; فواید نعناع فلفلی برای زن باردار ؛ حفظ سلامت زن باردار با مصرف نعناع فلفلی - فال و خواب
خاصیت کلم بروکلی و بهبود اختلالات گوارشی و کبد چرب

خاصیت کلم بروکلی و بهبود اختلالات گوارشی و کبد چرب

خاصیت کلم بروکلی خاصیت کلم بروکلی ؛ بهبود اختلالات گوارشی و کبد چرب همگی در سایت فال و خواب .امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش …

مضرات سلنیوم سولفاید ؛ عوارض مصرف شامپو سلنیوم سولفاید برای مو

مضرات سلنیوم سولفاید ؛ عوارض مصرف شامپو سلنیوم سولفاید برای مو

مضرات سلنیوم سولفاید مضرات سلنیوم سولفاید ؛ عوارض مصرف شامپو سلنیوم سولفاید برای مو همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش …

برای ویتامین دی چه بخوریم ؛ برای کمبود ویتامین دی چه غذایی بخوریم

برای ویتامین دی چه بخوریم ؛ برای کمبود ویتامین دی چه غذایی بخوریم

برای ویتامین دی چه بخوریم برای ویتامین دی چه بخوریم ؛ برای کمبود ویتامین دی چه غذایی بخوریم همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این …

فواید نعناع فلفلی برای زن باردار

فواید نعناع فلفلی برای زن باردار ؛ حفظ سلامت زن باردار با مصرف نعناع فلفلی

فواید نعناع فلفلی برای زن باردار ؛ حفظ سلامت زن باردار با مصرف نعناع فلفلی همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم خواص مواد غذایی سایت است مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

همانطور که می دانید قرآن کریم از بهشت با نام جنت نام برده است و معنی جنت باغی است که درختان میوه فراوان دارد.همچنین در این کتاب آسمانی از میوه های زیادی نام برده شده است.

امروزه با پیشرفت جوامع بشری بیماری ها هم پیشرفت زیادی کرده اند و یکی از راه های نجات انسان از بیماری های مختلف شناخت کامل طبیعت و آشنایی با خواص گیاهان و میوه ها است.

از مهمترین میوه هایی که در قرآن از آنها نام برده شده است می توانیم به انجیر و زیتون اشاره کنیم که به تازگی یک گروه تحقیقات ژاپنی پی به خواص فوق العاده مصرف یک عدد انجیر و هفت عدد زیتون شده است.

پس از اینکه یکی از قرآن پژوهان مصری اعلام کرد که خداوند در قرآن به انجیر و زیتون قسم خورده است و نام انجیر یک بار و نام زیتون هفت بار در قرآن آمده است ، رییس این گروه مسلمان شد.

فواید نعناع فلفلی برای زن باردار

بسیاری از زنان بارداری که در طول دوران بارداری دچار حالت تهوع می‌شوند، می‌گویند که مصرف اَشکال مختلف نعناع فلفلی در کاهش حالت تهوع آنها مؤثر بوده است. بااین‌حال مطالعات در این زمینه غیرقاطع یا متناقض هستند. محققان مرکز تحقیقات سلامت باروری و ناباروری فاطمه زهرا در تهران به این نتیجه رسیدند که نعناع هیچ اثری روی تهوع و استفراغ در دوره‌ی بارداری ندارد. زنان باردار قبل از مصرف نعناع فلفلی به هر دلیل باید با پزشک‌شان مشورت کنند.

در حالی که یک مطالعه قدیمی با حجم نمونه بسیار کمی از ۱۸ زن – نشان داد که منتول می تواند به شیر مادر منتقل شود ، اما هیچ اثر سوئی بر میزان شیر یا نوزاد نشان نمی دهد. همچنین لازم به ذکر است ، این مطالعه به بررسی مصرف کپسول حاوی انواع ترکیبات و نه چای نعناع فلفلی خالص پرداخت. در همین حال ، برخی افراد توصیه می کنند از روغن نعنا یا چای برای کمک به از شیر گرفتن استفاده کنند. در حالی که فقدان شواهد محکمی برای اثبات این امر وجود دارد ، اما گزارشات شخصی درباره اثربخشی آن وجود دارد.

آشنایی با دیگر خواص نعناع فلفلی

برای اینکه شما سروران گرامی با دیگر خواص نعناع فلفلی آشنا شوید این بخش را برای شما تهیه نموده ایم.

آشنایی با خواص نعناع فلفلی

نعناع فلفلی (به انگلیسی :Peppermint) و (نام علمی:Mentha × piperita) گیاهی بومی اروپا و آسیاست، از گیاهان علفی و چند ساله محسوب می شود که دارای ساقه ای بنفش و برگ های سبز رنگ می باشد. گل های آن به رنگ بنفش و میوه ی کپسولی آن قرمز رنگ می باشد. نعنا فلفلی یا سوسنبر از پیوند و یا تلاقی نعناع آبی و نعناع معمولی به وجود آمده است. همانند دیگر اعضای خانواده نعناها، این گیاه نیز کاربرد های فراوانی در طب سنتی و طب مدرن دارد.

نعناع فلفلی تازه و خشک به عنوان طعم دهنده در تهیه انواع آدامس، آب نبات، شکلات، چای و دمنوش گیاهی بدون کافئین آن، اسانس و روغن نعنا فلفلی (بیشتر به صورت موضعی و برای آروماتراپی استفاده می شود) استفاده می شود. نعناع فلفلی را برای تهیه مکمل، انواع خمیر دندان، دهانشویه و محصولات بهداشتی مانند صابون به کار می برند. نعنا فلفلی حاوی ۵٪ اسانس روغنی فرار است که شامل فنلهای((p-Cymene و(Terpene) ترین الکل و تیمول کارواکرول می باشد و منگنز فراوان معادل ۱۵٪ تا ۶۰٪ است.

خواص نعناع فلفلی برای ریه و کرونا

منتول – ترکیب شیمیایی اصلی نعناع فلفلی – ضداحتقانی مؤثر است. ضداحتقان‌ها، غشاهای متورم را در بینی منقبض و جمع می‌کنند و درنتیجه تنفس راحت‌تر می‌شود. همچنین منتول یک خلط‌آور است. خلط‌آورها، مخاط و بلغم موجود در ریه‌ها را شل می‌کنند و آنها را بالا می‌آورند (به سمت گلو). خلط‌آورها برای افرادی که سرفه می‌کنند و در سینه‌شان خلط دارند، بسیار مفید هستند.

در مقاله‌ای که سال ۲۰۱۵ انجمن شیمی آمریکا آن را منتشر کرد، دانشمندان نتیجه گرفتند که «باتوجه به خواص ضدمیکروبی گسترده‌اش، اُلباس می‌تواند عامل مفیدی برای درمان عفونت‌های بدون عارضه‌ی (ساده و معمولی) پوست و دستگاه تنفسی باشد.» اُلباس شامل عصاره‌های چند روغن ضروری ازجمله روغن نعناع فلفلی، روغن اوکالیپتوس و روغن کاژوپوت است. این روغن‌های ضروری باید استنشاق شوند.

دمنوش نعنا‌ع فلفلی یکی از دمنوش‌هایی است کە سبب تقویت سیستم ‌ایمنی بدن فرد می‌شود و ضدکروناست. منتول، ترکیب‌ شیمیایی اصلی نعنا‌‌ع فلفلی، ضداحتقانی مؤثر است. ضداحتقان‌ها، غشاهای‌ متورم را در بینی منقبض و جمع می‌کنند و درنتیجه تنفس راحت‌تر می‌شود.

خواص نعناع فلفلی برای سرماخوردگی

چای نعناع فلفلی به عنوان یک ضد اسپاسم، می تواند احساس تحریک کنندگی که موجب سرفه می شود و به موجب آن بیماری تنفسی تشدید میشود، را از بین ببرد. با شل کردن عضلات گلو و قفسه سینه، می توانید علائم سرماخوردگی و آنفولانزا را از بین ببرید.

خواص نعناع فلفلی برای زنان

نعناع فلفلی یکی ضد درد و ضد اسپاسم طبیعی است و می تواند به درمان دل درد و کمردرد شدید پریود کمک کند. در یک مطالعه بر روی ۱۲۷ زن مبتلا به قاعدگی دردناک مشخص شد که کپسول عصاره نعناع فلفلی به درمان درد پریود کمک زیادی می کند.

خواص نعناع فلفلی و چای سبز نیوشا

یکی از محبوب‌ترین دمنوش‌هایی که در شرکت نیوشا بر پایه چای سبز تولید می‌شود دمنوش نعناع فلفلی نیوشا است. از مهمترین خواص این دمنوش می‌توان به کاهش اشتها و در واقع کاهش وزن، بهبود مشکلات گوارشی به خصوص معده و آرام‌بخش بودن اشاره کرد.

چای نعناع فلفلی نیوشا می تواند کمک زیادی به از دست دادن وزن و کاهش وزن نماید. چای نعناع فلفلی نیوشا باعث کاهش اشتها و کمک به سوزاندن کالری بیشتر می شود و برای لاغری بسیار موثر است.

نعناع فلفلی برای موهای زائد

مطالعات محققان در ترکیه نشان داد که نوشیدن چای نعناع به کاهش رشد غیرطبیعی مو در زنان کمک می‌کند. رویش موهای زائد در زنان (هیرسوتیسم) معمولا به دلیل اختلالات هورمونی و سندرم تخمدان پلی کیستیک ایجاد می شود. برای انجام این مطالعه ۴۲ زن بین سنین ۱۸ تا ۴۰ سال مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج نشان داد که استفاده از چای نعناع به میزان دو بار در روز و به مدت یک ماه، سطح هورمون مردانه تستوسترون را ۲۹ درصد کاهش داده است.

به عبارت دیگر نعناع موجب کاهش سطح تستوسترون آزاد و کل در خون زنان می شود. بالا بودن هورمون تستوسترون در زنان موجب رویش موی زائد و غیرطبیعی بر روی شکم، سینه، صورت و گردن می شود. در حال حاضر برای درمان و کنترل موهای زائد در زنان از قرص های ضدبارداری و داروهای مهار کننده هورمون های مردانه استفاده می شود. به عقیده پژوهشگران، نعناع دارای پتانسیل استفاده به عنوان یک درمان مفید و طبیعی برای هیرسوتیسم (رویش موی زائد) در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک است.

نعناع فلفلی و فشار خون

مصرف چای نعناع (یک ساعت بعد از غذا) یک درمان موثر برای فشار خون بالا نیز می باشد. اثرات آرامبخش منتول در چای نعناع کمک می کند تا بدن از تنش ایجاد شده رهایی یابد. بنابراین فشار خون بالا را به آسانی کنترل می کند. همچنین اثبات شده است که مصرف منتول خوراکی می تواند فشار خون سیستولیک و دیاستولیک شریانی را برای ۲۴ ساعت کاهش دهد. برای درمان فشار خون بالا بخوانید!

نعناع فلفلی و کبدچرب

نعناع فلفلی ممکن است با برخی داروهایی که کبد آنها را متابولیزه می‌‌کند تداخل داشته باشد.

نعناع فلفلی از کجا تهیه کنیم

نعناع فلفلی را می توانید از فروشگاه ها و عطاری های آنلاین خریداری کنید.

تفاوت ظاهری نعناع و نعناع فلفلی

نعناع (Spearmint) و نعناع فلفلی (Peppermint) هر دو عضو یک خانواده هستند و بنابراین از نظر ظاهری، نوع کشت، عطر و طعم و استفاده دارای ویژگی های نسبتاً یکسانی هستند. اما تفاوت ها و کاربردهای مختلفی دارند.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 1 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.