; قرص قلب ؛ خطرناک ترین و کمیاب ترین و گرانترین قرص تپش قلب متورال - فال و خواب
قرص گاباپنتین ؛ ۳۰۰ و ۱۰۰ چاق میکند و لاغری و ام اس برای پادرد خوبه

قرص گاباپنتین ؛ ۳۰۰ و ۱۰۰ چاق میکند و لاغری و ام اس برای پادرد خوبه

قرص گاباپنتین قرص گاباپنتین ؛ ۳۰۰ و ۱۰۰ چاق میکند و لاغری و ام اس برای پادرد خوبه همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم …

درد جناغ سینه و درد جناغ قفسه سینه و کرونا و ناشی از معده سمت راست

درد جناغ سینه و درد جناغ قفسه سینه و کرونا و ناشی از معده سمت راست

درد جناغ سینه درد جناغ سینه ؛ درد جناغ قفسه سینه و کرونا و ناشی از معده سمت راست همگی در سایت فال و خواب . …

قرص غضروف ساز ؛ فواید و عوارض و قیمت قرص غضروف ساز گلوکزامین ایرانی برای دیسک کمر

قرص غضروف ساز ؛ فواید و عوارض و قیمت قرص غضروف ساز گلوکزامین ایرانی برای دیسک کمر

قرص غضروف ساز قرص غضروف ساز ؛ فواید و عوارض و قیمت قرص غضروف ساز گلوکزامین ایرانی برای دیسک کمر همگی در سایت فال و …

قرص قلب

قرص قلب ؛ خطرناک ترین و کمیاب ترین و گرانترین قرص تپش قلب متورال

قرص قلب ؛ خطرناک ترین و کمیاب ترین و گرانترین قرص تپش قلب متورال همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

توضیحاتی در مورد قرص قلب

قرص های تپش قلب و استرس با کاهش سمپاتیک مغز و برطرف نمودن تنش عضلانی، باعث کاهش اضطراب فرد می شود از جمله این قرص ها می توان به قرص پروپرانول،  قرص دیازپام و قرص کلردیازپوکساید اشاره کرد. بیماری قلبی-عروقی (به انگلیسی: Cardiovascular disease) یا بیماری قلبی (heart disease) دسته‌ای از بیماری‌ها است که در قلب یا رگ‌ها (سرخرگ‌ها، مویرگ‌ها و سیاهرگ‌ها) رخ می‌دهد. بیماری قلبی-عروقی به هر گونه بیماری که دستگاه گردش خون را تحت تاثیر قرار دهد اشاره دارد که شامل بیماری‌های قلبی، بیماری‌های عروقی مغز و کلیه و بیماری‌های شریانی می‌شود.انواع بیماری قلبی ” بیماری شریان‌های کرونری (همچنین بیماری‌های ایسکمیک قلب و بیماری شریان‌های کرونری) کاردیومیوپاتی – بیماری ماهیچه قلب بیماری قلبی فزون‌تنش – بیماری قلب پس از فشار خون بالا نارسایی قلب آریتمی قلب – نامنظم بودن ضربان قلب بیماری‌های التهابی قلب اندوکاردیت – التهاب لایهٔ درونی قلب، درون‌شامه قلب. کاردیومگالی ملتهب التهاب ماهیچه قلب نارسایی دریچه قلب تب روماتیسمی

اضطراب و استرس

اضطراب ریشه دقیقی ندارد ولی هنگامی که در یک فرد احساس ناخوشایند، ترس و دلهره بدون منبع ناشناخته دست دهد و شامل درماندگی غیر قابل اطمینان شود، اضطراب ایجاد می شود. وقوع موقعیت هایی که قبلاً در فرد باعث استرس و اضطراب شده است، قرار گیری در چنین موقعیت هایی دوباره استرس و اضطراب را به همراه خواهد داشت.عوامل ایجاد اضطراب و استرس ، عوامل زیست شناختی و جسمانی عوامل محیطی و اجتماعی عوامل ژنتیکی و ارثی داروهای ضد استرس باعث برطرف نمودن تنش عضلانی می شود و در مقابل احساس آرامش و آسودگی را در فرد ایجاد می کند. برای درمان استرس و اضطراب از این داروها استفاده می شود. داروهای ضد استرس نظیر دیازپام، اکسازپام، آلیرازولام می باشد که باعث کاهش سمپاتیک مغز می شود و باعث کاهش اضطراب و استرس می شود. از داروهای ضد اضطراب و استرس می توان به بنزودیازپین ها، کلرودیازیوکساید، دیازپام، اکسازپام و آلپرازولام و پروپرانولول اشاره نمود.

قرص قلب پروپرانولول

از قرص تپش قلب و استرس پروپرانولول، به منظور کاهش فشار خون، کاهش درد قلب، جلوگیری از سردردهای میگرنی و برای به هم خوردن ضربان قلب استفاده می شود. برای پیشگیری از حمله قلبی دوم، در افرادی که یک بار دچار حمله قلبی شده اند کاربرد دارد. این قرص با انسداد تکانه ها، باعث می شود ضربان قلب منظم بزند و فشار از روی قلب برداشته شود.قبل از مصرف این قرص نبض و فشار خون خود را اندازه بگیرید و در صورتی که کمتر از ۶۰ بود، قبل از خوردن قرص با پزشک خود مشورت کنید. با مصرف این دارو با مشاهده هر گونه حساسیت یا وجود بیماری هایی نظیر بیماری های قلبی عروقی، تندی ضربان قلب، دیابت، بیماری های کبدی و کلیوی، افسردگی و پرکاری تیروئید، آسم، برونشیت و آمفیزم، پیش از هر گونه عمل جراحی یا داندن پزشکی پزشک خود را از موارد زیر مطلع سازید.

عوارض قرص قلب پروپرانولول

اگر به هر دلیل، تنگی نفس، خس خس سینه، سرد شدن کف دست ها و پاها، پایین آمدن ضربان قلب، سر گیجه یا سیاهی رفتن چشم ها، افزایش وزن، افسردگی، درد در نواحی قفسه سینه، تب، گلو درد، کبودی و خونریزی غیر عادی را مشاهده کردید، مصرف این دارو را قطع کنید و به پزشک خود مراجعه کنید.

قرص قلب دیازپام

از انواع قرص تپش قلب و اضطراب، می توان به قرص دیازپام اشاره کرد. به منظور کاهش ضربان قلب و استرس و خواب آوری از این قرص استفاده می شود. این دارو به شکل قرص، آمپول و شیاف یافت می شود. برای درمان تشنج و انقباضات عضلانی، برای درمان استرس، بی خوابی، و ترس از این دارو استفاده می شود.

عوارض قرص قلب دیازپام

اگر کاهش قوای ذهنی، احساس خواب شدید، کاهش ضربان قلب، تکلم نامفهوم، نفس تنگی، عدم تعادل، گلو درد، تب، لرز، کبودی و یا خون ریزی های بی دلیل، زخم در دهان، از دست دادن حافظه، استرس، زردی پوست و چشم، پس از مصرف این دارو مشاهده شد، دارو را قطع کنید و به پزشک مراجعه نمایید.

قرص قلب کلردیازپوکساید

کلردیازپوکساید یکی از بنزودیازپین های پرمصرف است که در درمان اضطراب و بی خوابی موثر است. این دارو همچنین در درمان قطع مصرف الکل و اضطراب قبل از جراحی مصرف می‌شود. کلردیازپوکساید به صورت ترکیب با داروهای دیگر نیز کاربرد دارد مانند کلدینیوم سی که ترکیب کلردیازپوکساید و کلدینیوم است.

عوارض قرص قلب کلردیازپوکساید

افسردگی، خواب آلودگی، بی حالی، حالت خماری، آتاکسی، تغییرات نوار مغزی ‏‏(‏EEG‏)، زردی، بثورات پوستی، التهاب و ورم، یبوست، اختلالات قاعدگی و تغییر در میل جنسی از عوارض جانبی مصرف این قرص هستند.

حمله قلبی

اگر شما دچار حمله قلبی شوید، احتمالاً داروهایی برای شما تجویز خواهد شد که باید تا پایان عمر از آنها استفاده کنید. ترکیبات دارویی بسیار زیادی برای درمان بیماری­های عروق کرونری وجود دارد که پزشک مطابق با شرایط و وضعیت شما، در مورد انتخاب ترکیب دارویی مناسب تصمیم‌گیری خواهد کرد.داروهایی که معمولاً تجویز می شوند عبارتند از: ریواروکسابین (زارلتو) دابیگاتران (پراداکسا) آپیکسابان (الیکوئیس) هپارین (انواع مختلف) وارافین (کمادین)کاهش میزان لختگی خون (انعقاد خون). برخی مواقع از آنها به عنوان رقیق‌کننده خون نام برده می‌شود، در صورتی که این داروها واقعاً خون را رقیق نمی‌کنند. آن‌ها لخته‌های موجود در خون را از بین نمی‌برند و برای درمان برخی رگ‌های خونی، قلب و بیماری‌های ریوی استفاده می‌شوند.دلایل استفاده از دارو کمک به عدم شکل‌گیری لخته خون در شریان‌های خونی پیشگیری از بیشتر، بزرگ‌تر و خطرناک‌تر شدن لخته‌های خونی موجود پیشگیری از اولین سکته یا سکته‌های مکرر در اغلب اوقات

انواع قرص قلب و عروق

انواع قرص قلبی – عروقی (۲۴۲۳۴۱۲۵۸۳) اناپریل (قرص مدرها) (۲۴۲۳۵۱۲۵۸۴) متیل دوپا (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۵۸۷) اتنولول (قرص بلاکرهای بتا آدرنرژیک) (۲۴۲۳۵۱۲۵۸۸) متوپرولول (بلاکرهای بتا آدرنرژیک)قرص (۲۴۲۳۵۱۲۵۸۹) پروپرانول (بلاکرهای بتا آدرنرژیک) قرص (۲۴۲۳۵۱۲۵۹۰) سوتالول (بلاکرهای بتا آدرنرژیک)قرص (۲۴۲۳۵۱۲۵۹۱) دیلتیازم (بلاکرهای کانالهای کلسیمی)قرص (۲۴۲۳۵۱۲۵۹۲) وراپامیل (بلاکرهای کانالهای کلسیمی)قرص (۲۴۲۳۵۱۲۵۹۳) آمیلوراید H (قرص مدرها) (۲۴۲۳۵۱۲۵۹۴) کاپتوپریل (مدرها)قرص (۲۴۲۳۵۱۲۵۹۵) فوروزماید (مدرها)قرص (۲۴۲۳۵۱۲۵۹۶) تریامترین H (مدرها)قرص (۲۴۲۳۵۱۲۵۹۷) مانیتول (مدرها)قرص (۲۴۲۳۵۱۲۵۹۸) ایزوسوربیتول (نیتراتها)قرص (۲۴۲۳۵۱۲۵۹۹) نیتروگلیسیرین (نیتراتها)(قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۰۰) دیازوکسید (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۰۱) لوزارتان (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۰۳) کارودیلول ( قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۰۴) لیزینوپریل (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۰۵) آملودیپین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۰۶) کلوپیدوگرل (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۰۸) پراسوگرل (قرص) (۲۴۲۳۵۱۴۴۹۳) ایزوسورباید (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۱۰) آنتوسیانوزید (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۱۱) زست پرل (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۱۵) آمیودارون (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۱۶) پروپافنون (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۱۷) کلونیدین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۱۸) ترازوسین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۱۹) تیکلوپیدین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۲۰) نیمودیپین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۵۵۴۳) نیفیدیپین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۲۲) دیپریدامول (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۲۳) پرازوسین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۲۴) انالاپریل (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۲۵) والزارتان (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۲۹) والزارتان+آملودیپین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۵۰۱۷) والزارتان + هیدروکلرتیازید (قرص) (۲۴۲۳۵۱۵۰۱۸) هیدرو کلرو تیازید (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۳۲) دیگوگسین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۳۳) اکسی متالون (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۳۴) آملوتورکس (قرص) (۲۴۲۳۵۱۲۶۳۵) بوزنتان (قرص) (۲۴۲۳۵۱۴۳۰۱) پنتوکسی فیلین (قرص بیماری خونی) (۲۴۲۳۵۱۲۴۶۷) دیازوکساید (قرص) (۲۴۲۳۵۱۳۲۱۸) لوزارتان – اچ (قرص) (۲۴۲۳۵۱۴۷۴۴) آملودیپین -آتورواستاتین (قرص) (۲۴۲۳۵۱۴۷۴۵) اپلرنون (قرص) (۲۴۲۳۵۱۴۷۶۸) آلوپورینول (قرص) (۲۴۲۳۵۱۵۱۴۶) فبوکسوستات (قرص) (۲۴۲۳۵۱۵۳۴۲) اپروسارتان (قرص) (۲۴۲۳۵۱۵۵۴۵)

قرص قلب مهارکننده های سمپاتیک

آتنولول، متوپرولول، پروپرانولول و کارودیلول از داروهای ‏این گروه (موجود در کشور) می باشند که از طریق کاهش قدرت عضلانی و کاهش ‏ضربان قلب منجر به نیاز کمتر قلب به اکسیژن و در نتیجه کاهش درد قلبی می شوند. قطعاً ‏استفاده از این داروها می تواند منجر به ضعف و خستگی پذیری زود رس شود و گاهاً ‏کاهش شدید ضربان و بلوک قلبی بعنوان عارضه اصلی این داروها دیده می شود که در ‏این موارد نیاز به کاهش میزان مصرف و یا قطع دارو می باشد. ‏

قرص قلب مهارکننده های کانال کلسیم

وراپامیل و دیلتیازم نیز باعث کاهش ضربان قلب و ‏قدرت قلب شده و تاحدی باعث گشادی عروق قلب می شوند. بنابراین نیاز به اکسیژن ‏توسط بافت قلب کاهش یافته و درد قلبی تسکین می یابد. در صورت افت فشارخون، ‏کاهش شدید ضربان قلب و یا علائم نارسایی قلبی امکان تجویز این داروها نمی باشد. ‏آمیلودیپین نیز از این گروه دارویی می باشد. ولی تأثیر زیادی بر ضربان و قدرت انقباض ‏قلب ندارد. با این حال اثر گشادکنندگی و چشمگیری برروی سرخرگ ها داشته و از این ‏طریق باعث بهبودی نسبی جریان خون از سرخرگهای تنگ شده و علائم بیمار کاهش می ‏یابد. ‏

قرص قلب نیترات ها

نیتروگلیسیرین یکی از اصلی ترین داروهای ضد درد قلبی است. این دارو از ‏طریق کاهش بازگشت خون سیاهرگی به قلب ،میزان کار قلب را کاهش داده و ازطرفی ‏باعث گشادی سرخرگهای قلب وبهبود نسبی خونرسانی از طریق سرخرگهای تنگ می ‏شود و در کاهش علایم درد قلبی بسیار مفید است. البته ممکن است این دارو منجر به ‏کاهش فشار خون شده که در این موارد باید میزان مصرف شده کاهش یابد و گاهاً ‏مصرف آن قطع شود. نیتراتهای موجود در داروخانه ها به صورت قرص نیتروکانتین ‏‎(sustac)‎‏ در میزان ۶/۲ و ۴/۶ میلی گرم (۲ بار در روز)، ایزوسور باید( انواع ۱۰ میلی ‏گرمی و ۴۰ میلی گرمی آهسته رهش)، قرص زیر زبانی نیتروگلیسیرین( با جذب سریع ‏برای رفع فوری درد) و چسب های پوستی می باشد. ‏ نکته: مصرف بیش از حد نیترات ها باعث ایجاد مقاومت و از بین رفتن اثر این داروها می ‏شود. بنابراین بیشتر از میزان توصیه شده توسط پزشک نباید مصرف شوند. مصرف ‏داروهای تقویت کننده جنسی ‏‎(Sildenafil) در بیمارانی که تحت درمان با نیترات می ‏باشند بعلت افت شدید فشار خون بسیار خطرناک بوده و حتماً باید به پزشک دررابطه با ‏مصرف احتمالی این دارو اطلاع داده شود. ‏ در بیماران مبتلا به حمله های قلبی که در بخش ویژه بستری می باشند از نیتروگلیسیرین ‏تزریقی به صورت وریدی استفاده می شود. در موارد مقاوم ممکن است نیاز به داروهای ‏مخدر از جمله مورفین باشد. ‏

دارو و قرص قلب

داروهایی که برای بیماران قلبی تجویز می‌شوند انواع مختلفی دارند. هر کدام از این داروها دارای اهداف متفاوتی هستند، که به نحوه تأثیر بیماری قلبی بر قلب بیمار بستگی دارند. شناخت داروهای تجویز شده، پیروی از دستور مصرف داروها، و داشتن توانایی تشخیص عوارض جانبی احتمالی آن‌ها، هم برای خود بیماران قلبی و هم برای کسانی که از آن‌ها مراقبت می‌کنند، ضروری است

قرص قلب آنژیوتانسین

آنژیوتانسین، هورمونی است که باعث تنگ یا کوچک شدن رگ‌های خونی می‌شود. در این حالت فشار خون شخص بالا می‌رود. با کاهش سطح آنژیوتانسین، رگ‌ها بزرگ‌تر (یا گشادتر) می‌شود. خون در رگ‌های بزرگ شده راحت‌تر جریان یافته و فشار خون پایین می‌آید. پزشکان برای مبتلایان به فشار خون بالا یا نارسایی قلبی، که در آن، خون به اندازه رفع نیاز به بدن پمپاژ نمی‌شود، یک بازدارنده ACE تجویز می‌کند. این داروها در مراقبت‌های بعد از حمله قلبی نیز نقشی حیاتی دارند. بنازپریل (لوتنسین)، رامیپریل (آلتاس) و کاتوپریل (کاپوتن) نمونه‌هایی از این داروها هستند.

قرص قلب بازدارنده آلدوسترون

اپلرنون (اینسپرا) و اسپیرونولاکتون (آلداکتون) و اپلرنون، مُدِرهای نگهدارنده پتاسیم هستند. می‌توان آن‌ها را برای کاهش تورم و تجمع مایعات ناشی از نارسایی قلبی تجویز کرد. مدرها باعث می‌شوند که کلیه‌ها آب و نمک اضافی موجود در بافت‌ها و خون را از طریق ادرار تخلیه کنند. این داروها، آن دسته از علائم نارسایی قلبی که با وجود استفاده از درمان‌های دیگر، هنوز هم باقی مانده‌اند را بهبود می‌بخشند. آن‌ها از طریق مسدود کردن گیرنده‌های یک ماده شیمیایی (آلدوسترون) در بدن، که باعث تجمع نمک و مایعات می‌شود، از قلب محافظت می‌کنند. از این دارو برای درمان بیماران مبتلا به انواع به‌خصوصی از نارسایی قلبی شدید استفاده می‌شود.

قرص قلب و ضدپلاکت

داروهای ضدپلاکتی پس از بروز برخی مشکلات قلبی مثل یک حمله قلبی تجویز می‌شوند. پزشکان، همچنین از آن‌ها برای افرادی که در سرخرگ‌هایشان تجمع پلاک وجود دارد استفاده می‌کنند تا از دچار شدن آن‌ها به حمله قلبی جلوگیری کنند. افرادی که ضربان قلب نامنظمی دارند، مثل مبتلایان به فیبریلاسیون دهلیزی نیز می‌توانند داروهای ضدپلاکتی مصرف کنند زیرا آن‌ها به شدت در معرض دچار شدن به لخته‌های خونی قرار دارند. آسپرین، کلوپیدوگرل (پلاویکس) و پراسوگرل (افینت) نمونه‌هایی از داروهای ضدپلاکتی هستند.

خواص گوشت گراز

در تحقیقات علمی مشخص شده است که گوشت گراز خواص بسیار زیادی برای قلب دارد چراکه حاوی مقادیر بسیار زیادی امگا۳ میباشد. گفته میشود گوشت گراز میتواند جایگزین خوبی برای روغن ماهی باشد.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 15 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.