; کپسول چیتوسان ؛ هلث اید و عوارض قرص چیتوسان تابا و قرص چیتوسان کارن ۵۰۰ - فال و خواب
قرص دایجستیو ؛ عوارض طولانی مدت قرص دایجستیو برای چاقی و ورم معده و هضم غذا

قرص دایجستیو ؛ عوارض طولانی مدت قرص دایجستیو برای چاقی و ورم معده و هضم غذا

قرص دایجستیو قرص دایجستیو ؛ عوارض طولانی مدت قرص دایجستیو برای چاقی و ورم معده و هضم غذا همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم …

قرص جلوگیری از بارداری ؛ انواع بهترین قرص جلوگیری از بارداری اورژانسی ال دی

قرص جلوگیری از بارداری ؛ انواع بهترین قرص جلوگیری از بارداری اورژانسی ال دی

قرص جلوگیری از بارداری قرص جلوگیری از بارداری ؛ انواع بهترین قرص جلوگیری از بارداری اورژانسی ال دی همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم …

التهاب دهان و زبان و لثه در کرونا و رحم و سقف دهان نوزاد چیست

التهاب دهان و زبان و لثه در کرونا و رحم و سقف دهان نوزاد چیست

التهاب دهان التهاب دهان ؛ و زبان و لثه در کرونا و رحم و سقف دهان نوزاد چیست همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم …

کپسول چیتوسان

کپسول چیتوسان ؛ هلث اید و عوارض قرص چیتوسان تابا و قرص چیتوسان کارن 500

کپسول چیتوسان ؛ هلث اید و عوارض قرص چیتوسان تابا و قرص چیتوسان کارن ۵۰۰ همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

توضیحاتی در مورد کپسول چیتوسان

امروزه چاقی و افزایش وزن به معضل بزرگی در سراسر جهان تبدیل شده است .♥ عدم آگاهی کافی مردم در مورد تغذیه و عدم انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن ، عارضه های جدی تری را به دنبال خواهد داشت . بیماریهای دیابت ،کبد، یبوست و التهاب روده بزرگ ، اختلالات روانی و … از جمله بیماریهای ناشی از چاقی به شمار می روند که در نهایت باعث کاهش طول عمر و مرگ زود رس می شوند ، بنابراین افراد چاق را نگران کرده و آنها را به تکاپو وا می دارد ، بطوریکه می خواهند درکوتاهترین زمان ممکن ، به هر طریقی که شده وزن خود را کاهش دهند . اضطراب و نگرانی افراد چاق، آنها را وا میدارد که به استفاده از روشهای غیر علمی و غیر مجاز برای کاهش وزن بپردازند که در پی آن تبعات و پیامدهای خطرناکی را برایشان رقم می زند . چاقی همچنین بر عملکرد روده بزرگ تاثیر می گذارد . ۵۰ درصد جمعیت ایران دارای اضافه وزن یا چاقی هستند که ۴۳ درصد آنان را مردان و ۵۷ درصد را زنان تشکیل می دهند. ۲۰ درصد افزایش در وزن بدن، می تواند خطر ابتلا به بیماری هایی چون پرفشاری خون، اختلالات قلبی – عروقی، اختلال در چربی خون، دیابت غیر وابسته به انسولین و بیماری های مفاصل را افزایش دهد.

کپسول چیتوسان چیست

یکی از موادی است که در ترکیب اکثر قرص‌ها و محلول‌های کاهش وزن یافت می‌شود. چیتوسان در واقع یک ترکیب پلی‌ساکاریدی است که در پوست سخت پوستان یافت‌می‌شود. چیتوسان نیز مانند فیبرهای رژیمی قابل هضم نیست اما تاثیرات مثبتی را بر سیستم معده‌ای-روده‌ای فرد می‌گذارد. چیتوسان همچنین بر فعالیت باکتری‌های مفید موجود در روده تاثیر مثبت دارد. این ماده از پوست سخت پوستانی مانند خرچنگ و میگو استخراج میشود. چیتوسان ماده غذایی ضروری مورد نیاز بدن نیست و در اثر عدم استفاده از آن در بدن هیچ مشکلی رخ نخواهد داد.

کرومیوم چیست

در اواسط دهه ۹۰ کرومیوم یکی از اولین مکمل هایی بود که برای ارتقای حساسیت نسبت به انسولین در بدن مورد استفاده قرار می گرفت . و از اینرو شروع کننده دسته ای از مکمل ها به حساب می آید که هنوز مورد توجه زیادی قرار دارند . کرومیوم با ارتقا نحوه اتصال انسولین به گیرنده های مربوط باعث بهبود عکس العمل بدن در مقابل انسولین ترشح شده می شود. کروم، ماده معدنی موثری است که کمتر درباره تاثیر آن بر سلامت بدن شنیده ایم.نقش اصلی این عنصر گرانبها، افزایش تاثیر انسولین و کنترل بهتر قند خون گزارش شده است. موثرترین کارایی کروم، جلوگیری از ترشح کورتیزول است و همانطور که می دانید، ترشح کورتیزول کهدر نتیجه تحمیل استرس بر بدن صورت می گیرد، موجب تخریب عضلات خواهد شد. -کروم می تواند حتی در مواردی که بدن تحرک خاصی ندارد، به سوختن چربی ها کمک کند.به عبارتی، افرادی که بنا به هر دلیلی نمی توانند ورزش کنند یا تحرک کافی داشته باشند، می توانند از این عنصر برای سوزاندن چربی های اضافه بدن کمک بگیرند. – این عنصر علاوه بر چربی سوزی موثر، اشتهای فرد را کنترل کرده و موجب کاهش وزن و تناسب اندام فرد می شود. – در ضمن این ماده معدنی، موجب حمل پروتئین مصرفی به بافت های مورد نیاز خواهد شد . – مصرف این عنصر کمیاب، در سلامت قلب و عروق بسیار موثر خواهد بود. – کروم باعث کاهش سطح گلوگز و افزایش حساسیت نسبت به انسولین می گردد.

ویژگی های کپسول چیتوسان

– کمک به جذب چربی از غذا و دفع آن از بدن – ترکیبی از چیتوسان، عصاره گیمنما، ویتامین ث و کرومیوم – حمل پروتئین مصرفی به بافت های مورد نیاز – کنترل اشتها به واسطه وجود کروم

روش مصرف کپسول چیتوسان

افراد بالای ۱۶ سال روزانه ۲ کپسول سه بار در روز قبل از غذا مصرف نمایند.

شرایط نگهداری کپسول چیتوسان

دور از نور و در دمای ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتی گراد نگهدارید. دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

ترکیبات کپسول چیتوسان

ترکیبات: نام ترکیب مقدار Chitosan 700 mg Gynmnaema Sylvestre Extract 50 mg Vitamin C 40 mg Chromium 60 µg

هشدار در مورد مصرف کپسول چیتوسان

– این فراورده در دوران بارداری و شیردهی با مشورت پزشک مصرف شود. – در افراد زیر ۱۶ سال مصرف نشود. – این محصول مکمل غذایی بوده و برای تشخیص، پیشگیری یا درمان نمی باشد. – در صورت مصرف هرگونه دارو، قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید. – مقدار توصیه شده را بدون مشورت با پزشک و یا داروساز خود افزایش ندهید.

کپسول چیتوسان و ترکیب آمینو پلی ساکارید

چیتوسان در واقع یک ترکیب آمینو پلی ساکارید است که در پوست سخت پوستان یافتمیشود و از پوست سخت پوستانی مانند خرچنگ و میگو استخراج میشودوچیتوسان نیز مانند فیبرهای رژیمی قابل هضم نیست اما تاثیرات مثبتی را بر سیستم معدهای-رودهای فرد میگذارد. چیتوسان همچنین بر فعالیت باکتریهای مفید موجود در روده تاثیر مثبت دارد. چیتوسان دارای بار مثبت یونی است ومیتواند با چربی ذخیره، کلسترول، فلزات سنگین و مواد سمی باندشود ، و از گردش خون حذف شوند. چیتوسان ماده غذایی ضروری مورد نیاز بدن نیست و در اثر عدم استفاده از آن در بدن هیچ مشکلی رخ نخواهد داد. در بسته بندی های تجاری و تبلیغات استفاده روزانه ۳ تا ۶ گرم چیتوسان برای درمان کلسترول بالا و درمان نارسایی کلیوی ،کم خونی، از دست دادن قدرت و اشتها، و مشکلات خواب (بی خوابی).و همچنین کمک به کاهش وزن توصیه میشود . اما مدارک علمی کمی در تائید این ادعاها وجود دارد و هنوز باید آزمایشات کاملتری در این زمینهها انجام پذیرد. در حال حاضر آزمایشات کمی در مورد تاثیر این ماده بر روی انسان انجام شده است

اثرات کپسول چیتوسان

کاهش میزان کلسترول کاهش چربی های بدن و کاهش وزن تسریع در بهبودی و ترمیم زخم ها ، تاول ها، سوختگیها و … درمان جوش صورت ( آکنه) درمان اسید معده درمان نارسایی کلیوی افزایش دسترسی کلسیم کاهش باکتری های دهان و دندان داروی ضد سرطان جذب مواد سمی زاید بدن کاهش فشار خون پیشگیری و درمان دیابت ملیتوس تقویت کبد کاهش دردهای عضلانی لومبار (ناحیه پایین کمر) و دردهای کمری

کپسول چیتوسان و کاهش وزن

چیتوسان یکی از موادی است که در ترکیب اکثر قرصها و محلولهای کاهش وزن یافت میشود.در حال حاضر شواهد متناقضی در مورد اثر کیتوزان برای کاهش وزن وجود دارد. بعضی از تحقیقات نشان می دهد که ترکیب کیتوزان با یک رژیم غذایی محدود ازکالری ممکن است در کاهش وزن.موثرباشد درحالیکه مصرف کیتوزان، بدون کاهش کالری، در از دست دادن وزن مفید نبوده است. برخی ادعا می کنندکه کیتوزان باعث از دست دادن وزن با سیفون کردن چربی از طریق روده هامی شود؛ اما تحقیقات این ادعا را پشتیبانی نمی کند. مطالعات نشان می دهد که کیتوزان مقدار چربی در اجابت مزاج. به میزان قابل توجهی افزایش نمی دهد و مطالعات بسیاری در مورد کیتوزان دارای معایب طراحی است و اما هنگامی که تنها مطالعات بزرگتر و کیفیت بالاتر،تجزیه و تحلیل میشود ،اثر کیتوزان بر کاهش وزن تنها در حدود ۰٫۵ کیلوگرم (حدود ۱٫۱ پوند) ویسته به زمانی که به مدت ۱-۶ ماه مصرف می شود حداقل است. در وا قعزمانی که این مکمل به همراه یک برنامه غذایی کامل و یک برنامه تمرینی مناسب همراه شود میتواند به عنوان یک چربی سوز، بسیار موثر واقع شود.البته شواهد بیشتری مورد نیاز است.

کپسول چیتوسان و کاهش کلسترول

شواهد متناقضی در مورد اثر کیتوزان برای کاهش کلسترول وجود دارد. بعضی از تحقیقات نشان می دهد که مصرف کیتوزان به نظر نمی رسد که به میزان قابل توجهی کلسترول تام یا لیپوپروتئین با چگالی کم “بد” (LDL) در افراد مبتلا به کلسترول بالا را کاهش دهد . اما تحقیقات دیگر عکس انرا نشان می دهد . بر اساس تجزیه و تحلیل مطالعات انجام شده با استفاده از ۱-۴٫۵ گرم از کیتوسان در هر روز مدت طولانی از ۴ هفته نشان می دهد که مصرف کیتوزان می تواند کلسترول تام در حدود ۶ میلی گرم / دسی لیتر در بیماران با یا بدون کلسترول بالا را کاهش می دهد.

عوارض کپسول چیتوسان

اگر چه بیان میشود مصرف کوتاه مدت (تا شش ماه) چیتوزان احتمالا برای اکثر مردم بی خطراست اما هنگامی که از راه دهان مصرف می شود، ممکن است باعث ناراحتی خفیف معده، یبوست، یا گاز شود.استفاده از مواد حاوی چیتوسان میتواند تاثیرات مثبتی را برروی باکتریهای مفید(فلور طبیعی) روده داشته باشد اما بعید نیست استفاده طولانی مدت از این مواد موجب بروز ضرر و زیانهایی نیز گردد. به همین جهت به افراد دچار سوء جذب رودهای توصیه میشود از مکملها و قرصهای حاوی چیتوسان استفاده نکنند.همچنین تحقیقاتی که در مورد حیوانات انجام شدنشان میدهد که استفاده از این ماده غذایی میتواند موجب جلوگیری از جذب مواد معدنی شود. همچنین از آنجایی که استفاده از این ماده غذایی از جذب چربی ها جلوگیری میکند لذا مصرف قرص های حاوی چیتوسان میتواند در دراز مدت موجب کاهش میزان ذخیره و یا کمبود ویتامینهای محلول در چربی شود.

تداخل دارویی با کپسول چیتوسان

چیتوسان با وارفارین تداخل دا رد.در مورد تداخل دارویی چیتوسان وارفارین خون نازکتر است. برخی از نگرانی که مصرف کیتوزان ممکن است اثر ضئ انعقادی خون وارفارین (کومادین) را افزایش می دهد .مصرف کیتوزان با وارفارین (کومادین) می تواند شانس کبودی یا خونریزی را افزایش می دهد. اگر وارفارین دریافت می کنید، از مصرف چیتوزان اجتناب نمایید.

دوز مصرف کپسول چیتوسان

دوز مصرف برای کاهش کلسترول بالا و بهبود کم خونی، قدرت بدنی، اشتها و خواب در افراد مبتلا به نارسایی کلیه که تحت درمان با همودیالیز: ۱٫۳۵ گرم از چیتوزان سه بار در روز است. تحقیقات کلینیکی نشان داده است که در صورت مصرف این مکمل با ویتامین c اثرات آن تقریبا تا ۲ برابر افزایش می یابد.

مصرف مکمل و کپسول چیتوسان

حتما قبل از مصرف مکمل با پزشک مشورت نمایید. ( به ویژه خانم های باردار و شیرده) دارو را دور از دسترس کودکان نگه دارید. پیش از مصرف دارو اطمینان حاصل کنید که نسبت به مصرف مواد دریایی و سخت پوستان حساسیت نداشته باشید. اگر وارفارین دریافت می کنید، از مصرف چیتوزان اجتناب نمایید. بارداری و شیردهی: به اندازه کافی در مورد استفاده از کیتوزان در دوران بارداری و شیردهی شناخته نشده است.. آلرژی: افراد مبتلا به آلرژی به صدف نیز ممکن است به کیتوزان حساسیت داشته باشند. با این حال، افرادی که به صدف حساسیت دارند به گوشت، پوسته آلرژی هستند. بنابراین برخی از کارشناسان بر این باورند که کیتوزان ممکن است برای افراد مبتلا به آلرژی صدفم شکل ساز باشد.

کاهش وزن

اضافه وزن و چاقی از مشکل هایی است که افراد زیادی با آن دست به گریبان هستند. روش های مختلفی هم برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام وجود دارد که البته همگی آنها اصولی و صحیح نیستند. همواره رژیم کم کالری در کنار یک برنامه ورزشی منظم، کلید رهایی از چاقی معرفی شده است اما توجه به نکته های ریزی هم می تواند از منحرف شدن در این راه جلوگیری کند.کاهش وزن دستورالعمل های زیادی برای رسیدن به وزن ایده آل وجود دارد اما هنوز هم خیلی از ما برای کاهش وزن دچار مشکل هستیم! دلیل اصلی این موضوع میتواند در اشتباهات رایجی باشد که انجام می دهیم. آیا به دنبال سریع ترین راه برای کاهش وزن هستید؟ قرار است یک هفته دیگر به جشنی بروید ولی لباس هایتان برایتان کوچک شده اند؟ این رژیم به شما کمک می کند در کوتاهترین زمان ممکن وزن خود را تا ۸ کیلوگرم کاهش دهید. البته که راه های سریع کاهش وزن معمولا نتیجه پایداری ندارند و باید پس از کاهش وزن خود رژیم غذایی مناسبی را دنبال کنید و در کنار آن حتما به ورزش و پیاده روی بپردازید، اما اگر در مخمصه ای گرفتار شده اید و باید حتما چند کیلو وزنتان را کم کنید این رژیم به شما کمک می کند به روشی طبیعی و بدون آسیب رساندن به بدن خود این کار را انجام دهید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که میزان تغییر وزن افراد مختلف می تواند کاملا متفاوت باشد، اما در این که وزن کم می کنید هیچ شکی نیست. همچنین یادتان باشد که تقلب نکردن و رعایت مو به موی برنامه داده شده شرط لازم برای رسیدن به نتیجه مطلوب است.این رژیم غذایی که به نام رژیم «جنرال موتورز» (GM) معروف است یکی از سریع ترین روش های سالم و طبیعی برای کاهش وزن است. این برنامه غذایی برای تمام گروه های سنی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد اما نباید برای بیش از دو هفته متوالی آن را ادامه دهید. پس از یک هفته استراحت، البته بدون منفجر کردن خودتان با انواع خوراکی های پرکالری، اگر خواستید می توانید یک دوره دو هفته ای دیگر نیز از این رژیم استفاده کنید. طی دوره ای که این برنامه غذایی را دنبال می کنید در نظر داشته باشید که تا جای ممکن از موقعیت های استرس زا دوری کرده و خواب کافی داشته باشید. همچنین به هیچ عنوان کمتر از حد مجاز غذا نخورید و به خودتان گرسنگی ندهید! سعی کنید تا آخرین روز خودتان را وزن نکنید و اگر هم دیدید بعد از گذشت چند روز وزن کم نکرده اید رژیم را رها نکرده و حتما تا روز هفتم ادامه دهید.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 11 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.