; مضرات شکستن قولنج انگشتان + با این کار خود را نابود می کنید - فال و خواب
زود انزالی و قرص و علت و درمان قطعی زود انزالی با گیاهان دارویی و با تغذیه

زود انزالی و قرص و علت و درمان قطعی زود انزالی با گیاهان دارویی و با تغذیه

زود انزالی زود انزالی ؛ قرص و علت و درمان قطعی زود انزالی با گیاهان دارویی و با تغذیه همگی در سایت فال و خواب . …

قرص ژلوفن ؛ ترکیبات ترکیبات قرص ژلوفن ۴۰۰ کامپاند برای سردرد و کودکان

قرص ژلوفن ؛ ترکیبات ترکیبات قرص ژلوفن ۴۰۰ کامپاند برای سردرد و کودکان

قرص ژلوفن قرص ژلوفن ؛ ترکیبات ترکیبات قرص ژلوفن ۴۰۰ کامپاند برای سردرد و کودکان همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد …

درد پهلو و علت و درمان خانگی در پهلو راست و چپ و عفونت واژن

درد پهلو و علت و درمان خانگی در پهلو راست و چپ و عفونت واژن

درد پهلو درد پهلو ؛ علت و درمان خانگی در پهلو راست و چپ و عفونت واژن همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این …

مضرات شکستن قولنج انگشتان


شکستن قولنج انگشتان دست نی نی سایت
ترک عادت شکستن انگشتان نی نی سایت
فواید شکستن قولنج
اموزش شکستن قولنج دست
شکستن قولنج کمر
شکستن قولنج دختر
عوارض شکستن قولنج گردن
آیا شکستن قولنج کمر ضرر دارد

مضرات شکستن قولنج انگشتان + با این کار خود را نابود می کنید در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

شکستن قولنج به روشی اطلاق می‌شود که در آن فرد با وارد آوردن فشار به مفاصل خود، باعث ایجاد صدایی مشابه شکستگی می‌شود. علیرغم انجام تحقیقات محدود در این زمینه، شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد این عمل به مفاصل آسیب می‌زند.

مطالعه‌ای منتشر شده در یک مجله پزشکی سوئیس بیان می‌کند که در هیچ یک از تحقیقات انجام شده، شواهدی وجود ندارد که ترک خوردن انگشتان باعث بروز آرتروز شود.

یک پزشک با انجام آزمایش بر روی خود، این مطلب را اثبات کرده است. وی گزارش داده که در طول یک دوره ۵۰ ساله، بیش از دو بار در روز مچ دست چپ خود را شکسته است، اما این کار را با دست راست خود انجام نداده است. در نهایت، هیچ تفاوتی بین دست چپ و دست راست او مشاهده نشده و هیچ یک نشانه‌های آرتروز را نشان ندادند.

همچنین هیچ مدرکی مبنی بر افزایش حجم بند انگشتان یا کاهش قدرت آنها وجود ندارد.

چرا  قولنج دستان خود را می شکنند؟

تحقیقات بیان می‌کند که تقریباً ۵۴ درصد افراد به شکستن قولنج دست‌های خود می‌پردازند. این کار برای دلایل مختلفی صورت می‌گیرد:

صدا: برخی از افراد از شنیدن صدای کلیک کردن مفصل لذت می‌برند.

احساس راحتی: بعضی‌ها فکر می‌کنند شکستن قولنج فضای بیشتری در مفصل ایجاد می‌کند که موجب رفع تنش و افزایش تحرک می‌شود، اگرچه مدارک موثقی دال بر وجود چنین فضایی وجود ندارد.

تخلیه عصبی: مشابه تاب دادن دست‌ها یا چرخاندن مو، شکستن قولنج می‌تواند به عنوان یک فعالیت برای مشغول کردن دست‌ها در هنگام عصبانیت عمل کند.

کاهش استرس: برخی از افراد تحت فشار، نیاز به انجام کاری دارند تا استرس خود را کاهش دهند. شکستن قولنج ممکن است به عنوان یک راه برای تخلیه استرس عمل کند بدون آنکه آسیبی وارد آورد.

عادت: زمانی که فردی به دلیل هر یک از این عوامل شروع به شکستن قولنج می‌کند، تداوم آن بدون فکر و به صورت خودکار اتفاق می‌افتد. اگر فرد به طور ناخودآگاه و چندین بار در روز این کار را انجام دهد، این رفتار به یک عادت تبدیل می‌شود.

علت صدای شکستن چیست؟

دلیل دقیق ایجاد صدای ترکیدگی در مفاصل هنگام کشیدن هنوز به طور کامل شناخته شده نیست. برای مدت‌های طولانی، بسیاری صداها را به تشکیل یا فروپاشی حباب‌های نیتروژن در مایع مفصلی نسبت می‌دادند، در حالی که برخی دیگر معتقد بودند که این پدیده ناشی از حرکت رباط‌ها در اطراف مفصل است.

در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۵ انجام شد، محققان با استفاده از تصویربرداری MRI به بررسی قولنج شکنی انگشتان پرداختند. آن‌ها دریافتند که یک حفره به دلیل فشار منفی ایجاد شده در هنگام جدا شدن سریع مفصل تشکیل می‌شود و صدا از طریق این حفره به وجود می‌آید. با این حال، این توضیح نمی‌دهد که چرا صدا بلند است.

در یک مطالعه دیگر که در سال ۲۰۱۸ انجام شد، به این نتیجه رسیده شد که صدا واقعاً به دلیل فروپاشی جزئی حفره ایجاد شده است. بررسی‌هایی از مطالعات نشان داد که ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا حفره به طور کامل فروپاشی شود و حفره جدیدی تشکیل شود، که این ممکن است دلیلی باشد که چرا نمی‌توان بلافاصله پس از شکستن قولنج، دوباره آن را انجام داد.

عوارض قولنج شکستن انگشتان

شکستن قولنج نباید همراه با درد، تورم، یا تغییر شکل در مفصل باشد. اگر چنین علائمی را تجربه کنید، ممکن است مشکل دیگری در حال وقوع باشد.

اگرچه این کار به ندرت منجر به آسیب می‌شود، اما شکستن قولنج بیش از حد شدید ممکن است باعث جدا شدن انگشت از مفصل یا آسیب دیدن رباط‌های اطراف شود.

همچنین، اگر هنگام شکستن قولنج انگشتان خود، درد یا تورمی را مشاهده کردید، ممکن است این نشان‌دهنده وجود یک بیماری زمینه‌ای مانند آرتروز یا نقرس باشد.

نکاتی برای پیشگیری از شکستن قولنج

گرچه شکستن قولنج انگشتان به طور مستقیم به شما آسیب نمی‌زند، اما می‌تواند برای دیگران مزاحمت ایجاد کند و توقف این عادت ممکن است دشوار باشد.

در اینجا چند پیشنهاد برای کمک به ترک این عادت ارائه شده است:

فکر کنید به دلایلی که باعث می‌شود شما قولنج انگشتان خود را بشکنید و به حل مشکلات پایه‌ای که منجر به این رفتار می‌شوند بپردازید.

روش‌های جایگزین برای مقابله با استرس مانند تنفس عمیق، ورزش یا مدیتیشن را امتحان کنید.

دستان خود را با استفاده از وسایل دیگری که استرس را تسکین می‌دهند، مانند فشردن توپ استرس یا بازی با سنگ‌های تسکین دهنده، مشغول نگه دارید.

هر بار که خود را در حال شکستن قولنج می‌یابید، به آن آگاه شوید و آگاهانه آن را متوقف کنید.

یک نوار لاستیکی دور مچ دست خود ببندید و هر بار که خواستید قولنج خود را بشکنید، آن را بکشید.

زمان مراجعه به پزشک

شکستن قولنج انگشتان نباید به شما آسیب بزند، درد ایجاد کند، یا باعث تورم یا تغییر شکل مفصل شود. این علائم می‌توانند نشان‌دهنده مشکلی باشند و لازم است توسط یک پزشک بررسی شوند.

آسیب دیدن انگشت با کشیدن بیش از حد شدید یا حرکت دادن آن به جهت نادرست معمولاً بسیار دردناک است و ممکن است باعث تورم یا تغییر شکل انگشت شود. در چنین مواقعی، باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

اگر در هنگام شکستن قولنج انگشتان خود، درد یا تورم مفاصل را تجربه کنید، این ممکن است به دلیل یک بیماری زمینه‌ای باشد و نیاز به ارزیابی پزشکی دارد.

تحقیقات نشان می‌دهد که شکستن قولنج به خودی خود مضر نیست و باعث آرتروز یا بزرگ شدن مفاصل نمی‌شود، اما صدای بلند آن ممکن است حواس دیگران را پرت کند.

ترک کردن عادت شکستن قولنج ممکن است دشوار باشد، اما امکان‌پذیر است. با آگاه بودن از زمان‌هایی که این کار را انجام می‌دهید و یافتن روش‌های دیگر برای کاهش استرس، می‌توانید این عادت را کنار بگذارید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 25 فروردین 1403
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.