر سقط جنین، کاربردهای دیگری نیز مثل درمان زخم معده، القای زایمان و درمان خونریزی بعد از زایمان دارد. وقتی که از میزوپروستول برای سقط جنین استفاده می‌شود معمولا میفپریستون نیز همراه آن تجویز می‌شود. موفقیت این روش حدود ۹۰ درصد است. قبلا برای سقط جنین از روش‌های جراحی استفاده می‌شد اما امروزه با استفاده از این قرص سقط جنین بسیار راحت‌تر و با عوارض کمتری انجام می‌شود.

نحوه مصرف قرص سقط جنین میزوپروستول

همراه با این دارو، توضیحات شرکت تولید کننده نیز در بسته‌بندی آن موجود است. حتما قبل از مصرف دارو آنرا بخوانید. این دارو حتما باید زیر نظر پزشک مصرف شود. دوز دارو نیز متناسب با شرایط شما تعیین می‌شود. برای سقط جنین معمولا ۴ قرص (۸۰۰ میکروگرم) و برای مصرف زیرزبانی یا ۳ قرص (۶۰۰ میکروگرم) برای استفاده واژینال (قرار دادن در واژن) تجویز می‌شود. ممکن است پزشک برای شما مسکن قوی مثل ایبوپروفن هم تجویز کند که باید نیم ساعت قبل از میزوپروستول و نیز بعد از آن مصرف شود. بعد از آنکه جنین از بدن شما دفع شد مراجعه مجدد به پزشک ضروری است تا مطمئن شوید جنین به طور کامل از بدن شما خارج شده است. در صورتی که بقایای حاملگی به طور کامل از بدن شما خارج نشده باشد ممکن است عمل کورتاژ انجام شود.

تاثیر قرص سقط جنین

معمولا حدود ۴ ساعت طول می‌کشد که قرص میزوپروستول اثر کرده و گرفتگی عضلات و خونریزی شروع شود. علائم آن شامل درد، حالت تهوع، اسهال و غیره حدود ۱۲ ساعت وجود دارد اما بعد از سقط از بین می‌رود.

عوارض قرص سقط جنین میزوپروستول

خیلی از کسانی که از این دارو استفاده کرده‌اند عارضه خاصی را گزارش نکرده‌اند. به خاطر داشته باشید پزشک این دارو را به دلیل آنکه مزایا ان از عوارض آن برای شما بیشتر است تجویز نموده است. اما حالت تهوع و گرفتگی شکم از عوارض میزوپروستول است. اگر هر کدام از اینها طولانی شد یا وضعیت شما بدتر شما بلافاصه به پزشک اطلاع دهید. از عوارض مهم دیگر این دارو میتوان اسهال را نام برد که مدتی بعد از شروع مصرف دارو به وجود می‌آید. در صورت اسهال شدن، برای جلوگیری از کم آب شدن بدن باید مایعات زیاد بنوشید. در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر، بلافاصله به پزشک اطلاع دهید: سرگیجه شدید کم شدن ادرار تغییرات خلق و خو ضعف عضلانی ضربان قلب کند و نامنظم

عوارض نادر قرص سقط جنین میزوپروستول

اگر موارد نادر زیر را هم مشاهده کردید اطلاع دادن به پزشک ضروری است ایجاد اختلال در قاعدگی خونریزی واژینال غیر عادی و خیلی شدید معمولا این دارو آلرژی زا نیست. اما اگر این موارد برای شما اتفاق افتاده باید به سرعت درمان شود. علائم آلرژی شدید شامل موارد زیر است: جوش، خارش و ورم (به خصوص روی زبان، صورت و گلو) سرگیجه شدید مشکلات تنفسی مواردی که توضیح داده شد تمام عوارض جانبی این قرص نیست. در صورت مشاهده هر گونه عارضه دیگر باید با پزشک خود مشورت نمایید.

خطرات قرص سقط جنین میزوپروستول

قبل از مصرف دارو چنانچه حساسیت خاصی دارید یا اگر قبلا سابقه بیماری معده یا روده داشته‌اید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر این قرص از راه واژن استفاده شود و شما سابقه سزارین، جراحی رحم، یا پنج بار یا بیشتر بارداری قبلی داشته‌اید ریسک پارگی رحم وجود دارد.

قرص سقط جنین سایتوتک

سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپروستول) در زنان باردار می تواندباعث نقص های هنگام تولد، سقط جنین، و تولد زودرس شود. پارگی رحم زمانی که سایتوتک در زنان باردار برای القاء زایمان یا برای سقط جنین فراتراز هفته هشتم بارداری مصرف کرده اند گزارش شده است. سایتوتک باید برای کاهش خطر ابتلا به زخم معده تجویز شود. قرص های خوراکی سایتوتک شامل هر دو دوز ۱۰۰ mcg یا ۲۰۰ میکروگرم میزوپروستول، یک پروستاگلندین E1 آنالوگ مصنوعی است.میزوپروستول، مایع چسبناک محلول در آب است.مواد تشکیل دهنده غیر فعال از قرص روغن کرچک، هیپرملوز، میکروسلولز و گلیکولاتglycolate نشاسته سدیم هیدروژنه است. سایتوتک (میزوپروستول) مصنوعی (سنتتیک)یک پروستاگلاندین برای جلوگیری از تشکیل زخم در معده در طول درمان با آسپرین یا داروهای غیراستروئیدی ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) است. NSAIDs و آسپرین برای درمان درد، تب، ورم مفاصل، و شرایط التهابی استفاده قرار میگیرد. سایتوتک در فرم کلی به نام میزوپروستول در دسترس است. عوارض جانبی شایع سایتوتک شامل اسهال، تهوع، یا گرفتگی معده است.دوز خوراکی سایتوتک برای زخم معده بزرگسالان ۲۰۰ میکروگرم چهار بار در روز همراه با غذا است. سایتوتک ممکن است با آنتی اسیدها که شامل منیزیم است تداخل داشته باشد. داروهای دیگر نیز ممکن است با سایتوتک تداخل کنند. سایتوتک نباید در دوران بارداری برای جلوگیری از زخم معده به دلیل آسیب جنین استفاده شود.این دارو براحتی از شیر مادر عبور می کند. این دارو احتمال آسیب رساندن به نوزاد را دارد. قبل از تغذیه با شیر مادر با دکتر خود مشورت کنید.

سقط جنین

در بسیاری از کشورها، زنان برای سقط با هیچ‌گونه منع قانونی مواجه نیستند با این حال خودسرانه از داروهای سقط جنین استفاده نکنید.. میلیون ها نفر از زنان در سراسر جهان با خیال راحت به بارداری خود با داروی mifepristone یا RU 486 برای اولین بار در اواخر ۱۹۸۰s معرفی شده بود خاتمه میدادند.پژوهش در دو دهه گذشته چند رژیم بسیار موثر را شناسایی کرده است برای سقط جنین اولیه پزشکی با میزان موفقیت ۹۵ تا ۹۸ درصد، متشکل از ۲۰۰ میلی گرم mifepristone به دنبال ۴۰۰ یا ۸۰۰ میکروگرم سایتوتک که زنان، به روش های جراحی مانند آسپیراسیون مکشی یا ساکشن دستی و یا اتساع و کورتاژ (D & C) ترجیح می دهند. از آنجا که mifepristone یک داروی سقط جنین ثبت شده است، فروش و استفاده از آن در بسیاری از کشورها با قوانین سقط جنین محدود مجاز نیست. در مقابل، سایتوتک یک داروی ضد زخم معده است که تحت نام های مختلف تجاری در بیش از۸۵کشوربه ثبت رسیده است، ۳ تحقیقات نشان داده است که میزوپروستول سایتوتک به تنهایی حدود ۸۵ درصد در القای سقط جنین استفاده می شود که به عنوان روش توصیه شده موفق است. سایتوتک معمولا در قالب قرص ۲۰۰ میکروگرمی فروش می رسد. . زنان با دستگاه پیشگیری از بارداری داخل رحمی (IUD) در محل باید آن را قبل از استفاده از میزوپروستول بردارند. اکثر حاملگی تا ۱۲ ساعت پس از مصرف اول سایتوتک خاتمه یافته است. به طور کلی، بیش از یک چهارم از زنان سقط جنین را در ۲۴ ساعت اول، تجربه میکننداگر چه گاهی اوقات طول می کشد اگر ناموفق باشد کل فرایند ممکن است تکرار شود.

قرص سقط جنین و پارگی رحم

اگر چه سایتوتک به تنهایی نیز می توانید برای سقط جنین در سه ماهه دوم استفاده شود، شانس عوارض جدی مانند پارگی رحم و یا افزایش خونریزی به عنوان پیشرفت بارداری را دارد. دسترسی به مراقبت های اضطراری در یک مرکز پزشکی ضروری است، و زنان نباید تلاش به تنهایی برای سقط جنین کنند. آنها همچنین باید برای عبور یک جنین و جفت در این مرحله آماده شوند. هنگامی که خونریزی و انقباضات آغاز می شود، بهتر است آن را برای رفتن به بیمارستان و گزارش سقط جنین اماده باشند . در کشورهایی که سقط جنین به شدت توسط قانون محدود میشود، پرسنل بیمارستان ممکن است لازم به گزارش تمام تلاش سقط جنین به مراجع قانونی باشند. قرار دادن تنها یک قرص ۲۰۰-میکروگرم در انتهای واژن کافیست در سه ماهه دوم به دلیل اینکه رحم به دارو حساس تر است. مصرف بیش از حد در این مرحله از بارداری خطرناک است. حدود نیمی از زنان باسن حاملگی از ۱۳-۲۰ هفته سقط جنین را در ۱۰-۱۵ ساعت پس از اولین مصرف واژینالی از میزوپروستول با ۸۰-۹۰ درصدموفقیت میباشند. اتمام سقط جنین در عرض ۲۴ ساعت و حداکثر در ظرف۷۲ساعت میباشد .

قرص سقط جنین در سه‌ ماهه اول

سقط در سه‌ماهه اول کمترین عوارض را دارد.عوارض سقط بسته به ‌نوع روش انتخاب‌شده متفاوت است.شایع‌ترین عارضه ی داروها اسهال است.تهوع، استفراغ، دل‌پیچه (کرامپ‌های شکمی) و تب از دیگر عوارض مصرف این داروهاست.در برخی از زنانی که از روش سقط دارویی استفاده می‌کنند سقط کامل صورت نمی‌گیردوبیشتر موارد ناقص است.و نیاز به استفاده از روش‌های دیگر نظیر کورتاژ است. عفونت، خونریزی‌های شدیدوسقط ناقص، پارگی و آسیب رحم یا دهانه آن، و ادامه بارداری از جمله عوارض سقط جنین با سایتوتک است. خونریزی و انقباضات رحمی (گرفتگی)، اثرات مورد نظر و عوارض استفاده از میزوپروستول برای القاء سقط جنین که قوی تر از یک دوره قاعدگی عادی خواهد بود و ممکن است دردناک باشد. تا یک هفته با ادامه لکه بینی، در اکثر موارد، وجود دارد. داروهای ضد درد غیر استروئیدی ضد التهابی مانند ایبوپروفن ممکن است جهت تسکین دل درد لازم باشد.تب ولرز از عوارض جانبی شایع هستند، اما تب کمتر شایع است، اما می تواند رخ دهد و معمولا در عرض چند ساعت ازبین میرود.ازدیگر عوارض تهوع، استفراغ، و اسهال است. – خونریزی خیلی سنگین (خیساندن بیش از دو پدبهداشتی در اندازه ضخامت بزرگ هر یک ساعت برای بیش از دو ساعت مداوم)؛ – خونریزی مداوم برای چند روز در نتیجه ایجادسرگیجه – خونریزی که متوقف می شود امابعد از دو هفته یک شروع ناگهانی خونریزی بسیار سنگین است، که ممکن است نیاز به کورتاژ و یا D & C به دنبال باشد . – خونریزی اندک یا بدون خونریزی در تمام هفت روز اول بعد از استفاده میزوپروستول، که ممکن است نشان دهد که هیچ سقط جنینی رخ نداده است و نیاز به یک دور تکرار میزوپرستول باشد. – و تب و لرز بیش از ۲۴ ساعت، که نشان می دهد که یک عفونت ممکن وجود داشته باشد است که به درمان با آنتی بیوتیک نیاز است. در بیشتر کشورها، میزوپروستول را می توان در داروخانه ها به عنوان سایتوتک و یا برخی از نام های تجاری دیگر به عنوان یک داروی ضد زخم معده خریداری شده است. یا خرید به اصطلاح “داروهای سقط جنین” در بازار سیاه و یا از منابع اینترنت ناشناخته است توصیه نمی شود.

سقط جنین با دارو

در ۹ هفته اول بارداری معمولا مصرف دارو جوابگو است. پزشک برای شما داروی میفپریستون را تجویز می کند که هورمون پروژسترون را بلوکه کرده که این هورمون ضروری بارداری است و باعث ضخیم شدن دیواره رحم میشود. داروها با ایجاد انقباضات شدید رحمی باعث خونریزی و ختم بارداری می‌شوند. خونریزی ایجاد‌ شده به‌ دنبال سقط دارویی معمولاً ۹ تا ۱۶ روز ادامه دارد. گاه علائمی نظیر تهوع، استفراغ، اسهال، تب و لرز و خستگی شدید طی این مدت در بیمار ظاهر می‌شود که خودبه‌خود از بین می‌رود. پس از سپری شدن این زمان، معاینه و بررسی‌های کامل لازم است تا اطمینان حاصل شود که سقط کامل صورت گرفته است. در تعداد بسیار کمی از زنان، روش سقط دارویی به سقط نمی‌انجامد و نیاز به انجام اقدامات دیگری است.

بهترین زمان برای سقط جنین

بهترین زمان برای سقط جنین با قرص سایتوتک را مصرف آن در هفته ۴ تا ۸ بارداری می‌دانند و در سه ماهه اول بارداری تا ۹۸ درصد باعث سقط جنین می‌شود. قرص سایتوتک در قالب قرص‌های ۱۰۰ و ۲۰۰ میکروگرمی و با نام میزوپروستول در بازار وجود دارد. در این زمان شما می بایست پزشک خود را سه مرتبه ببینید. در اولین ویزیت، اولین دوز مصرف دارو داده میشود، بعد از گذشت چند روز دومین دوز که میسوپروستال نامیده میشود تجویز میشود. این دارو باعث انقباضات در رحم شده و محتوای آن را خالی میکند. سقط باعث خونریزی میشود که ممکنه تا ۱۶ روز طول بکشد. لکه بینی و خونریزی روشن ممکن است تا هفته ها ادامه داشته باشد. ویزیت آخر برای این است که دکتر ببینید سقط انجام شده است یا نه.

روش مصرف قرص سقط جنین سایتوتک

روش های مصرف گوناگونی برای این قرص وجود داره. دو روش برای استفاده از قرص سایتوتک به اینصورت است: قرار دادن قرص در واژن یا در دهان. بعد از مصرف قرص‌ها تا ۲ هفته احتمال سقط شدن جنین هست ولی معمول در ۱۲ ساعت اول پس از مصرف قرص‌ها جنین سقط می‌شود.

سقط جنین با جراحی

روش ساکشن ، یکی از روش های سقط جنین با جراحی است که بین هفته ششم تا شانزدهم بارداری انجام میشه. نام‌های دیگر ساکشن مانند ساکشن آسپیراسیون ، کورتاژ با ساکشن، یا آسپیراسیون واکیوم می باشد.در این مطلب از سایت جسارت در مورد قرص سیتالوپرام صحبت کردیم امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.همراهان گرامی سایت جسارت ، مصرف و تعیین دوز دارو به عهده پزشک معالج شما می باشد و سایت جسارت هیچگونه مسئولیتی در خصوص مصرف خود سرانه داروها ندارد. حتماً قبل از استفاده از این دارو با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 15 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.