; مضرات گوشت خوک از نظر علمی و عوارض گوشت خوک از نظر علمی - فال و خواب
خواص چای نعناع و نبات و درمان دل درد و دل پیچه با خوردن چای نعناع و نبات

خواص چای نعناع و نبات و درمان دل درد و دل پیچه با خوردن چای نعناع و نبات

خواص چای نعناع و نبات خواص چای نعناع و نبات ؛ درمان دل درد و دل پیچه با خوردن چای نعناع و نبات همگی در …

خواص دمنوش خارخاسک در بارداری ؛ دمنوش خارخاسک از نظر طب سنتی

خواص دمنوش خارخاسک در بارداری ؛ دمنوش خارخاسک از نظر طب سنتی

خواص دمنوش خارخاسک در بارداری خواص دمنوش خارخاسک در بارداری ؛ دمنوش خارخاسک از نظر طب سنتی همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب …

مضرات زیتون شور ؛ عوارض مصرف زیتون شور در دوران بارداری چیست

مضرات زیتون شور ؛ عوارض مصرف زیتون شور در دوران بارداری چیست

مضرات زیتون شور مضرات زیتون شور ؛ عوارض مصرف زیتون شور در دوران بارداری چیست همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل …

مضرات گوشت خوک از نظر علمی

مضرات گوشت خوک از نظر علمی ؛ عوارض گوشت خوک از نظر علمی

مضرات گوشت خوک از نظر علمی ؛ عوارض گوشت خوک از نظر علمی همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم خواص مواد غذایی سایت است مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

همانطور که می دانید قرآن کریم از بهشت با نام جنت نام برده است و معنی جنت باغی است که درختان میوه فراوان دارد.همچنین در این کتاب آسمانی از میوه های زیادی نام برده شده است.

امروزه با پیشرفت جوامع بشری بیماری ها هم پیشرفت زیادی کرده اند و یکی از راه های نجات انسان از بیماری های مختلف شناخت کامل طبیعت و آشنایی با خواص گیاهان و میوه ها است.

از مهمترین میوه هایی که در قرآن از آنها نام برده شده است می توانیم به انجیر و زیتون اشاره کنیم که به تازگی یک گروه تحقیقات ژاپنی پی به خواص فوق العاده مصرف یک عدد انجیر و هفت عدد زیتون شده است.

پس از اینکه یکی از قرآن پژوهان مصری اعلام کرد که خداوند در قرآن به انجیر و زیتون قسم خورده است و نام انجیر یک بار و نام زیتون هفت بار در قرآن آمده است ، رییس این گروه مسلمان شد.

مضرات گوشت خوک از نظر علمی چیست

تب مالت در اثر سه نوع باکتری ممکن است پدید آید که خطرناک‌ترین آنها نوعی است که از خوک به انسان منتقل می‌شود

باکتری سالمونلا (Salmonellosis): این باکتری نیز عامل بیماری‌های متعددی است و برای اولین بار در روده خوک کشف شده است. در سال ۱۹۹۰م در انگلستان نوع جدیدی از این باکتری شیوع یافت. پس از مدتی تحقیقات نشان داد اکثر مبتلایان به این بیماری آغل‌داران، قصابان یا معامله کنندگان خوک، گاو و مرغ بوده‌اند.

باکتری لیستریا (Listeria): این باکتری در بدن انسان موجب مننژیت و سقط جنین می‌شود. تا سال ۱۹۶۸م این باکتری ناشناخته بود. در آن سال در کشورهای هلند و دانمارک برخی افراد مبتلا به این بیماری قبل از مرگ حالات پیچیده و عجیبی پیدا می‌کردند و برخی از آنان که از مرگ نجات پیدا می‌کردند، تعادل خود را از دست می‌دادند یا مادام‌العمر گنگ می‌شدند.

منابع رسمی ایالات متحده اعلام کردند که سالانه ۱۶۰۰ نفر در این کشور به این بیماری مبتلا می‌شوند که از این تعداد ۴۱۵ نفر جان خود را از دست می‌دهند. همچنین در سال ۱۹۸۴م وبای لیستریا جان هزاران نفر را در کشور هند گرفت.

گفتنی است خوک، بزرگ‌ترین منتقل کننده باکتری لیستریا به انسان است

باکتری التهاب پوست: در اثر این باکتری پوست انسان ملتهب شده، لکه‌ای قرمز رنگ و دلخراش در پوست ایجاد می‌شود. خوک، اسب و خروس رومی منتقل کننده این بیماری به انسان هستند.

آشنایی با دیگر خواص گوشت خوک

برای اینکه شما سروران گرامی با دیگر خواص گوشت خوک آشنا شوید این بخش را برای شما تهیه نموده ایم.

آشنایی با گوشت خوک

خوردن گوشت خوک در دین یهود و اسلام حرام است و علت ان نیز بیماری هایی است که با خوردن گوشت خوک ممکن است به انها ابتلا شویم است.

در قرن ۱۹ معلوم شد که در گوشت خوک انگلی به نام تریشین است و علت حرام بودن گوشت را این انگل می دانستند ولی در خاورمیانه بیشتر روی خوراک خوک تاکید دارند اینکه این موجود همه چیز خوار است و حتی مدفوع خود را نیز می خورد به همین دلیل خوردن گوشتش را حرام می دانند.

گوشت خوک، گوشت خوک اهلی است که در پخت‌وپز مورد استفاده قرار می‌گیرد. گوشت خوک ۳۸ درصد کلّ پروتئین مصرفی روزانه در جهان را تشکیل می‌دهد. در سال ۲۰۰۶ حدود ۱۰۰ میلیون تن گوشت خوک مصرف شده که بیشترین میزان مصرف آن در کشور چین بوده‌است.

آغاز مصرف گوشت خوک به ۹۰۰۰ سال پیش بازمی‌گردد. گوشت خوک در یهودیت و اسلام حرام است. فروش گوشت خوک در بیشتر کشورهای اسلامی ممنوع یا شدیداً محدود است.

احکام اسلام درباره گوشت خوک

احکام دین اسلام در مورد خوک و گوشت خوک به صورت زیر است

خوردن گوشت این حیوان حرام است و کسی که این کار را انجام دهد مرتکب گناه شده است.

خوردن شیر خوک حرام است و مشکل شرعی دارد.

خوکی که در خشکی زندگی می کند نجس است و نجاستش از بین نمی رود

اگر خوک از ظرفی چیزی بخورد باید ان ظرف ۷ بار شسته شود تا تمیز شود.

خرید و فروش و پروش خوک مجاز نیست چون عین نجاست است.

مزه و رنگ گوشت خوک

گوشت گراز طعمی بسیار قوی و پیچیده دارد (که شاید بتوان آن را به مزه مغزیجات تشبیه کرد!) و اصلا قابل مقایسه با طعم دیگر انواع گوشت ها نیست. توجه داشته باشید که منظور از طعم و عطر قوی، بد بو و یا بد مزه نیست.

بطور مثال میتوان گفت که گوشت خوک نسبت به گوشت گراز عطر و طعم سبک تری دارد.آیا گوشت گراز خاصیتی هم دارد؟

رنگ این گوشت هم قرمز است و شبیه گوشت گاو می باشد.

گوشت خوک برای سگ

اگر یک محصول گوشت خوک خام باشد یا پخته نشود، هم برای انسان و هم برای سگ ها خطرناک است، زیرا ممکن است حاوی انگل تریشینلا باشد که می تواند باعث درد، استفراغ، ناراحتی معده، اسهال و سایر عوارض جانبی نه چندان بزرگ شود.

نکته دومی که در اینجا باید به آن توجه شود این است که سگ ها فقط می توانند گوشت خوک ساده بخورند. موادی که برای خوشمزه سازی گوشت خوک استفاده می کنیم – مانند سیر، پیاز، پودر چیلی، خردل و مقدار زیادی نمک – همگی خطرات بالقوه ای را برای معده توله سگهای ما ایجاد می کنند. این بدان معناست که گوشت خوک پخته شده بشقاب شما، از جمله آن تکه بیکن سرخ شده، برای سگ شما خطرناک است. ژامبون یا بیکن و هیچ نوع محصول گوشت خوک دودی مناسب سگ شما نیست.

نکته سوم این است که، سگها نباید چربی گوشت خوک را بخورند. اکثر محصولات گوشت خوک چربی زیادی دارند و بسیاری از آنها پس از پخته شدن هنوز قسمتهایی از چربی دارند. هضم این چربی برای سگ ها بسیار دشوار است و می تواند پیش درآمد برخی از ناراحتی های جدی معده باشد، به ویژه التهاب و تحریک در لوزالمعده.

و در آخر، استخوان خوک پخته شده برای سگ ها مناسب نیست . هر استخوان پخته شده می تواند متلاشی شود و خطر خفگی و / یا پارگی در سیستم گوارشی را ایجاد کند. به استخوان ها که از فروشگاه حیوانات خانگی می خرید بسنده کنید.

گوشت خوک لزوماً منعی برای سگ شما نخواهد داشت ، به شرطی که از دستورالعمل های بالا اجتناب کنید. اگر می خواهید گوشت خوک را به توله سگ خود بدهید، باید آن را به طور ویژه تهیه کنید.

این بدان معنی است که بدون چاشنی باشد اطمینان حاصل کنید که هر گونه چربی برداشته شده و گوشت خوک کاملاً پخته شده است. به همین ترتیب، نباید فقط گوشت خوک را جلوی سگ خود ؛ بسیار مهم است که آن را تقسیم کنید و فقط قطعات کوچک و مقدار کمی به او گوشت بدهید.

پس از تغذیه سگ خود با هر چیزی که خارج از رژیم غذایی استاندارد او است، از جمله گوشت خوک، کاملاً مراقب او باشید. هرگونه ناراحتی معده، بی حالی، استفراغ، اسهال یا عوارض جانبی نگران کننده دیگری باید کنترل شود و اگر در مدت زمان کوتاهی از بین نرفت سگ خود را باید به دامپزشکی ببرید.

گوشت خوک برای زن باردار

یک پزشک عمومی با هشدار درباره سقط جنین در زنان باردار در پی مصرف گوشت خوک در برخی رستوران‌ها گفت: اسهال خونی، یرقان عفونی، بیماری شبه باد سرخ، تصلب شرایین و دردهای مفصلی برخی از بیماری‌ها و تاثیرات منفی گوشت خوک بر روح و جسم است.

گوشت خوک در قرآن و اسلام و یهودیت و مسیحیت

در چهار آیه از قرآن کریم خوردن گوشت خوک به صراحت تحریم شده است و مسلمانان همواره از آن پرهیز کرده‌اند.

«قل لا اجد فی ما اوحی الی محرمـا علی طاعم یطعمه الا ان یکون… او لحم خنزیر فانه رجس…؛بگو: در آنچه بر من وحی شده، هیچ غذای حرامی‌نمی‌یابم بجز اینکه مردار باشد، یا خونی که (از بدن حیوان) بیرون ریخته، یا گوشت خوک- که اینها همه پلیدند-

یا حیوانی که به گناه، هنگام سر بریدن، نام غیر خدا (نام بتها) بر آن برده شده است. اما کسی که مضطر (به خوردن این محرمات) شود، بی آنکه خواهان لذت باشد و یا زیاده روی کند (گناهی بر او نیست) زیرا پروردگارت، آمرزنده مهربان است.»

سوره انعام آیه ۱۴۵

خوردن گوشت خوک از نظر یهودیان نیز حرام است.

خوردن گوشت خوک در دین مسیحیت حلال است البته به احتمال فراوان به دلیل تحریف این دین است چرا که هم در اسلام و هم در یهودیت این گوشت حرام است.

گوشت خوک و کرم

مصرف گوشت خوک، مانند گوشت دیگر حیوانات، در صورت عدم پرورش و پخت صحیح ممکن است باعث انتقال برخی انگل‌ها به بدن شود.

تریشینلا اسپیرالیس نوعی کرم حلقوی است که در ماهیچهٔ خوک و ماهی‌ها زندگی می‌کند. گوشت خوکی که در شرایط مناسب و بهداشتی پرورش نیافته باشد و به خوبی پخته نشده باشد ممکن است حاوی کیست و تخم این کرم باشد.

در صورت مصرف گوشت آلوده به این انگل، تخم آن رودهٔ کوچک انسان می‌شکند و بالغ می‌شود و از طریق گردش خون به عضلات می‌رود. این مهاجرت بر روی قلب، مغز، ریه و دیافراگم اثر می‌گذارد و علائم آن اسهال، تب، درد عضلانی و درد شکم است.

گوشت خوک و بی غیرتی

خوک نماد بی‌غیرتی است و هیچگونه تعصبی بر جفت خود ندارد و از لحاظ جنسی بی‌قید و بند است. بررسی‌ها نشان می‌دهند که این خصوصیت خوک با مصرف گوشت آن به انسان نیز منتقل می‌شود و افرادی که به میزان زیادی گوشت خوک مصرف می‌کنند به تدریج دچار بی قیدی نسبت به خانواده خود می‌شوند.

چرا گوشت سگ و خوک حرام است

خوک و سگ در دین اسلام نجس هستند و معنی نجس بودن را می توانیم کثیف بودن و پلیدی و ناپاکی تعریف کنیم.

گوشت خوک دارای کرم است و در درجه حرارت های بالا هم از بین نمی رود.

سگ نیز دارای میکروب خاصی است که برای انسان مضر است و با آب نیز از بین نمی رود.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 9 تیر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.