; سرفه کودکان هنگام خواب ؛ علت و درمان سرفه کودکان و نوزادان در خواب - فال و خواب
پوست گندمی ؛ چه رنگیه و رژ لب و بهترین رنگ لباس برای پوست گندمی و چشم قهوه ای

پوست گندمی ؛ چه رنگیه و رژ لب و بهترین رنگ لباس برای پوست گندمی و چشم قهوه ای

پوست گندمی پوست گندمی ؛ چه رنگیه و رژ لب و بهترین رنگ لباس برای پوست گندمی و چشم قهوه ای همگی در سایت فال …

قرص سیپروهپتادین ؛ و نازایی و برای چاقی به همراه طریقه مصرف

قرص سیپروهپتادین ؛ و نازایی و برای چاقی به همراه طریقه مصرف

قرص سیپروهپتادین قرص سیپروهپتادین ؛ و نازایی و برای چاقی به همراه طریقه مصرف همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه …

چگونه شکستگی را تشخیص دهیم + راههای تشخیص شکستگی در منزل

چگونه شکستگی را تشخیص دهیم + راههای تشخیص شکستگی در منزل

چگونه شکستگی را تشخیص دهیم چگونه شکستگی را تشخیص دهیم + راههای تشخیص شکستگی در منزل در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما …

سرفه کودکان هنگام خواب

سرفه کودکان هنگام خواب ؛ علت و درمان سرفه کودکان و نوزادان در خواب

سرفه کودکان هنگام خواب ؛ علت و درمان سرفه کودکان و نوزادان در خواب همگی در سایت فال و خواب . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

سرفه شبانه کودکان

سرفه کودکان هنگام خواب نباید یک موضوع عادی و طبیعی برای والدین تلقی شود. در بیشتر موارد چنین سرفه‌هایی به خاطر موقعیت خواب نامناسب کودک بدتر می‌شود. سرفه‌های شبانه ممکن است نشان دهنده مشکلات متعددی در بدن ما باشد. زمانی که سرفه برای اولین بار در شب شروع می‌شود ممکن است به خاطر مخاطی باشد که از رفلاکس معده ایجاد می‌شود. اگر کودک شما بیمار است، سرفه کردن به تنهایی می‌تواند گلو و مسیرهای فوقانی را از مخاط و گرفتگی پاک کند. دلیل دیگری که برای سرفه وجود دارد شرایطی به نام ریفلاکس معده‌ای مروی یا ریفلاکس گاستروازوفاژیال باشد. اما مهم ترین چیزی که باید در مورد سرفه مد نظر داشته باشید این است که آیا چنین سرفه ای مرتبط با ریه است یا نیست. اگر سرفه از طرف ریه شما آغاز می‌شود، نشانه‌هایی همچون مشکل در تنفس دیده می شود. شکم به طرف درون می‌رود و سپس بیرون می اید.عضلات بین دنده‌ها نیز با هر تنفس منقبض خواهد شد. گلو نیز با هر بار نفس کشیدن به داخل و خارج می‌رود و سوراخ بینی باز و بسته می‌شود. اگر چنین نشانه‌هایی در کودک وجود داشت، سرفه معمولا به خاطر ترشحات پشت بینی دیه می شود و می‌توان آن را با پاک کردن مسیرهای هوایی فوقانی هدف قرار داد و درمان نمود.

علت سرفه کودکان هنگام خواب

طبق تحقیقات بسیاری از سرفه‌ها در شب بدتر می‌شوند و دلیل اصلی آن هنوز مشخص نیست.♥ هنگامی که کودک سرما خورده باشد، خلط و مخاط از بینی و سینوس می‌تواند به حلق کشیده شده و باعث سرفه در هنگام خواب شود. این وضعیت تنها در صورتی باعث مشکل می‌شود که سرفه مانع خوابیدن کودک شود. آسم همچنین می‌تواند سبب سرفه شبانه شود زیرا راه‌های هوایی در طول شب حساس‌تر و تحریک پذیرتر می‌شوند.

جاذبه زمین علت سرفه کودکان هنگام خواب

بزرگ ترین علت تشدید سرفه های شبانگاهی مساله ای بسیار ساده است که در مخیله شما هم نمی گنجد، جاذبه زمین! زمانی که شما دراز می کشید، حملات برگشت اسید معده به مری (ریفلاکس) و سوزش سر دل بیشتر خواهد شد و همانطور که می دانید علت خیلی از سرفه ها، همین ریفلاکس ها هستند.یکی از بهترین راه ها برای کاهش سرفه های ناشی از برگشت اسید معده به مری، بالا بردن سر هنگام خواب است. انتخاب یک بالش مناسب راه حل ساده ای است که در اینجا به کمک شما خواهد آمد.حتی برای مشکل ریفلاکس بالش های مخصوصی وجود دارد که در داروخانه ها و یا مراکز فروش لوازم پزشکی فروخته می شوند .

درمان سرفه کودکان هنگام خواب

اگرچه بیشتر سرفه ها ناشی از سرماخوردگی و آنفلوانزا و با هدف پاکسازی مجاری هوایی هستند، سرفه های خشک که معمولا مزمن هم هستند باعث احساس درد و سوزش در ناحیه گلو و سینه خواهند شد و نیازمند پیگیری های پزشکی بیشتری اند.اگر شما هم درگیر این مشکل هستید بد نیست راه های زیر را برای خلاصی از آن امتحان کنید:- در طی روز و مخصوصا چند ساعت قبل از خواب حتما به مصرف مایعات توجه ویژه داشته باشید. مصرف مایعات مخصوصا نوشیدنی های گرم با نرم کردن خلط گلو، سرفه ها را کاهش خواهند داد.- قبل از خواب از شربت ضد سرفه و یا آبنبات نعنایی که مخصوص سرماخوردگی و گرفتگی های مجاری تنفسی هستند، استفاده کنید.- با مراجعه به داروخانه، از پزشک داروساز در انتخاب یک داروی مناسب راهنمایی بگیرید.- در صورتی که این سرفه ها برای بیش از ۷ تا ۱۰ روز ادامه پیدا کرد، حتما به پزشک مراجعه کنید. در صورتی که این سرفه ها با علائم تنفسی همراه شود، پزشک بیمار را از جهت ابتلا به سینوزیت بررسی خواهد کرد. در این شرایط آنتی بیوتیک ها به کار خواهند آمد.دقت داشته باشید که بیماری هایی مانند سینوزیت مزمن، برونشیت، ریفلاکس اسید معده به مری، آسم و یا پنومونی از شایع ترین علل سرفه های مکرر در افراد هستند که در بیشتر موارد نیاز جدی برای درمان تحت نظر پزشک وجود خواهد داشت.

درمان سرفه کودکان در هنگام خواب

دمیدن هوای سرد بر روی صورت شما درطول شب تنها سرفه ی شما را بدتر خواهد کرد. پس تخت خود را حرکت دهید و آن را از تهویه هوا یا بخاری دور کنید. اگر شما در طول شب در در اتاق خود از فن استفاده میکنید، آن را به یک نقطه مخالف از تختتان حرکت دهید.

سوپ مرغ برای درمان سرفه کودکان هنگام خواب

هر نوع آش و سوپی می‌تواند برای بهبود حساسیت گلو و رفع سرفه موثر باشد. اما سوپ مرغ به دلیل آن‌که سرشار از پروتئین است می‌تواند به‌عنوان یک معجزه برای درمان سرفه به حساب آید.سوپ مرغ دارای خاصیت ضد التهابی نیز هست. این سوپ می‌تواند علائم سرماخوردگی را تسکین دهد، تنگی نفس را از بین ببرد و گلودرد را کاهش دهد.

درمان سرفه کودکان هنگام خواب با عسل

بهترین درمان سرفه کودکان استفاده از عسل است. عسل خاصیت ضد میکروبی دارد و می‌تواند برای درمان سرماخوردگی مورد استفاده قرار گیرد. خوردن عسل، موثرترین راه برای درمان سرفه بچه ها است.طعم شیرین عسل نیز به ترشح بزاق دهان کمک می‌کند. بزاق بیشتر باعث کاهش مخاط می‌شود.برای آن‌که طعم و اثر عسل بیشتر شود، یک قاشق سوپ خوری از آن را در آب گرم حل کنید. سپس کمی لیموی تازه یا آب لیمو در آن بریزید و هم بزنید. به کودک اجازه دهید تا این معجون دلپذیر را مزه مزه کند.لازم به گفتن است که از دادن عسل به کودکان زیر یک سال خودداری کنید.

بادام برای درمان سرفه شبانه کودکان

شاید تصور اینکه بادام هم می‌تواند در درمان سرفه مفید باشد کمی دور از ذهن به نظر بیاید. اما این موضوع واقعیت دارد.شما می‌توانید پنج عدد بادام را به مدت ۸ تا ۱۰ ساعت در آب بخیسانید. سپس با اضافه کردن چند قاشق چای خوری کره، یک خمیر درست کنید. خوردن این خوراک تا دو یا سه بار در روز می‌تواند سرفه بچه ها را به‌طور طبیعی و در مدت زمان کوتاهی برطرف کند.

سرفه کودکان در خواب

یکی از راحت ترین روش ها برای درمان سرفه کودک، استفاده از پیاز است. تنفس بخور پیاز می‌تواند در درمان سرفه کودک بسیار موثر باشد.همچنین می‌توان یک قاشق چای خوری عسل را با نصف قاشق چای خوری از پیاز رنده شده ترکیب کرد. خوردن دو بار در روز این ترکیب می‌تواند سرفه کودک را تسکین دهد و سوزش گلو را کم کند.با استفاده از چای، تکه‌های پیاز پخته شده و عسل می‌توان یک شربت سرفه درست کرد. این شربت برای درمان سرفه خشک کودکان موثر است.

درمان سرفه کودکان هنگام خواب با بخور

بخور دادن یکی از بهترین روش های ممکن برای نرم کردن گلو و خلاص شدن از شر ترشحات و خلط ها است. اگر بینی تان گرفته و نمی توانید به درستی نفس بکشید، حتما بخور دهید. کافیست چند قطره عصاره روغنی گیاه اوکالیپتوش را داخل آب ریخته و بخور بگیرید. بخور گرفتن باعث نرم شدن مخاط مجاری تنفسی می شود. بخار آب، ذرات عصاره روغنی اوکالیپتوس را به ریه ها رسانده و سرفه هایتان را کمتر می کند.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 15 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام فال و خواب و لینک مستقیم بلا مانع است.