; اشک مو برای پوست و فواید مصرف اشک مو برای لک های پوستی - فال و خواب
ماسک جینسینگ برای چاقی صورت و استفاده از ماسک جینسینگ برای تپل شدن صورت

ماسک جینسینگ برای چاقی صورت و استفاده از ماسک جینسینگ برای تپل شدن صورت

ماسک جینسینگ برای چاقی صورت ماسک جینسینگ برای چاقی صورت ؛ استفاده از ماسک جینسینگ برای تپل شدن صورت همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم …

فواید حبوبات و لبنیات ؛ تفاوت پروتین لبنیات و حبوبات در چیست

فواید حبوبات و لبنیات ؛ تفاوت پروتین لبنیات و حبوبات در چیست

فواید حبوبات و لبنیات فواید حبوبات و لبنیات ؛ تفاوت پروتین لبنیات و حبوبات در چیست همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب که …

سیر و ابغوره برای قلب و فواید مصرف سیر و ابغوره برای درمان تپش قلب

سیر و ابغوره برای قلب و فواید مصرف سیر و ابغوره برای درمان تپش قلب

سیر و ابغوره برای قلب سیر و ابغوره برای قلب ؛ فواید مصرف سیر و ابغوره برای درمان تپش قلب همگی در سایت فال و …

اشک مو برای پوست

اشک مو برای پوست ؛ فواید مصرف اشک مو برای لک های پوستی

اشک مو برای پوست ؛ فواید مصرف اشک مو برای لک های پوستی همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم خواص مواد غذایی سایت است مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

همانطور که می دانید قرآن کریم از بهشت با نام جنت نام برده است و معنی جنت باغی است که درختان میوه فراوان دارد.همچنین در این کتاب آسمانی از میوه های زیادی نام برده شده است.

امروزه با پیشرفت جوامع بشری بیماری ها هم پیشرفت زیادی کرده اند و یکی از راه های نجات انسان از بیماری های مختلف شناخت کامل طبیعت و آشنایی با خواص گیاهان و میوه ها است.

از مهمترین میوه هایی که در قرآن از آنها نام برده شده است می توانیم به انجیر و زیتون اشاره کنیم که به تازگی یک گروه تحقیقات ژاپنی پی به خواص فوق العاده مصرف یک عدد انجیر و هفت عدد زیتون شده است.

پس از اینکه یکی از قرآن پژوهان مصری اعلام کرد که خداوند در قرآن به انجیر و زیتون قسم خورده است و نام انجیر یک بار و نام زیتون هفت بار در قرآن آمده است ، رییس این گروه مسلمان شد.

اشک مو برای پوست

اشک مو از بین برنده جوش‌های صورت و ضد لک است و برای انعطاف و لطافت پوست استفاده می‌شود.

آشنایی با دیگر خواص اشک مو

برای اینکه شما سروران گرامی با دیگر خواص اشک مو آشنا شوید این بخش را برای شما تهیه نموده ایم.

آشنایی با اشک مو

مو یکی از درختانی است که به واسطه رشد سریع سالیانه بایستی همه ساله مورد هرس قرار گیرد. زیرا منظور اصلی هرس به وجود آوردن تعادل بین ریشه و سایر قسمت های هوایی می باشد تا از نتیجه آن بتوان میوه کافی و با کمیت بالا و همچنین رشدی مناسب که میوه سال آینده را تامین نماید به دست آورد.

بعد از هَرَس درخت مو ( انگور ) آب موجود در شاخه های آن حتی تا چند روز بعد از هرس ، از محل قطع شدن شاخه می چکد که به آن اشک مو می گویند.

خارج شدن اشک مو از درخت نشان از آن دارد که درخت به درستی هرس نشده است و این امر سبب می‌شود تا بوته ضعیف شود.

هنگام ریزش اشک مو، باغبان‌ها اجازه هرس درختان را ندارند.

متخصصان تغذیه معتقدند اشک درخت انگور بهترین نوشیدنی فصل بهار به ویژه ماه فروردین برای انسانها است . این متخصصان با اشاره به اینکه زمانی که درخت انگور هرس می شود از شاخه های درخت مایعی خارج می شود که اشک مو نامیده می شود معتقدند این مایع دارای خواص فراوانی برای بدن است چرا که اشک مو از بین برنده جوشهای صورت و ضد لک است و برای انعطاف و لطافت پوست استفاده می شود. همچنین این مایع سنگ کلیه را از بین می برد؛ ضد چربی و فشار خون نیز هست.

خواص اشک مو در طب سنتی

از پیچک های مو در اثر کوبیدن و فشار، شیره ای استخراج می کنند که مصرف ۳۰ تا ۶۰ گرم آن در روز، خونریزی های داخلی مانند اسهال خونی، اخلاط خونی، خونریزی رحمی و بواسیر را درمان می کند.

– مصرف شیره بهاری مو (اشک مو) به مقدار یک قاشق قهوه خوری در صبح ناشتا، برای دفع سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا مفید و موثر است.

– کمپرس زخم ها با شیره بهاری (اشک مو) باعث التیام سریع زخم ها می شود.

– اگر چشم قرمز شده یا مزه ها ورم کرده باشند، با ریختن اشک مو در چشم، خیلی زود ورم مژه و قرمز شدن چشم معالجه می شود.

– اشک مو، زگیل را درمان می کند، البته باید به دفعات روی زگیل مالیده شود.

– اگر اشک مو را روی تب خال بمالند، آن را مداوا می کند

اشک ‌مو سرشار از فسفر و پتاسیم است.

خواص درمانی اشک مو

وقتی درخت مو هرس می‌شود، آبی از سرشاخه‌ها بیرون می‌آید که به آن اشک مو گفته می‌شود که مایعی بی‌رنگ و زلال است و برای معالجه دردهای چشم و التیام انواع زخم‌ها مناسب است. کمپرس با اشک مو، ورم‌ها را برطرف می‌کند. مصرف یک قاشق اشک مو صبح ناشتا برای درمان سنگ‌های کلیه و مثانه بسیار مفید است. پوست میوه انگور کمی پرهضم است و مالیدن سوزانده آن برای چشم و زخم‌ها بسیار مفید است و برای کاهش رطوبت چشم و نرمی پوست بسیار موثر است.

خواص اشک مو برای پوست

اشک مو از بین برنده جوش‌های صورت و ضد لک است و برای انعطاف و لطافت پوست استفاده می‌شود.

خواص اشک مو برای سنگ کلیه

مصرف شیره بهاری مو (اشک مو) به مقدار یک قاشق قهوه خوری در صبح ناشتا، برای دفع سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا مفید و موثر است.

علت اشک مو در انگور

زمان هرس درختان انگور بعد از رشد سه جوانه بر روی هر شاخه است، یا باید در زمان رشد ۳۰ گره بر بوته ها در اراضی دیم و ۷۰گره بر روی بوته‌های موجود در اراضی آبی انجام شود. زمانی که درخت انگور هرس می‌شود، از شاخه‌های درخت مایعی خارج می‌شود که اشک مو نامیده می‌شود. این مایع دارای خواص فراوانی برای بدن است. زمانی که شاخه درخت انگور هرس می‌شود، می‌توان بعد از گذشت سه ساعت حدود ‌۱٫۵ لیتر اشک انگور جمع آوری کرد. خارج شدن اشک مو از درخت نشان از آن دارد که درخت به درستی هرس نشده است و این امر سبب می‌شود تا بوته ضعیف شود.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 16 اردیبهشت 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.