; خواص برگ توت در طب سنتی و خاصیت دارویی برگ توت از دیدگاه طب سنتی - فال و خواب
هل سیاه در بارداری و خواص و مضرات مصرف هل سیاه برای زن باردار

هل سیاه در بارداری و خواص و مضرات مصرف هل سیاه برای زن باردار

هل سیاه در بارداری هل سیاه در بارداری ؛ خواص و مضرات مصرف هل سیاه برای زن باردار همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این …

گندم بو داده چیست و ایا گندم بو داده و برنجک از تنقلات محسوب میشوند

گندم بو داده چیست و ایا گندم بو داده و برنجک از تنقلات محسوب میشوند

گندم بو داده چیست گندم بو داده چیست ؛ ایا گندم بو داده و برنجک از تنقلات محسوب میشوند همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم …

خواص پوست هندوانه برای پوست و پوست هندوانه برای پوست صورت

خواص پوست هندوانه برای پوست و پوست هندوانه برای پوست صورت

خواص پوست هندوانه برای پوست خواص پوست هندوانه برای پوست ؛ پوست هندوانه برای پوست صورت همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب که …

خواص برگ توت در طب سنتی

خواص برگ توت در طب سنتی ؛ خاصیت دارویی برگ توت از دیدگاه طب سنتی

خواص برگ توت در طب سنتی ؛ خاصیت دارویی برگ توت از دیدگاه طب سنتی همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم خواص مواد غذایی سایت است مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

همانطور که می دانید قرآن کریم از بهشت با نام جنت نام برده است و معنی جنت باغی است که درختان میوه فراوان دارد.همچنین در این کتاب آسمانی از میوه های زیادی نام برده شده است.

امروزه با پیشرفت جوامع بشری بیماری ها هم پیشرفت زیادی کرده اند و یکی از راه های نجات انسان از بیماری های مختلف شناخت کامل طبیعت و آشنایی با خواص گیاهان و میوه ها است.

از مهمترین میوه هایی که در قرآن از آنها نام برده شده است می توانیم به انجیر و زیتون اشاره کنیم که به تازگی یک گروه تحقیقات ژاپنی پی به خواص فوق العاده مصرف یک عدد انجیر و هفت عدد زیتون شده است.

پس از اینکه یکی از قرآن پژوهان مصری اعلام کرد که خداوند در قرآن به انجیر و زیتون قسم خورده است و نام انجیر یک بار و نام زیتون هفت بار در قرآن آمده است ، رییس این گروه مسلمان شد.

خواص برگ توت در طب سنتی

طبع برگ توت معتدل رو به گرمی است و کالری ۱۰۰ گرم برگ توت ۲۸ کالری می باشد.

برگ توت به دلیل خاصیت ضد درد آن شناخته شده است. دمنوش برگ توت برای بسیاری از دردها به ویژه آرتروز موثر است.

امروزه مصرف زیاده از حد غذاهای آماده، تنقلات پرکالری و فاقد مواد مغذی از یکسو، و عدم مصرف میوه و سبزیجات تازه به مقدار کافی از سوئی دیگر، شرایطی در جامعه حاکم کرده که بیماری هایی مانند سرطان، بیماری های قلبی و عروقی، سکته مغزی، آلزایمر، آرتریت روماتوئید (دردهای مفصلی)، دیابت نوع ۲ و کاتاراکت (آب مروارید) روزبه روز افزون تر می شود، که مواد آنتی اکسیدانی در پیشگیری از این بیماری ها نقش به سزائی دارند.

برگ توت در درمان برونشیت و سرماخوردگی موثر است. دمنوش برگ توت که در فصل سرما خورده می شود، سرفه و درد گلو را تسکین می دهد. توصیه می شود این دمنوش را قبل از صبحانه و شام با معده خالی بنوشید تا روند بیماری به راحتی طی شود.

برگ توت ترکیبات مختلفی را وارد بدن می کند که هر کدام از آنها ممکن است به مبارزه با دیابت کمک کنند. با مصرف منظم چای برگ توت به تعادل قند خون کمک می کنید.

اما اگر دیابت دارید، توصیه می کنیم قبل از مصرف چای برگ توت با پزشک خود مشورت کنید.

برگ توت یک درمانگر طبیعی در درمان بیماری های قلبی است. عصاره برگ توت با کاهش کلسترول و فشار خون، کاهش التهاب و جلوگیری از آترواسکلروز می تواند سلامت قلب را بهبود بخشد. آترواسکلروز به معنی تجمع پلاک در شریان هاست و می تواند منجر به بیماری های قلبی شود.

عصاره برگ توت علاوه بر کاهش گلوکز خون، که در نهایت می تواند سلامت قلب شما را بهبود بخشد، همچنین به دلیل تأثیر بر کلسترول شما شناخته شده است.

التهاب مزمن در بسیاری از فرآیندهای بیماری مانند بیماری قلبی، بیماری آلزایمر، آرتریت روماتوئید، آسم و سرطان نقش دارد.

دلیل دیگری که برخی از افراد عصاره برگ توت را مصرف می کنند، کمک به کاهش وزن است. حتی کاهش وزن متوسط ​​۵ تا ۱۰ درصد می تواند به مزایای دیگری مانند کاهش فشار خون و بهبود سطح کلسترول HDL منجر شود.).

آشنایی با دیگر خواص برگ توت در طب سنتی

برای اینکه شما سروران گرامی با دیگر خواص برگ توت آشنا شوید این بخش را برای شما تهیه نموده ایم.

آشنایی با برگ توت

میوه تنها بخشی از درخت توت نیست که ممکن است فواید سلامتی داشته باشد. قرن هاست که از برگ های آن در طب سنتی به عنوان یک درمان طبیعی برای انواع بیماری ها استفاده می شود.

در واقع، برگ ها بسیار مغذی هستند. آنها سرشار از ترکیبات گیاهی قدرتمند مانند آنتی اکسیدان های پلی فنل و همچنین ویتامین ث، روی، کلسیم، آهن، پتاسیم، فسفر و منیزیم هستند. برگ های توت یکی از رایج ترین درمان های خانگی طبیعی برای بسیاری از بیماری ها هستند. کره ای ها، ژاپنی ها و چینی ها از این گیاه در طب سنتی به عنوان نوشیدنی مقوی برای بیماری های مختلف استفاده می کنند.

شما نیز می توانید از ارزش ها و خواص دارویی گرانبها برای درمان بیماری های مختلف استفاده کنید. اگر به دنبال راهی ساده برای دریافت این فواید سلامتی و موارد دیگر هستید، یک چای آرام بخش برگ توت را امتحان کنید!

هیچ کس نیست که نداند توت سفید و سیاه چقدر مفید است. به همین ترتیب، توت خشک و شربت توت. توت از هر نظر از سر تا پا میوه ای دارویی است. فواید برگ توت که در فصل بهار جمع آوری می شود بی شمار است. رایج ترین استفاده از برگ توت به عنوان چای است. همچنین می توان آن را به سوپ و غذا اضافه کرد. می توان آن را درست مانند برگ انگور پیچید.

مهمترین خواص برگ توت

✅ این یک تب بر طبیعی است. چای برگ توت از گذشته تا به امروز به عنوان تب بر استفاده می شده است.

✅ خاصیت ادرار آور دارد.

✅ به عنوان موثر در برابر اگزما شناخته شده است.

✅ سموم کبد را پاک می کند.

✅ به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد، در برابر التهابات بدن موثر است.

✅ با تسریع متابولیسم به چربی سوزی و کاهش وزن کمک می کند.

✅ استخوان ها را تقویت می کند.

✅ اعصاب را آرام می کند.

✅ فشار خون را پایین می آورد.

✅ دستگاه گوارش را تقویت می کند.

✅ دوستدار پوست است.

✅ از ریزش مو جلوگیری می کند.

✅ برای کم خونی مفید است.

✅ سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند و عوامل مستعد بیماری ها را از بین می برد.

✅ به لطف خواص آنتی اکسیدانی خود، علائم بیماری های مزمن را کاهش می دهد.

✅در برابر بیماری های زمستانی موثر است.

خواص برگ توت برای دیابت

برگ توت ترکیبات مختلفی را وارد بدن می کند که هر کدام از آنها ممکن است به مبارزه با دیابت کمک کنند.

یکی از این ترکیبات ۱-دیوکسینوژیمایسین (DNJ) است که از جذب کربوهیدرات ها در روده جلوگیری می کند. این برگ ها به دلیل حضور این ترکیبات ممکن است سطح قند خون و میزان ترشح انسولین را نیز کاهش دهند. انسولین هورمونی است که میزان قند خون را تنظیم می کند.

در یک مطالعه ۳۷ بزرگسال مالتودکسترین (پودر نشاسته ای که به سرعت سطح قند خون را بالا می برد) مصرف کرده اند. سپس به آنها عصاره برگ توت حاوی ۵ درصد DNJ داده شد.

افرادی که ۲۵۰ یا ۵۰۰ میلی گرم از این عصاره را مصرف کرده بودند؛ میزان قند خون و انسولین‌شان به میزان قابل توجهی پایین تر از همچنین در یک مطالعه ۳ ماهه دیگر، افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ که ۱۰۰۰ میلی گرم عصاره برگ توت را ۳ بار در روز با وعده های غذایی مصرف کرده بودند در مقایسه با گروهی که دارونما خورده بودند، قند خونشان بعد از غذا خوردن کمتر بالا رفت.

خواص برگ توت برای دام

ارزش غذایی یک علوفه به ترکیب گیاهی آن وابسته است. زیرا گونه های گیاهی ارزش غذایی متفاوتی دارند. همچنین،آگاهی از ترکیبات شیمیایی گیاهان مورد استفاده در تغذیه دام می تواند، راه حلی برای شناخت کمبودهای احتمالی برخیاز مواد مغذی در خوراک دام باشد.

این تحقیق به منظور بررسی برگ توت و شناسایی عناصر و ترکیبات شیمیایی آن برای استفاده نشخوارکنندگان مانند گوسفند در آزمایشگاه دانشگاه زابل انجام شد که نتیجه این مطالعه نشان داده است که تغذیه از برگ توت که دارای پروتئین خام بالا و کم فیبر است منجر به قابلیت هضم ظاهری بالا در رژیم غذایی گوسفند درمخلوط با علوفه و کنسانتره است.

همچنین با توجه به مقدار عناصر غذایی مناسب در برگ توت می توان از این برگ با مخلوط مناسبی از ترکیبات غذایی دیگر یک تغذیه مناسب برای بسیاری از نشخوارکنندگان مورد استفاده قرار داد و باتوجه به اینکه مقدار پروتئین برگ توت حدود ۱۸ تا ۲۵ درصد بر اساس ماده خشک است لذا منبع مناسبی برای تأمین پروتئین جیره میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

خواص برگ توت برای مو

برگ توت سفید حاوی مقادیر زیادی روی و آهن می باشد که از ریزش مو جلوگیری کرده و باعث تقویت و افزایش رشد مو می شود.

همچنین می توانید آب توت سفید را بگیرید و بر روی پوست سر و مو ها بمالید و خوب ماساژ دهید تا با فزایش جریان خون باعث افزایش رشد مو شود.

خواص برگ توت برای لاغری

این برگ ها می توانند چربی سوزی را افزایش دهند و در نتیجه ممکن است، باعث کاهش وزن شوند.

برگ درخت توت در کاهش وزن و مقابله با چاقی پتانسیل نشان داده است. آزمایش حیوانات منتشر شده در Experimental Biology and Medicine نشان داد که عصاره برگ توت از طریق کانالهای مختلف در کاهش چاقی و عوارض مرتبط با آن کار می کند. این شامل کاهش تری گلیسیرید پلاسما، اندازه چربی، میزان پراکسیداسیون لیپیدهای کبدی و بهبود استاتوزیس کبدی می شود.

برگ توت برای خرگوش

خوردن برگ توت برای خرگوش خوب است ولی در حد اعتدال و مواظب باشید که توت کال بین برگ ها نباشد.

برگ توت برای کرم ابریشم

برگهای توت قرن ها پیش بسیار با ارزش بودند. چینی ها از این برگ ها برای تغذیه کرم های ابریشم استفاده می کردند. در نتیجه، درخت توت به بخشی مهم در تجارت ابریشم چین تبدیل شد. امروزه ما از برگها به روشهای دیگر، بیشتر برای مکمل های غذایی و به عنوان برگهای چای استفاده می کنیم.

برگ توت برای دندان درد

مزمزه کردن برگ توت می تواند درد دندان را کاهش دهد.

کمپرس آن برای کاهش ورم‌‌ های روده مفید است.

از خواص دیگر برگ توت می توان به؛ خنک شدن خون، خون سازی، بهبود روماتیسم اشاره کرد، همچنین چینی ها معتقدند چای این برگ می تواند کمک کند تا افراد بهتر ببینند و بهتر بشنوند.

طرز تهیه دمنوش برگ توت

تهیه چای برگ درخت توت بسیار آسان است. فقط کافی است برگهای چای یا کیسه های چای را در آب داغ خیس کنید. چای از برگهای خشک شده تهیه می شود. در ایالات متحده، شما می توانید چای را از گیاهان دارویی معتبر خریداری کنید یا به صورت آنلاین سفارش دهید. شما به راحتی می توانید چای برگ توت بگیرید. هنگام خرید چای توصیه می کنیم به دنبال مارک های ارگانیک باشید.

عناصر

۱ قاشق چایخوری برگ چای توت یا

۱ تیبگ برگ توت

۱ فنجان آب فیلتر شده

عسل یا لیمو اختیاری

دستورالعمل ها

چای توت بهتر است با آب در دمای ۱۶۰-۲۰۰ درجه فارنهایت تهیه شود. برای انجام این کار، یک فنجان آب را به جوش آورید. بگذارید فقط یک دقیقه خنک شود.
برگهای چای را به یک قوری اضافه کرده و روی آب داغ بریزید. از طرف دیگر، می توانید یک کیسه چای را در یک فنجان آب گرم بریزید.
بگذارید چای به مدت ۳-۵ دقیقه خیس بماند. در صورت استفاده از قوری، چای را درون فنجان فشار دهید.
چای شما آماده است! چای برگ توت معمولاً بدون هیچگونه افزودنی مصرف می شود. اما در صورت تمایل می توانید عسل یا لیمو اضافه کنید.

توجه:

اگر چای را بیش از حد قوی یافتید دفعه بعد مدت زمان کوتاه تر خیس کنید.

خواص تسکین دهنده برگ توت

برگ توت به دلیل خاصیت ضد درد آن شناخته شده است. دمنوش برگ توت برای بسیاری از دردها به ویژه آرتروز موثر است.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 11 آذر 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.