; سرفه شدید نوزاد ؛ علت سرفه شدید نوزاد چهار ماهه در خواب و ۲ ماهه و ۵ ماهه - فال و خواب
جوش زیر پوستی و پماد انواع جوش زیر پوستی و درمان جوش زیر پوستی با دارو

جوش زیر پوستی و پماد انواع جوش زیر پوستی و درمان جوش زیر پوستی با دارو

جوش زیر پوستی جوش زیر پوستی ؛ پماد انواع جوش زیر پوستی و درمان جوش زیر پوستی با دارو همگی در سایت فال و خواب . …

درد معده و پشت قلب و حالت تهوع ودرمان درد معده در طب اسلامی در شب

درد معده و پشت قلب و حالت تهوع ودرمان درد معده در طب اسلامی در شب

درد معده درد معده ؛ و پشت قلب و حالت تهوع ودرمان درد معده در طب اسلامی در شب همگی در سایت فال و خواب . …

قرص حافظه ؛ قرص گیاهی تقویت حافظه و بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه

قرص حافظه ؛ قرص گیاهی تقویت حافظه و بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه

قرص حافظه قرص حافظه ؛ قرص گیاهی تقویت حافظه و بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب …

سرفه شدید نوزاد

سرفه شدید نوزاد ؛ علت سرفه شدید نوزاد چهار ماهه در خواب و 2 ماهه و 5 ماهه

سرفه شدید نوزاد ؛ علت سرفه شدید نوزاد چهار ماهه در خواب و ۲ ماهه و ۵ ماهه همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

سرفه شدید نوزاد آزار دهنده ترین حالت برای پدر و مادرش است.ممکن است شما هم نوزاد داشته باشید و نوزاد دلبندتان دچار سرفه شدید شده باشد می توانید با خواندن این مطلب اطلاعاتی در مورد این بیماری بدست بیاورید.ولی برای درمان حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

سرفه شدید در نوزادان

سرفه کودکان از جمله مواردی است که می‌تواند باعث نگرانی شدید پدر و مادر ها شود.♥ با این حال سرفه در کودکان اغلب منشأ طبیعی دارد اما در صورت بروز سرفه های غیرعادی یا مزمن در کودکان، لازم است تا به پزشک مراجعه شود.سرفه یکی از علائم شایع بیماری در کودکی می‌باشد. سرفه نوزادان و کودکان می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد، اما معمولا نشانه‌ای از یک بیماری جدی نیست. در واقع، سرفه واکنش سالم و مهمی است که به محافظت از راه‌های هوایی در گلو و سینه کمک می‌کند. اما گاهی اوقات، سرفه نیاز به مراجعه به پزشک دارد. درک معنای انواع مختلف سرفه چگونگی برطرف کردن آنها و زمان مراجعه به پزشک را نشان خواهد داد.ودکان زمانی که پوشش نای آنها تحریک می‌شود سرفه می‌کنند. این وضعیت اغلب زمانی رخ می‌دهد که کودک بیمار است یا هنگامی که بدن در مبارزه با یک بیماری و تولید مقدار زیادی مخاط یا خلط می‌باشد. سرفه کردن به طور معمول نشانه ای از یک عفونت تنفسی است، اما ممکن است ناشی از سایر بیماری‌های تنفسی (مانند آسم) باشد. سرفه کردن یک واکنش مهم است زیرا مخاط اضافه را از بین می‌برد و به هوا اجازه می‌دهد که به راحتی در نای و ریه‌ها جریان داشته باشد، که به نفس کشیدن کودک کمک می‌کند.در این مطلب از سایت جسارت به سرفه شدید نوزاد می پردازیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

درمان سرفه شدید نوزاد

برای درمان سرفه های نوزاد پیش از هر چیز باید عامل اصلی ایجاد کننده آن را که در اغلب موارد رینیت و سرماخوردگی میباشند تشخیص داده و سپس با استفاده از راهکارهای زیر به تسکین سرفه های نوزاد پرداخت :•در اولین قدم برای رفع گرفتگی بینی که باعث ناتوانی شیرخوار در تنفس میشود با استفاده از قطره های نمکی بینی نوزاد را شست و شو داده و ترشحات آن را تخلیه کنید . بهترین زمان برای این کار پیش از غذا دادن به نوزاد و قبل از زمان خواب اوست .•نوزاد خود را از استنشاق دود سیگار دور نگه دارید . برای این منظور از استعمال سیگار در حضور کودک چه در داخل اتاق ها ، فضای محصور ماشین و یا حتی لب پنجره ها خودداری کنید .زیرا دود حاصل از سیگار میتواند به مدت شش ماه بر روی دیوار ، مبلمان و دیگر قسمت های منزل باقی بماند .•آب رسانی کافی به نوزاد را فراموش نکنید ، زیرا تب به علت ایجاد تعریق میتواند باعث خطر کم آبی بدن شود . مصرف آب هم همانند عسل راهکار خوبی برای کاهش التهاب گلو است ولی استفاده از عسل به دلیل خطر ابتلا بوتولیسم اطفال در نوزادان زیر یک سال ممنوع است !•همچنین با ایجاد یک شیب ملایم ۳۰ درجه در تشک و قرار دادن سر نوزاد در سطحی بالاتر از بدن میتوانید به تسکین سرفه های نوزاد کمک کنید .

درمان خانگی سرفه شدید نوزاد

از گرم کردن زیاد اتاق نوزاد پرهیز کنید ، مناسب ترین دما برای اتاق نوزاد ۱۸ درجه سانتی گراد است .دکتر آنیا کارسن در این باره میگوید چنانچه سرفه همراه با تب بوده ولی نوزاد بیمار و بد حال بنظر نرسد نیازی به پایین آوردن تب او نیست .زیرا این حالت نشان دهنده ی مبارزه ی بدن با عفونت هاست . ولی در صورتی که شدت تب بالا و تحمل آن برای نوزاد دشوار است میتوانید به منظور کاهش نشانه های تب از یک داروی تب بر نظیر پارستامول استفاده کنید .این کار همچنین در تسکین درد و التهابات ناشی از سرفه نیز موثر است . علاوه بر آن از مصرف داروهای ضد التهابی بدون مشورت با پزشک خودداری کنید . زیرا التهاب نوعی پاسخ دفاعی در برابر عوامل خارجی و راهی برای محافظت از بدن در برابر عفونت هاست و استفاده ازین داروها سبب ایجاد اختلال در این فرایند خواهد شد . چنانچه التهاب ناشی از سرفه بسیار دردناک بوده و نوزاد قادر به تغذیه از شیر مادر یا استفاده از شیشه شیر نیست میتوانید با استفاده از داروی پارستامول به تسکین و کاهش التهاب گلوی نوزاد کمک کنید .

درمان سرفه شدید نوزاد با شیر مادر

تغذیه با شیر مادر مهم ترین و اولین راه حل درمان خانگی برای سرفه و سرماخوردگی کودک است ، در شش ماه اول ، شیر مادر تنها جیزی است که در مقابل بیماری ها و ویروس ها مقابله می کند همچنین ایمنی کودک را برای مبارزه با ویروس ها ، باکتری ها و میکروبها بهبود می بخشد ، حتی شما میتوانید در سوراخ های بینی کودکتان چند قطره بسیار کم، شیر مادر بریزید که به سرفه و روند بهبود سرماخوردگی بسیار کمک می کند.

درمان سرفه نوزاد

یک قاشق چای خوری نمک را با خردل مخلوط کنید و سپس گرم کنید و بعد به آرامی روی سینه و پشت و کف پاها و دستهای کودک ماساژ دهید و سپس با یک ملافه نخی یا پتو بپوشانید این مخلوط بدن کودک را کمی گرم میکند.

ویکس برای درمان سرفه شدید نوزاد

هنگامی که کودک شما سرفه می کند و با گرفتگی سینه مواجه میشود، در الگوهای خواب هم به مشکل میخورد برای اینکه کودکتان به آرامی در طول شب بخوابد، این راه حل سریع را امتحان کنید. برای انجام این کار شما فقط نیاز به یک ویکس مخصوص کودکان دارید، تا به کف پاهای کودک بمالید و سپس جوراب پشمی یا نخی پایش کنید( که انتخاب نوع جوراب به دمای هوا بستگی دارد)

کاهش سرفه نوزاد با زعفران

زعفران، یک تونیک محرک است که به درمان سرماخوردگی، سرفه، گرفتگی و تب کمک میکند ، بزرگسالان میتوانند زعفران را با شیر بنوشند. اما در مورد کودکان باید آنرا موضعی بمالید به این صورت که آنرا با کمی آب مخلوط کنید و بر روی پیشانی ، سینه، گلو، کف پاها در هنگام شب بمالید این کار را هر روز تکرار کنید تا در روند بهبود کودو از سرما خوردگی تاثیرگذار باشد.

درمان سرفه شدید نوزاد با قطره سالین

این قطره برای درمان فوری و یا حتی جلوگیری از گرفتگی بینی کودک می باشد و کاملا هم بی خطر هستند پایه قطره سالین, در واقع آب نمک است و می توانید آنرا در سوراخ بینی کودک خود استفاده کنید زیرا کمک میکند که کاملا شستشو دهد و پاک شود. اگر کودک شما دچار گرفتگی بینی شود، میتوانید اسپری های آب نمک را حتی از داروخانه ها تهیه کنید.

برای سرفه نوزاد چه زمان به پزشک مراجعه کنیم ؟

۶ نشانه مهم در سرفه های نوزاد که در صورت مشاهده باید به پزشک مراجعه کرد :•وجود سرفه های شدید و ناگهانی در نوزاد که میتواند ناشی از بلعیدن یک جسم خارجی باشد .•تداوم مشکلات تنفسی علارغم شست و شوی موثر بینی که نیازمند مشاوره با پزشک است .•همراه بودن سرفه های نوزاد با تب ، ضعف و درد که میتواند نشانه ی ابتلای او به عفونت گوش میانی و یا سینه پهلو باشد . همچنین استمرار و ادامه یافتن تب در مدتی که بیش از دو یا سه روز و همراه بودن آن با علائم عفونت حاد تنفسی ( نفس های بریده بریده و اختلال در حرکت قفسه ی سینه در هنگام تنفس و یا از بین رفتن اشتهای کودک و کاهش آن به نصف غذای روزمره و همیشگی ) که در این صورت مراجعه به پزشک ضروری است .•افزایش میزان و شدت سرفه ها و احتمال ابتلای نوزاد به عفونت ریه و یا سینه پهلو که در این صورت برای تشخیص قطعی رادیوگرافی از قفسه سینه انجام خواهد شد . سایر نشانه های بیماری ممکن است دو روز پس از سرفه آغاز شود .•همراه بودن سرفه با خس خس سینه در عمل دم که میتواند نشانه از ابتلای نوزاد به لارنژیت ( التهاب بافت مخاطی گلو ) یا همراه بودن سرفه در عمل بازدم که میتواند نشانه ی ابتلای نوزاد به سینه پهلو باشد .•دوره ی یک عفونت ویروسی معمولا سه الی چهار روز است ولی با این حال ممکن است سرفه ها به مدت ده الی پانزده روز پس از بهبودی ادامه یابد . این مسئله نباید منجر به بروز نگرانی در والدین شود . ولی در صورت ادامه یافتن سرفه در مدت بیش از سه هفته مراجعه به پزشک و مشورت با او ضرورت خواهد یافت . این مراجعه در بسیاری موارد تجویز یا درمان دارویی در پی نخواهد داشت ولی باعث میشود که پزشک در جریان بررسی علت سرفه های نوزاد با رد کردن احتمال بیماری هایی نظیر سیاه سرفه ، ریفلاکس گوارشی ، آسم ، مشکلات قلبی و .. از سلامت نوزاد اطمینان یابد .

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 15 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.