; خیار چنبر و دیابت ؛ کاهش و تنظیم قند خون با خوردن خیار چنبر - فال و خواب
فصل تره فرنگی ؛ کاشت و برداشت تره فرنگی از چه فصلی شروع میشود

فصل تره فرنگی ؛ کاشت و برداشت تره فرنگی از چه فصلی شروع میشود

فصل تره فرنگی فصل تره فرنگی ؛ کاشت و برداشت تره فرنگی از چه فصلی شروع میشود همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب …

نگهداری برگ چغندر در فریزر و روش صحیح نگهداری طولانی از برگ چغندر در فریزر

نگهداری برگ چغندر در فریزر و روش صحیح نگهداری طولانی از برگ چغندر در فریزر

نگهداری برگ چغندر در فریزر نگهداری برگ چغندر در فریزر ؛ روش صحیح نگهداری طولانی از برگ چغندر در فریزر همگی در سایت فال و …

خواص گل نسترن برای سرماخوردگی ؛ پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی با مصرف گل نسترن

خواص گل نسترن برای سرماخوردگی ؛ پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی با مصرف گل نسترن

خواص گل نسترن برای سرماخوردگی خواص گل نسترن برای سرماخوردگی ؛ پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی با مصرف گل نسترن همگی در سایت فال و …

خیار چنبر و دیابت

خیار چنبر و دیابت ؛ کاهش و تنظیم قند خون با خوردن خیار چنبر

خیار چنبر و دیابت ؛ کاهش و تنظیم قند خون با خوردن خیار چنبر همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم خواص مواد غذایی سایت است مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

همانطور که می دانید قرآن کریم از بهشت با نام جنت نام برده است و معنی جنت باغی است که درختان میوه فراوان دارد.همچنین در این کتاب آسمانی از میوه های زیادی نام برده شده است.

امروزه با پیشرفت جوامع بشری بیماری ها هم پیشرفت زیادی کرده اند و یکی از راه های نجات انسان از بیماری های مختلف شناخت کامل طبیعت و آشنایی با خواص گیاهان و میوه ها است.

از مهمترین میوه هایی که در قرآن از آنها نام برده شده است می توانیم به انجیر و زیتون اشاره کنیم که به تازگی یک گروه تحقیقات ژاپنی پی به خواص فوق العاده مصرف یک عدد انجیر و هفت عدد زیتون شده است.

پس از اینکه یکی از قرآن پژوهان مصری اعلام کرد که خداوند در قرآن به انجیر و زیتون قسم خورده است و نام انجیر یک بار و نام زیتون هفت بار در قرآن آمده است ، رییس این گروه مسلمان شد.

خیار چنبر و دیابت

یکی از خواص خیار چنبر این است که می‌تواند موجب کاهش قند خون شود. به افراد دیابتی توصیه می‌شود که برای کاهش قند خون از خیار چنبر تلخ استفاده کنند. اشخاص دیابتی که دو هفته به عمل جراحی شأن مانده است بهتر است به دلیل کاهش قند خون و کنترل سخت آن از خوردن خیار چنبر ممانعت کنند.

آشنایی با دیگر خواص خیار چنبر

برای اینکه شما سروران گرامی با دیگر خواص خیار چنبر آشنا شوید این بخش را برای شما تهیه نموده ایم.

آشنایی با خواص خیار چنبر

خیار چنبر یا چمبر یا خیارشنگ(به انگلیسی: Armenian cucumber) میوه‌ای است شبیه خیار که در واقع از گونهٔ خربزه تخم‌قند (با نام علمی C. melo) از خانوادهٔ طالبی است. طالبی و خیار هر دو از یک سرده هستند.نوعی میوه بلند و باریک است که طعم آن شبیه به خیار است و در ظاهر تا حدودی شبیه آن می‌باشد.

معمولاً با پوست خورده می‌شود و همچنین در آشپزخانه به عنوان جایگزین سبزیجاتی مانند کدو سبز و خیار استفاده می‌شود. از آنجایی که به آب زیادی برای رشد احتیاج ندارد، معمولاً بافت تردتر و سفت تری نسبت به خیار دارد. خیار چنبر نسبت به خیار سبز مواد و املاح معدنی غنی تر و تخمه‌ی مفیدتری دارد.

طول خیار چنبر تقریباً ۳۰ تا ۳۶ اینچ (۷۶ تا ۹۱ سانتی متر) است. به همان اندازه در زمین یا روی نرده رشد می‌کند. گیاهان خیار چنبر ترجیح می‌دهند بیشتر روز را در زیر نور کامل آفتاب قرار گیرند. این میوه زمانی که ۱۲ تا ۱۵ اینچ (۳۰ تا ۳۸ سانتی متر) طول داشته باشد خوش طعم تر خواهد بود. خیار ترشی چنبر در بازارهای خاورمیانه به عنوان « ترشی خیار وحشی» به فروش می‌رسد.

خواص خیار چنبر تلخ

مصرف خوراکی خیار چنبر تلخ خطرناک است چرا که ترکیبات شیمیایی آن می تواند باعث خونریزی ماهیانه وسقط جنین شود.

خواص خیار چنبر برای یبوست و معده

خیار چنبر با دارابودن فیبرهای غذایی و محلول به درمان یبوست کمک می کند. همچنین سبب بهبود هضم و افزایش متابولیسم بدن می شود. خیار چنبر دیر هضم بوده و سبب نفخ شکم می شود و مصرف آن در کودکان، افراد سالخورده و اشخاصی که دارای معده های حساس و ضعیف هستند، توصیه نمی گردد.

خواص خیار چنبر برای کبد

خیار چنبر دافع حرارت کبد گرم و معده گرم می‌باشد.

خواص خیار چنبر برای دیابت

یکی از خواص خیار چنبر این است که می‌تواند موجب کاهش قند خون شود. به افراد دیابتی توصیه می‌شود که برای کاهش قند خون از خیار چنبر تلخ استفاده کنند. اشخاص دیابتی که دو هفته به عمل جراحی شأن مانده است بهتر است به دلیل کاهش قند خون و کنترل سخت آن از خوردن خیار چنبر ممانعت کنند.

خیار چنبر مال کجاست

«فردریک هسلکویست»، در سفرهای خود در آسیای صغیر، مصر، قبرس و سوریه در قرن ۱۸ میلادی، با «خیار مصری»، روبرو شد که امروزه بدان خیار چنبر گرفته می‌شود. ببه گفته وی «ملکه خیار دارای ، طراوت، شیرینی، سفت و سالم» است.

او همچنین می گوید: «آن‌ها هنوز بخش بزرگی از غذای افراد طبقه پایین در مصر را تشکیل می‌دهند که از آن‌ها برای مصرف در تمام وعده ها استفاده می‌شود» جورج ای. پست، در فرهنگ لغت هیستینگز، می‌گوید: «این خیار بلندتر و باریک تر از خیار معمولی است، زیرا اغلب بیشتر از یک پا طول دارد و گاهی ضخامت آن کمتر از یک اینچ است و در هر دو انتهای آن اشاره شده است.»  این زیرگونه با خیار بیشترین نزدیکی را دارد. که در تصاویر و متون مدیترانه‌ای باستان مشاهده می‌شد و به احتمال زیاد از این نوع خیار بوده است که در طول سال برای امپراتور تیبریوسد که در قرن اول روم شروع به رشد می‌کرد

خیار چنبر برای سنگ کلیه

ادرارآوری از خواص خیار چنبر است که این خاصیت ادرارآوری خیار چنبر موجب می‌شود تا سنگ کلیه و سنگ مثانه خود به خود دفع شوند. همچنین یکی دیگر از خواص خیار چنبر این است که می‌تواند سوزش ادرار را درمان کند. در طب سنتی از تخم خیار چنبر برای درمان سوزاک استفاده می‌کنند.

مدر بودن و ملین بودن از خواص خیار چنبر است از این رو برای درمان سوزش ادرار، سنگ کلیه و سنگ مثانه بسیار مفید می باشد. برای تسکین ورم کلیه و مجاری ادرار می‌توانید از خیار چنبر و آب کاسنی استفاده کنید. مصرف آب خیار چنبر و یا ترکیب شیره مغز خیار چنبر با آب کاسنی می‌تواند ورم کلیه را به سرعت تسکین دهد.

خیار چنبر برای سرماخوردگی

مقادیر بالای ویتامین C و ویتامین A موجود در خیار باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و برای پسشگیری و درمان سرماخوردگی، آنفلونزا و گلودرد مفید می باشد. اگر روزی یک عدد خیار بخورید از سرماخوردگی زمستان در امان خواهید بود.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 3 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.