مضرات روغن حیوانی گوسفندی ؛ روغن حیوانی گاوی بهتر است یا گوسفندی - فال و خواب
خواص برگ اکالیپتوس برای مرغ عشق ؛ برگ اکالیپتوس برای غذای پرندگان

خواص برگ اکالیپتوس برای مرغ عشق ؛ برگ اکالیپتوس برای غذای پرندگان

خواص برگ اکالیپتوس برای مرغ عشق خواص برگ اکالیپتوس برای مرغ عشق ؛ برگ اکالیپتوس برای غذای پرندگان همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این …

مضرات سرکه انگور برای پوست صورت و عوارض استفاده از سرکه انگور برای پوست

مضرات سرکه انگور برای پوست صورت و عوارض استفاده از سرکه انگور برای پوست

مضرات سرکه انگور برای پوست صورت مضرات سرکه انگور برای پوست صورت ؛ عوارض استفاده از سرکه انگور برای پوست همگی در سایت فال و …

خواص غوره تازه و ایا خوردن غوره تازه برای بدن مفید است یا نه

خواص غوره تازه و ایا خوردن غوره تازه برای بدن مفید است یا نه

خواص غوره تازه خواص غوره تازه ؛ ایا خوردن غوره تازه برای بدن مفید است یا نه همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب …

مضرات روغن حیوانی گوسفندی

مضرات روغن حیوانی گوسفندی ؛ روغن حیوانی گاوی بهتر است یا گوسفندی

مضرات روغن حیوانی گوسفندی ؛ روغن حیوانی گاوی بهتر است یا گوسفندی همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم خواص مواد غذایی سایت است مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

همانطور که می دانید قرآن کریم از بهشت با نام جنت نام برده است و معنی جنت باغی است که درختان میوه فراوان دارد.همچنین در این کتاب آسمانی از میوه های زیادی نام برده شده است.

امروزه با پیشرفت جوامع بشری بیماری ها هم پیشرفت زیادی کرده اند و یکی از راه های نجات انسان از بیماری های مختلف شناخت کامل طبیعت و آشنایی با خواص گیاهان و میوه ها است.

از مهمترین میوه هایی که در قرآن از آنها نام برده شده است می توانیم به انجیر و زیتون اشاره کنیم که به تازگی یک گروه تحقیقات ژاپنی پی به خواص فوق العاده مصرف یک عدد انجیر و هفت عدد زیتون شده است.

پس از اینکه یکی از قرآن پژوهان مصری اعلام کرد که خداوند در قرآن به انجیر و زیتون قسم خورده است و نام انجیر یک بار و نام زیتون هفت بار در قرآن آمده است ، رییس این گروه مسلمان شد.

مضرات روغن حیوانی گوسفندی

طبیعتا زیاده‌روی در مصرف هر نوع روغن گیاهی یا روغن حیوانی برای سلامتی خصوصا برای کبد چرب مفید نیست. اما مصرف به اندازه و پرهیز از زیاده‌روی در استفاده از روغن حیوانی به خاطر بالا بودن کلسترول خوب می‌تواند مفید هم باشد.

مصرف روغن حیوانی و برگرداندن روغن مصرف شده به ظرف روغن، مصرف روغن جامد نباتی، برداشتن روغن با قاشق آغشته به غذا، سرخ کردن غذا با روغن مایع معمولی، سرخ کردن غذا با حرارت بالا، نگهداری روغن مایع در پشت شیشه فروشگاه صحیح نیست.مصرف روغن سوخته خطرناک است و موجب بروز سرطان می‌شود.

با توجه هی اینکه در ابتدای دوران بارداری احتمال اضافه وزن زیاد است پیشنهاد میشود در هفته اول تا چهارم بارداری میزان کمتری روغن حیوانی مصرف شود. در مورد مصرف روغن حیوانی در سه ماه سوم ( از هفته بیست و هشتم تا روز زایمان ) نگرانی های کمتری وجود دارد و مصرف آن نیازمند احتیاط کمتری نسبت به دوره اول بارداری است .قبل از مصرف روغن حیوانی برای کودکان و نوزادان به آلرژی و امکان به وجود آمدن حساسیت ها توجه کنید.

مصرف متعادل روغن حیوانی در بارداری بدون عوارض است اما مصرف بیش از اندازه از روغن حیوانی میتواند باعث موارد زیر شود : -افزایش وزن در هفته آخر بارداری -کاهش وزن پس از زایمان را سخت میکند

مقدار متعادل مصرف روغن حیوانی در روز حداکثر ۳۰ گرم است، بنابراین افرادی که از چربی حیوانی استفاده می‌کنند، باید دقت داشته باشند که مصرف روزانه آن‌ها از این ۳۰ گرم در روز تجاوز نکند، با رعایت این اصل، مصرف این نوع چربی برای بدن هیچ گونه ضرر و زیانی نخواهد داشت.

همان‌طوری که بارها به آن اشاره کردیم، روغن حیوانی کاملا از چربی درست شده است. بنابراین مصرف زیاد آن می‌تواند عوارض منفی‌ای برجای بگذارد. بنابراین مراقب مقدار مصرفی‌‌تان باشد و قبل از مصرف محتوای چربی موجود در روغن حیوانی‌ای که می‌خرید، بخوانید. همچنین با پزشک مشورت کنید تا مطمئن شوید مصرف بیشتر چربی در رژیم غذایی‌تان برای شما ضرری ندارد.

روغن حیوانی غذائیت و خاصیت چاق کنندگی بالایی دارد و در صورتی که فرد فعالیت بدنی کافی نداشته باشد مصرف روغن و کره حیوانی می‌تواند برایش مضر باشد.زیاده‌روی در مصرف انواع روغن حیوانی مضر و ضعیف کننده معده است.

 از دیدگاه طب سنتی چنانچه بدن قادر باشد روغن حاصل از دنبه حیوانی را هضم کند، یا فرد مصرف کننده روغن حیوانی یا کرمانشاهی دارای فعالیت‌های سنگینی مانند کشاورزی داشته باشد در این صورت خوردن روغن دنبه ضرری ندارد.

روغن‌های حیوانی به دلیل اشباع بودن باعث گرفتگی عروق و به مرور زمان موجب بسته شدن رگ‌ها و سکته قلبی می‌شوند. در گذشته به علت فعالیت زیاد بدنی اگر از روغن حیوانی استفاده می‌کردند مشکل خاصی پیش نمی‌آمد زیرا با سوخت و ساز کافی بدن جلوی انسداد رگ‌ها و گرفتگی عروق گرفته می‌شد ولی در حال حاضر بیشتر افراد کارشان را پشت میز انجام می‌دهند و فعالیت آنچنانی ندارند، بنابراین نباید از روغن حیوانی استفاده کرد.

آشنایی با دیگر خواص روغن حیوانی

برای اینکه شما سروران گرامی با دیگر خواص روغن حیوانی آشنا شوید این بخش را برای شما تهیه نموده ایم.

آشنایی با خواص روغن حیوانی

روغن‌ یا Oil از طریق فرآیندهای متابولیکی طبیعی توسط گیاهان، حیوانات و موجودات دیگر با تنوع قابل توجهی تولید می‌شود. روغن ماده‌ای است که با آب مخلوط نمی‌شود، به معنای واقعی کلمه روغن ترسِ از آب دارد. روغن‌ها ممکن است منشأ حیوانی، گیاهی یا حتی شیمیایی داشته باشند و خوراکی و غیرخوراکی هم باشند. از روغن‌ها برای اهدافی مانند پزشکی، تامین سوخت، ساخت انواع رنگ و پلاستیک، روانکاری و پخت و پز غذا استفاده می‌شود.

روغن حیوانی یا روغن زرد که به معروف‌ترین نوع آن روغن کرمانشاهی گفته می‌شود، یکی از انواع روغن خوراکی است که در استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، ایلام، لرستان و کردستان از شیر گاو و گوسفند تولید می‌شود.

یکی از خوراکی‌های مفیدی که امروزه در آشپزی مدرن کمتر دیده می‌شود، روغن حیوانی (روغن کرمانشاهی) است. روغن حیوانی محتوی ویتامین های محلول در چربی است. روغن حیوانی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ و ویتامین A است، همچنین به سلامت گوارش، کاهش التهاب مفاصل و سلامت پوست کمک می‌کند.

روغن حیوانی از کرهٔ حیوانی به دست می‌آید و با هم زدن دوغ در مَشک تهیه می‌شود. طعم این روغن بستگی زیادی به نحوه خوراک و چرای دام دارد. چرای گله‌های گوسفند از گیاهان معطر مناطق مرتفع کوهستانی در منطقهٔ کرمانشاه، بو و مزهٔ خاصی به روغن می‌دهد.

روغن حیوانی یکی از بهترین انواع روغن ها برای پخت و پز می باشد که در مناطق مختلف ایران تهیه و عرضه می گردد. این روغن ها دارای طعم فوق العاده و عطر بوی خاصی می باشد که هرکدام دارای خواص منحصر به فرد خود هستند؛ البته برای بهره گیری از این خواص نیاز به تشخیص روغن حیوانی اصل از انواع تقلبی آن دارید. انواع روغن حیوانی شامل روغن زرد گاوی، روغن زرد گوسفندی، روغن دنبه و روغن شحم می باشد

خواص روغن حیوانی گاوی

یکی از انواع روغن حیوانی، روغن زرد گاوی است که می توان از آن به عنوان یک روغن سرخ کردنی بدون عوارض جانبی و سالم استفاده نمود. این روغن در پزشکی نیز کاربرد دارد؛ به عنوان مثال خاصیت های درمانی مواد مختلف از جمله گیاهان دارویی را به نقاط مختلف بدن می رساند و سبب می شود که توسط بدن جذب گردد. روغن زرد گاوی در افزایش گوارش و هضم غذا نیز تاثیرگذار است و باعث بیشتر شدن ترشح اسید در معده می شود؛ این روند موجب سلامتی هرچه بیشتر بدن و لاغری و کاهش وزن خواهد شد.

روغن گاوی برخلاف گوشت گاو و گوساله که سردی هستند، مزاج گرم دارد و عطر ملایم‌تری دارد. به طور کلی روغن گاوی برخلاف قیمت کمتری که دارد با طبع انسان‌ها سازگارتر است. عطر ملایم آن نیز برای افرادی که به بوی تند روغن حیوانی علاقه ندارند بسیار مناسب است. به طور کلی روغن گاوی به علت خواص زیاد، طبع گرم و قیمت مناسب، برای مصارف روزانه بسیار مفید است.

خواص روغن حیوانی برای رحم و تنبلی تخمدان و خشکی واژن و پریودی

یکی از بیماری‌هایی که برای خانم‌ها به وجود می‌آید، خشکی واژن است که در اثر کاهش هورمون استروژن پدید می‌آید. دلایلی نظیر سیگار کشیدن، سقط جنین، شیردهی، بارداری، داروهایی نظیر دنازول، عمل جراحی نظیر شیمی درمانی، پرتو درمانی و هم چنین یائستگی در به وجود آمدن خشکی واژن موثر است.

سوزش و خارش واژن همراه با درد نشانه خشکی واژن است. افرادی که دچار این بیماری شده‌اند می‌توانند روغن حیوانی را به صورت شیاف استفاده کنند یا برای رفع خارش از پماد موضعی آن استفاده کنند. با مصرف روغن حیوانی به همراه غذایی می‌توان تخمدان و رحم را تقویت کرد.

همچنین روغن حیوانی به دلیل داشتن ویتامین‌های بالا می‌تواند هورمون‌های زنانه را تقویت کند و قدرت باروری را افزایش دهد. نکته قابل توجه اینکه باید اعتدال در مصرف این روغن رعایت شود چرا که مصرف زیاد روغن حیوانی باعث ایجاد بیماری‌های قلبی عروقی شود.

یکی از راه های درمان تنبلی تخمدان از نظر طب سنتی روغن مالی رحم، تخمدان و معده با روغن حیوانی و مصرف غذاهایی است که با روغن زرد پخته شده باشند. چراکه مصرف روغن حیوانی اصل باعث افزایش قوا و انرژی های بدن می‌شود.

اگر خانم ها در غیر دوران قاعدگی به اندازه یک قاشق چایخوری با روغن زرد یا روغن حیوانی زیرشکم و کشاله رانها را به مدت ۲۰ دقیقه ماساژ بدهند تا روغن جذب پوست و مویرگهای رحم گردد در رفع خشکی رحم بسیار کارساز است.

خواص روغن حیوانی برای اسپرم

یکی از راهکارهای طب سنتی ایرانی برای تقویت نیروی جنسی استفاده از روغن حیوانی گاوی است . روغن حیوانی گاوی را داغ کرده و با عسل مخلوط و بعنوان یک تغذیه میل کنید. برای افزایش اسپرم ۴۰ دانه سفیده تخم مرغ محلی با پودر نخود و پیاز و روغن حیوانی گاوی کوکو شود و سپس ۷ بخش شده و برای ۷ روز هم مصرف شود . می توانید از متخصصان طب سنتی در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید.

خواص روغن حیوانی در بدنسازی

روغن حیوانی دارای ویتامین ها و مواد معدنی است و یکی از بهترین مکمل های غذایی است که از تمام داروهای بدنسازی که میشناسید موثر تر است ، این تاثیر بسیار محسوس در عملکرد جسمی شماست. روغن حیوانی می‌تواند انرژی مورد نیاز برای انجام فعالیت‌های روزمره‌ی ورزشکاران و کسانی که سبک زندگی فعالی دارند، فراهم بکند.

خواص روغن حیوانی و عسل

ماسک روغن حیوانی برای درخشان کردن و مرطوب کردن پوست صورت با ترکیب عسل : مخلوط کردن یک قاشق چای خوری عسل و یک قاشق غذاخوری روغن حیوانی، اضافه کردن چند قطره شیر برای رقیق کردن محلول . از این ماسک برای درخشان کردن و مرطوب کردن پوست صورت به خصوص در زمستان می توانید استفاده کنید.

کره یا روغن حیوانی از چربی گاو، گوسفند و بز به دست می‌آید. کره گوسفندان دارای کلسترول بالاتری است. این نوع روغن در مقابل گرما مقاوم بوده و دمایی تا حدود ۲۵۰ درجه را می‌تواند تحمل نماید. افراد زیادی هستند که علاقه فراوانی به کره حیوانی دارند اما به دلیل داشتن کلسترول بالا از خوردن آن پرهیز می‌کنند. البته چربی‌های موجود در کره حیوانی مفید هستند و در ایجاد سلامتی نقش مهمی دارند.

کره حیوانی علاوه بر داشتن چربی و ویتامین A از مواد معدنی مانند منیزیم، کلسیم برخوردار است. به همین علت مصرف کره از به وجود آمدن پوکی استخوان در دوران سالمندی و پیری پیشگیری می‌کند. کلسیم موجود در کره حیوانی از مواد مغذی برای استخوان بوده و درصورتی که فرد دچار کمبود کلسیم شود، می تواند با مصرف کره این مشکل را برطرف کند.در کنار کره، عسل نیز هم ویتامین آ دارد و هم مواد معدنی فوق العاده عالی برای تقویت استخوان ها در خود جای داده است. اضافه شدن عسل به کره به ویژه در وعده صبحانه، نوید استخوان سازی بهتر را به ارمغان می آورد.

امگا۳ و امگا۶ از جمله غذاهایی هستند که برای تقویت مغز مفید بوده و باعث افزایش هوشیاری خواهد شد. با مصرف کره حیوانی نیاز به امگاها کم شده، زیرا این مواد غذایی در کره حیوانی موجود بوده و نیاز بدن را تامین می‌نماید. عسل طبیعی نیز اثرات منفی این روغن های چرب را کاهش می دهد.

گرفتن بوی روغن حیوانی

سرخ کردن پیاز در دنبه و روغن حیوانی، موجب از بین رفتن بوی آن می شود. پیاز خرد شده یا زنده شده را در روغن سرخ کرده و همان روغن را پس از صاف کردن، برای پخت آبگوشت یا خورشت استفاده کنید.

روش دیگر برای رفع بوی دنبه و روغن حیوانی، استفاده از لیمو عمانی و ادویه های معطر مانند زنجبیل، تخم گشنیز و فلفل سیاه و … درخورشت و آبگوشت است.دارچین یکی از بهترین ادویه هایی است که برای از بین بردن بوی دنبه و روغن حیوانی در خورشت و غذاهای آبکی مورد استفاده قرار می گیرد. دارچین در خورشت قیمه، علاوه بر از بین بردن بوی روغن، موجب خوشمزه تر شدن آن نیز می شود.

تشخیص روغن حیوانی اصل

روغن حیوانی اصل، عطر و طعم مطبوعی داشته و کاملا مشخص است که ریشه حیوانی دارد. اگر روغن حیوانی اصل باشد، نباید مزه روغن نباتی یا مزه بدی بدهد. البته باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که روغن حیوانی گاوی نسبت به روغن حیوانی گوسفندی عطر و طعم ملایم‌تری دارد.

روغن حیوانی خالص بر روی پوست دست سریعا آب می‌شود و اگر انگشتان خود را به روغن آغشته کنید و به هم بمالید، روغن تا حد زیادی جذب پوست شما خواهد شد.روغن حیوانی خالص با آب به سادگی از روی پوست شسته می‌شود.اگر مقداری از روغن حیوانی اصل را در دهان بگذارید، سریعا آب می‌شود.

روغن حیوانی اصل در دمای محیط نسبت به دمای یخچال و محیط‌های سرد، کمی شل‌تر می‌شود. یعنی اگر روغن را از یخچال خارج کردید و هم‌چنان بعد از گذشتن یک ساعت در دمای محیط سفت باقی ماند، مشخص می‌شود که روغن اصل نیست یا ناخالصی دارد.

رنگ روغن حیوانی گاوی زرد و رنگ روغن حیوانی گوسفندی متمایل به سفید است. هنگام خرید روغن حیوانی به رنگ آن دقت کنید.اگر روش نگهداری روغن حیوانی را بدانید و آن را رعایت کنید، عطر و طعم آن تغییر نمی‌کند. اگر روغن حیوانی شما تلخ، ترش یا بدمزه شده به این معناست که یا فاسد شده و یا ناخالصی دارد.

روغن حیوانی چطور درست میشود

ابتدا دوغ تهیه شده از ماست را درون مشک ریخته و پس از تکان دادن مشک، کره را از دوغ جدا می‌کنند. سپس کره را درون دیگ‌های بزرگ ریخته و به ملایمت حرارت می‌دهند. در اثر حرارت، آب کره تبخیر شده و ضایعات و اضافات آن گرفته‌شده و روغنی که باقی می‌ماند چربی حیوانی است.

برای تهیه‌ روغن حیوانی، به کره حرارت ملایمی داده می‌شود. پس از تبخیر بخش مایع، قسمت باقیمانده، همان روغن حیوانی است. در واقع روغن حیوانی ترکیب خالصی از چربی‌هاست که در آن اثری از شیر یا دوغ وجود ندارد. بنابراین برای نگهداری از آن نیازی به یخچال نیست.روغن حیوانی را می‌توان برای ماه‌ها یا حتی سال‌ها خارج از یخچال نگهداری کرد. همین ویژگی موجب محبوبیت این روغن در زمان‌های دور -که هنوز یخچال وجود نداشت- شده بود .

روغن حیوانی برای سرماخوردگی

سرماخوردگی و گرفتگی بینی امر آزاردهنده‌ای است. سختی در تنفس، کاهش حس چشایی، سردرد و خستگی از بدترین جنبه‌های سرماخوردگی هستند. اما روغن حیوانی می‌تواند به بهبود وضع‌تان کمک بکند. برای کاهش گرفتگی بینی و بهبود سرماخوردگی صبح‌ها چند قطره از روغن حیوانی گرم را در داخل حفره‌ی بینی‌تان بریزید. این کار موجب می‌شود روغن حیوانی مسیر تنفسی را پایین برود و با عبور از گلو، به نابودی عفونت‌ها کمک بکند. البته یادتان باشد که برای این کار باید روغن حیوانی‌ خالص باشد و قبل از استفاده آن را حرارت بدهید تا ولرم بشود.

روغن حیوانی برای زخم و سوختگی

روغن حیوانی برای کودکان در درمان حساسیت ها و سوختگی ها تجویز میشود.

روغن‌های گیاهی و حیوانی سرشار از اسیدهای چرب غیر اشباع، ترکیباتی هستند که از دیرباز به صورت سنتی در درمان زخم‌های سوختگی به کار می‌رفتند.

روغن حیوانی گوسفند معروف به روغن زرد ترکیبی است که در برخی از نقاط کشور ایران به ویژه مناطق جنوبی

مانند کهنوج، جیرفت و بافق به طور رایج در درمان زخم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نتایج بررسی اثر روغن حیوانی بر ترمیم زخم سوختگی توسط پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی ایران نشان داد

که روغن حیوانی نمی‌تواند روند بهبود زخم سوختگی را سرعت بخشد؛ این در حالی است

که روغن حیوانی در برخی از مناطق کشور به شکل سنتی برای درمان سوختگی استفاده می‌شود.

برای درمان سوختگی پای نوزاد چکاری باید کرد ؟ اگر منظور سرخ شدن پوست نوزاد است،

بهترین کار استفاده از روغن زرد محلی (روغن حیوانی) است و فرقی ندرد از چی گرفته شده باشد

از کره دوغی یا کره خامه باشد مهم آن است که روغن زرد باشد.اگر اگزمای پوستی و حساسیت باشد

در این خصوص اولین کار حجامت حساسیت باید انجام دهند و از ضماد اگزما نیز استفاده نمایند.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 8 آذر 1401
دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.